تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
جمعه، 30 فروردین 1398 - 21:23   
   
بخش نفت
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 497صفحه نخست » خبرهای تازهیکشنبه، 24 تیر 1386 - 16:12
توسعه دو میدان نفتی اهواز بنگستان و رگ سفید به مناطق نفتخیز جنوب واگذار شد/ آخرین وضعیت مطالعات مخازن نفتی جنوب از زبان دکتر شکرالله زاده + 4 نظر
نظرات کاربران: این دو میدان هم رفتند کنار شش میدان دیگر تا برنامه توسعه انها در قفسه ها خاک بخورد.ایا کسی از سرنوشت شش طرح قبلی خبر دارد. ایا پروژه ها اجرایی شده است.فعلا که حرف زدن بر کار کردن پیشی گرفته است.
  

نفت نیوز: براساس مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران طرح توسعه دو میدان نفتی اهواز بنگستان و رگ سفید به شرکت مناطق نفتخیز جنوب واگذار شد.
به گزارش نفت نیوز میدان نفتی رگ سفید با تولید 185 هزار بشکه زیر مخزن پازنان و در مجاورت مخازن آغاجاری و گچساران قرار دارد.
برپایه این گزارش میدان نفتی اهواز بنگستان نیز با تولید 150 هزار بشکه در روز در زیر مخزن آسماری شهر اهواز واقع شده است.
این گزارش می افزاید مطالعه جامع میدان نفتی پارسی در 165 کیلومتری شمال شرقی اهواز و در مجاورت میدان کرنج نیز آغاز شد.
به گزارش شانا دکتر شکرالله زاده مدیر امور فنی این شرکت  گفت: مطالعه یاد شده با هدف تعیین نفت درجا و ضریب بازیافت اولیه و ثانویه انجام می شود.
وی افزود: اطلاعات دو میدان اهواز آسماری و شادگان نیز گرفته شده که پیش بینی می شود تا یک سال و نیم آینده به اتمام برسد.
وی اظهار داشت: مطالعه مخزن قلعه نار و مخزن گلخاری که سال گذشته انجام شد، به افزایش مقدار ذخیره در مخزن قلعه نار و میزان تولید در مخزن گلخاری انجامید.
دکتر شکرالله زاده گفت: بر اساس نتایج این مطالعات، از مخزن قلعه نار تاکنون روزانه 15 هزار بشکه برداشت می شد که از این پس به 25 هزار بشکه در روز و تولید مخزن گلخاری نیز از 18 هزار بشکه در روز کنونی به 22 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق  نفت خیز جنوب در باره مطالعه میدان های نفتی منصوری بنگستان، آغاجاری (آسماری و بنگستان)، رامشیر و هفتکل توضیح داد: میدان نفتی منصوری بنگستان تا کنون 58 درصد، آغاجاری حدود 45 درصد، رامشیر 52 درصد و میدان هفتکل 95 درصد پیشرفت داشته است.
وی در زمینه مطالعه سه میدان نفتی اهواز آسماری، بی بی حکیمه و مارون آسماری که به شرکت استات اویل واگذار شده بود، افزود: نتیجه مطالعات این شرکت با واقعیت های این مخازن ناهمخوانی دارد و تایید نشد و هم اکنون نیز در حال جمع آوری اطلاعات این مخازن هستیم تا کارشناسان داخلی دوباره آنها را مطالعه کنند.
دکتر شکرالله زاده یادآوری کرد: در مناطق نفت خیز جنوب 8 مطالعه جامع را در دست اقدام داریم که برای هر شرکت نفتی در جهان کار بزرگی به شمار می آید. 
شرکت ملی مناطق  نفت خیز جنوب پیش از این از برنامه ریزی برای مطالعه 80 مخزن بزرگ و کوچک نفتی در حوزه عملیاتی این شرکت به مدت پنج سال به صورت جامع و غیرجامع با هدف تعیین نفت درجا، ضریب بازیافت اولیه و ثانویه، نوع تزریق گاز یا آب و تاسیسات روزمینی خبر داده بود.
انتهای پیام

 نظرات کاربران
  • -این دو میدان هم رفتند کنار شش میدان دیگر تا برنامه توسعه انها در قفسه ها خاک بخورد.ایا کسی از سرنوشت شش طرح قبلی خبر دارد. ایا پروژه ها اجرایی شده است.فعلا که حرف زدن بر کار کردن پیشی گرفته است.
  • -این عین واقعیت است که تلاش بی وقفه همکاران در مناطق نفتخیزومدیریت دلسوزانه،مدیران این سازمان با آگاهی وشناخت ازرفتارمخازن نتیجه مثبتی را در پی خواهد داشت وانشاالله نتیجه بقیه مطالعات هم با چنین توانمندی مثبت خواهد بود. انشاالله
  • - این درست نیست که راه اندازی یک میدان و انجام این کار بزرگ را به یک یا دو شخص مرتبط دانست و انصاف آن است که از شرکت اکتشاف در حفاری این چاه و مناطق نفتخیز جنوب در تعمیر و راه اندازی آن و مهندسی بهره برداری آغاجاری در به تولید آوردن آن قدر دانی شود.
  • -خدا قوت شما و همکارانتان خسته نباشید.

 

 

   
  

اضافه نمودن به:  

 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار