تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 09:48   
   
بخش مناطق نفتخیز
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 19118صفحه نخست » خبرهای مهمجمعه، 2 آذر 1397 - 19:46
احمد محمدی مدیر عامل جدید مناطق نفتخیز:
توجه ویژه مناطق نفت‌خیز به بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت/ رونمایی از ۵ کالای ساخت داخل در نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت و حفاری
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضمن تاکید بر لزوم توجه به بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت و حفاری، گفت: در کنار همکاری و ارتباط سازنده با دنیا و شرکت‌های خارجی باید از ظرفیت‌های بالقوه داخلی بهره برد.
  

به گزارش نفت نیوز به نقل از شانا، احمد محمدی روز جمعه (دوم آذرماه) در حاشیه برگزاری دومین روز از دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان گفت: این رویداد با رویکرد توانمندسازی بخش خصوصی و ساخت داخل برنامه‌ریزی شده است.توجه ویژه مناطق نفت‌خیز به بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت/ رونمایی از ۵ کالای ساخت داخل در نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت و حفاری

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی دستاوردهای زیادی به همراه دارد که طبق آمار بخش قابل توجهی از کالاهای مصرفی و تجهیزات صنعت نفت بومی‌سازی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به ساخت تلمبه‌های درون‌چاهی اشاره و تصریح کرد: به‌کارگیری دانش بومی ساخت این تلمبه‌خانه‌ها با همکاری دانشگاه چمران اهواز و بخش خصوصی انجام شده است.

محمدی عنوان کرد: بومی‌سازی بخشی از مته‌های حفاری از دیگر اقدام‌های انجام شده به‌منظور حمایت از توان بخش خصوصی است. بیشتر این مته‌ها ساخت کشورهای غربی است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توانستیم آنها را بومی‌سازی کنیم.

وی ارتباط سازنده با کشورها و شرکت‌های خارجی را ضروری دانست و افزود: نفت صنعتی جهانی است، بنابراین ارتباط با سازندگان و دسترسی به فناوری‌های روزآمد دنیا برای هر کشوری لازم و ضروری است، نباید ارتباط و همکاری با دنیا را قطع کرد، اما باید از ظرفیت‌های بالقوه داخلی به نحو احسن بهره برد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان این‌که نگاه مسئولان ارشد به صنایع، به‌ویژه صنعت نفت باید نگاهی راهبردی باشد، تصریح کرد: این مسئله ما را به سمت خودکفایی و خوداتکایی سوق خواهد داد. به این منظور برگزاری نمایشگاهی از این دست فرصت مناسبی است تا بتوان از آن به نحو شایسته و مطلوب استفاده کرد.

قرارداد توسعه میدان کرنج با کنسرسیوم پرگس به‌زودی نهایی می‌شود

محمدی به اقدام‌ها برای توسعه میدان کرنج اشاره کرد و گفت: پیش قرارداد توسعه این میدان با کنسرسیوم پرگس امضا شده و به‌زودی تکلیف امضای قرارداد نهایی توسعه این میدان روشن خواهد شد.

وی درباره طرح توسعه‌ای ٢٨ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزود: ٢ بسته توسعه‌ای برای میدان‌های منصوری، مخزن آسماری و مخزن اهواز برنامه‌ریزی شده است. حجم متنوعی از عملیات توسعه‌ای یا باز توسعه‌ای مخازن هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: اقدام‌های سطح الارضی، احداث خطوط و تسهیلات فرآورشی، جمع‌آوری گازها، انتقال نفت به مبادی صادرات و ... از جمله فعالیت‌هایی است که در قالب این بسته پیگیری می‌شود.

تاکید بر لزوم راه‌اندازی سامانه‌های شناسایی کالاهای مورد نیاز صنعت نفت
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بومی‌سازی ۱۰ هزار قطعه کالای صنعت نفت و حفاری خبر داد و خواستار راه‌اندازی سامانه‌های شناسایی کالاهای مورد نیاز صنعت نفت و حفاری برای بخش خصوصی شد.

به گزارش نفت نیوز به نقل از شانا، احمد محمدی، روز پنجشنبه ( یکم آذرماه) در آیین گشایش رسمی دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت و حفاری گفت: در ۹ سالی که از آغاز فعالیت سالانه این نمایشگاه می‌گذرد به همت شرکت‌های توانمند داخلی توانسته‌ایم بیش از ۱۰ هزار قطعه ضروری صنایع نفت و حفاری را بومی‌سازی کنیم.

وی با بیان این‌که فعل خواستن به درستی در صنعت نفت صرف شده است، افزود: در این صنعت تنها در زمان حفاری یک حلقه چاه نفتی، ۲۰ هزار قطعه به‌کار برده می‌شود که اگر این زنجیره ساخت، مصرف، بازسازی و اصلاح را لحاظ کنیم میزان سودآوری و ارزآوری بالایی را در این صنعت شاهدخواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به نبود امکان شناسایی کالاهای مورد نیاز صنعت نفت از سوی بخش خصوصی اشاره و تصریح کرد: گروهی از اداره‌ها و معاونت‌ها را شناسایی و مشخص کرده‌ایم تا شرکت‌های دانش‌بنیان و علاقه‌مندان حوزه صنعت نفت بتوانند از طریق آن با کالاها و تجهیزات بخش‌های متنوع صنعت نفت آشنا شوند.

محمدی بر لزوم راه‌اندازی سامانه‌هایی برای شناسایی کالاهای مورد نیاز صنعت نفت تاکید و عنوان کرد: سامانه‌هایی را راه‌اندازی خواهیم کرد تا کالاهای ضروری و اساسی در اختیار سازندگان، محققان و شرکت‌های فعال در حوزه صنعت نفت قرار گیرد.

وی با بیان این‌که باید شرایطی فراهم کرد تا بخش خصوصی دلگرم شود، گفت: برپایی نمایشگاه‌های صنعت نفت و گاز فرصتی را در اختیار شرکت‌های داخلی می‌گذارد تا بتوانند با حضور در چنین رویدادهایی به فعالیت‌های خود دلگرم شوند و در مسیر خودکفایی و خوداتکایی گام بردارند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ادامه داد: اگر بخشی از نیازها از سوی شرکت‌های داخلی تامین نشود هرگز نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

محمدی گفت: در استان‌هایی که مرز مشترک جغرافیایی داریم، ظرفیت‌های راکدی وجود دارد که باید از آنها بهره برد، زیرا عملکرد آنها در صنایع نفت و گاز کشور بسیار تاثیرگذار است.

رونمایی از ۵ کالای ساخت داخل در نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت و حفاری

وی همچنین از رونمایی پنج کالای ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری در دهمین دوره نمایشگاه اهواز خبر داد و افزود: در این نمایشگاه از پنج دستاورد مهم بومی‌سازی شده شامل کالاهای پرکاربرد حفاری، سامانه‌های مربوط به حفاری و ... بومی رونمایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه نشست‌های تخصصی با شرکت‌های دانش‌بنیان و کارشناسان صنعت نفت برگزار خواهد شد.

امضای تفاهم‌نامه و چند قرارداد ویژه از دیگر برنامه‌های دهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت و حفاری خواهد بود که محمدی از آن به عنوان اقدام‌های عملی برای رسیدن به خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی یاد کرد.

وی افزود: حضور ۲۲۰ شرکت داخلی در قالب ۱۶۰ غرفه در نمایشگاه امسال از دیگر نکات برجسته نمایشگاه امسال است.

محمدی به طرح‌های عمده انجام شده توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اشاره کرد و گفت: در این شرکت مجموعه فعالیت‌های گسترده‌ای طراحی شده که برخی از آنها مربوط به توسعه میدان و برخی مربوط به امور عملیاتی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: باتوجه به تحریم‌ها، باید شرایطی فراهم کرد که فعالیت‌ها شتاب گیرد و این مهم جز با حضور بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان و تامین‌کنندگان کالاهای موردنیاز صنایع نفت و گاز میسر نمی‌شود.

انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار