تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
شنبه، 4 خرداد 1398 - 11:50   
   
بخش سیاست و تاریخ
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 19071صفحه نخست » خبرهای مهمیکشنبه، 14 مرداد 1397 - 12:41
گروه تحلیل و تفسیر نفت نیوز/
روحانی روی مذاکره با ترامپ حساب باز نکند/ راز سکوت دولت در برابر جنگ اقتصادی آمریکا
نفت نیوز: از زمان اعلام رسمی رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام تاکنون شاهد آشفتگی و به عبارتی هرج و مرج اقتصادی در کشور هستیم.
  

به گزارش نفت نیوز، سقوط بی سابقه ارزش پول ملی، افزایش غیر عادی قیمت دلار ، طلا و سایر مایحتاج مردم اعم از مسکن و خدمات و .... در این حد تاکنون در طول قریب به چهار دهه از عمر انقلاب سابقه نداشته است.
نکته تامل برانگیز اینکه طی این چند ماه اخیر، دولت تدبیر آقای روحانی نه تنها اقدام موثری برای کنترل اوضاع بعمل نیاورد بلکه در عمل آمار رانت خواری، فساد و اختلاس های کلان روز به روز بیشتر شده و همزمان دشمنان نظام هم فراخوان های مکرر برای براندازی داده اند که بحمدالله اکثر مردم نجیب کشورمان علیرغم مشکلات کمرشکن ترجیح دادند برای حفظ نظام صبر پیشه کنند و منتظر اقدامات عملی دولت ، مجلس و قوه قضاییه بمانند.
در مقابل، آقای روحانی بعنوان رئیس دولت تدبیر تاکنون سیاست سکوت را در پیش گرفته و علیرغم درخواست افکار عمومی و حتی نمایندگان مجلس و مراجع معظم تقلید هیچگونه تغییر ملموسی در تیم اقتصادی خود انجام نداده است. در یک کلام مجموعه دولت همانند یک تماشاچی در حال مشاهده اوضاع و احوال نامناسب اقتصادی کشور هستند!

چرا سکوت؟!
ظاهراً قرار است در اواخر شهریور ماه سال جاری (97) آقای حسن روحانی برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شود.
با این برخوردهای سرد دولت تدبیر در برابر معضلات نه چندان سخت کشور به نظر می رسد غرب گرایان درصددند فضای جامعه را آنقدر نامساعد و مردم را تحت فشار قرار دهند تا زمینه دیدار رئیس جمهور کشورمان با ترامپ در شهریور ماه فراهم شود و سرانجام رئیس دولت تدبیر بعنوان ناجی ایران‌ از خطر فروپاشی اقتصادی ظاهر شده و ترامپ هم چهره مخدوش بین المللی خود را بازسازی کرده و بعنوان قهرمان سیاست در بین مردم آمریکا جلوه گری کرده و پیروزی در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری را از هم اکنون تضمین نماید.
این روزها در حالیکه همه کشورها حتی کشورهای اروپایی هم چشم دیدن ترامپ را ندارند در داخل کشورمان عده ای نفوذی یا مرعوب غرب با زیر پا گذاشتن غیرت ملی و عزت دینی درصدد تطهیر چهره منفور این عهد شکن بین المللی هستند.
این افراد علیرغم اینکه خداوند عقل سالم و چشم بینایی به آنها داده و شاهد امضای شوم فرعون زمان برای خروج از برجام بودند ولی باز هم فریب شیطان بزرگ را خورده و پیشنهاد مذاکره با ترامپ و به عبارت صحیح تر مذاکره برای قهرمان شدن و بقای ترامپ را مطرح می کنند!
آیا این افراد نا آشنا با الفبای سیاست با خود فکر نمی کنند بعد از این همه دشمنی آشکار طرف مقابل چرا باید مذاکره ذلیلانه با آنها را بپذیریم ؟!
در مذاکره به آقای ترامپ قرار است به او چه گفته شود؟!
بگوییم حالا که بعد از این همه شهید و زخمی داعش را در منطقه شکست دادیم پیشنهاد شما را برای عقب نشینی از سوریه می پذیریم تا داعش دیگری را بازسازی کنید؟!
بگوییم ما هم که بعد از رفتن شما از برجام از این معاهده بین المللی خارج شدیم مجدداً می خواهیم بر می گردیم و به آن پایبند باشیم؟!
یا قرار است آقای روحانی به ترامپ قول بدهد نتانیاهو را بخاطر تجاوز و بمباران فرودگاه T4 سوریه و شهادت چندین نفر از مستشاران کشورمان می بخشیم و او همچنان به کشتار مردم مسلمان و مظلوم غزه ادامه بدهد؟!
براستی فرعون آمریکا طی این مدت چه غلطی می توانست بکند که نکرد؟!
در صورت مذاکره قرار است چه امتیاز جدیدی به آمریکا داده شود؟!
آثار زیانبار کاهش ارزش پول ملی طی چند ماه اخیر را چه کسی جبران می کند؟!
با فرض اینکه رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد تلویهی آقای ظریف را برای عذرخواهی و بازگشت به برجام بپذیرد، با آمدن دوباره ترامپ به برجام چه چیزی خارج از تعهدات قبلی به ما می دهد؟! کدامیک از تعهدات قبلی خود را تا کنون عملی کردند؟!
آیا این سیاست مکارانه ترامپ برای مذاکره با ایران برای کاهش فشار بین المللی در مذمت خروج این کشور از معاهده برجام نیست؟!
آقای دکتر روحانی و تیم ناکارآمد خود بیش از پنج سال وقت کشور را برای اجرای برجام هدر دادند ولی در عمل خبری نشد آیا حالا هم می خواهید سه سال دیگر را وقت مردم تلف کنید برای مذاکره با ترامپ بر سر هیچ؟!
خیلی صریح اعلام کنید شرایط نامطلوب فعلی اقتصادی قبل از آغاز تحریم ها زائیده اقدامات ترامپ بود یا ضعف مدیریتی تیم اقتصادی شما یا احیاناً تعمد آنها؟!
آیا قرار است با پذیرش طرح فریبکارانه ترامپ باز هم مثل گذشته به او سیگنال دهید که تحریم ها اثر کرده بیایید امتیازات جدید بگیرید؟!
آیا این حرکت کمک به پیروزی ترامپ در پوشش مذاکره نیست؟!
در پایان توصیه می کنیم اگر آمریکا به تعبیر امام خمینی ره شیطان بزرگ است که هست باید بدانیم با شیطان نه می شود دوستی کرد ، نه مذاکره ، نه اعتماد ، نه اطاعت ، نه نرمش  و نه می توان عهدی بست و به او دلخوش بود.
افراد ساده لوح اگر نمی دانند خوب است بدانند بر اساس آموزه های دینی ما برخورد با کافر حربی نه با لبخند و مذاکره بلکه باید با برائت و شدت و غضب و در صورت تخطی و تجاوز با پاسخ سخت توام باشد. ( مُحَم�'َدٌ رَسُولُ الل�'َهِ وَال�'َذینَ مَعَهُ أَشِد�'َاءُ عَلَی ال�'کُف�'َارِ رُحَماءُ بَی�'نَهُم�' )
به فرموده استاد شهید مرتضی مطهری رحمت الله علیه "حق فقط وقتی که مبارزه نکند شکست می خورد حق اگر مبارزه کند شکست نمی خورد."
یَا أَبَا عَب�'دِ الل�'َهِ إِن�'ِی سِل�'مٌ‏ لِمَن�'‏ سَالَمَکُم�'‏ وَ حَر�'بٌ لِمَن�' حَارَبَکُم�' إِلَى یَو�'مِ ال�'قِیَامَة.
انتهای پیام

 

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار