تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
شنبه، 16 فروردین 1399 - 05:52   
   
بخش منابع انسانی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18946صفحه نخست » خبرهای مهمشنبه، 11 آذر 1396 - 19:41
اعتراض نماینده ولی فقیه در خوزستان ، استاندار، نمایندگان مجلس و 45 امام جمعه این استان نسبت به آزمون جدید استخدامی نفت
نفت نیوز: امام جمعه اهواز با انتقاد از روند استخدام اخیر صنعت نفت گفت: روند در پیش‌گرفته‌شده در خصوص این استخدام نشانگر بی‌مهری نسبت به خوزستان است و از هیچ مسئولی هم پذیرفته نیست.
  

به گزارش نفت نیوز به نقل از ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی‌جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز 10 آذر ماه در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز ، بیکاری را عارضه‌ای بسیار بد دانست و اظهار کرد: این عارضه اگر زیاد باشد برای هر کشور یا نظامی یک خطر محسوب می‌شود. بنابراین معضل بیکاری حتی‌الامکان باید کنترل شود. متاسفانه مسئولان کارگزینی صنعت نفت نسبت به استان خوزستان بی‌مهری کردند. در دستورالعمل یا بخشنامه این استخدام اخیر نفت مبنی بر استخدام دو هزار و 500 نفر، شرایطی قید شده است.اعتراض نماینده ولی فقیه در خوزستان ، استاندار، نمایندگان مجلس و 45 امام جمعه این استان نسبت به آزمون جدید استخدامی نفت

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: شرایط بخشنامه مذکور به این معنا است که این دو هزار و 500 نفر از آن سر دنیا یعنی از استان‌های دور نظیر تهران و خراسان و آذربایجان بلند شوند و برای کار به سوسنگرد و هویزه و جفیر و سایر میادین نفتی خوزستان بیایند. اما مردم بومی چه می‌شوند؟

آیت‌الله موسوی جزایری ادامه داد: این در حالی است که در خوزستان افراد تحصیل‌کرده و متخصص داریم که می‌توانند در این مشاغل به کار گماشته شوند. برای دیگر افراد بومی هم می‌توان دوره آموزشی برگزار کرد. آیا شرایط این بخشنامه صحیح و به انصاف است؟ در سمینار روز گذشته هر 45 امام جمعه شهرهای خوزستان نسبت به روند در پیش‌گرفته‌‌شده برای استخدام‌ اخیر صنعت نفت هشدار دادند و ابراز نگرانی و اعلان خطر کردند.

وی افزود: آقایان مسئول چشم‌های خود را باز کنند و بدون در نظر گرفتن عواقب و پیامدهای اقدامات خود دست به این کارها نزنند. این کارها باعث نگرانی می‌شود، احساسات برانگیز است و بعد حتی دشمن هم سوءاستفاده می‌کند. خوزستان قابل قیاس با دیگر استان‌های کشور نیست.

امام جمعه اهواز ادامه داد: در خارج از کشور شیاطینی وجود دارند که نه به اصفهان کار دارند و نه به شیراز و مشهد و تبریز و... بلکه فقط با خوزستان کار دارند و نقشه می‌کشند و برنامه‌ریزی می‌کنند تا خوزستان را به هم بریزند. این شیاطین در عربستان سعودی نشسته‌اند و راس آن‌ها ملک سلمان و فرزند منحوسش محمد هستند و صریحا و علنا نیز این هدف خود را مطرح می‌کنند. با وجود این مسائل، آقایان مسئول می‌خواهید به دشمن کمک کنید و زمینه را برای سوءاستفاده دشمنان مهیا کنید؟

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به ناراحتی ائمه جمعه خوزستان از شرایط و روند بخشنامه استخدام وزارت نفت، بیان کرد: بنده نیز به شدت از این روند ناراحت هستم و اکنون نیز مجددا ناراحتی شدید خود را از این قضایا اعلام می‌کنم. این روند نشانگر بی‌مهری نسبت به خوزستان است و از هیچ مسئولی هم پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: اگر این مسئولان می‌توانند با تمام ملت به طور یکسان و با عدالت رفتار کنند، در پست خود باقی بمانند و در صورتی‌که آدم‌هایی متعصب هستند و عدالت را رعایت نمی‌کنند، حق ندارند در نظام مقدس جمهوری اسلامی که نظام عدالت است، مسئولیتی داشته باشند. ائمه جمعه در اعتراض به این روند نامه‌ای به رئیس‌جمهور امضا و ارسال کرده‌اند. از نمایندگان و استاندار محترم نیز که به این موضوع توجه کرده‌اند نیز تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام