تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 20:10   
   
بخش سیاست و تاریخ
 
- اندازه متن: + - صفحه نخست » خبرهای مهم
تاکید مقام معظم رهبری به رئییس جمهور درباره جمع آوری گازهای همراه نفت + نوضیحات نفت نیوز
نفت نیوز: رییس جمهور درباره وزیر پیشنهادی نفت گفت: جناب آقای مهندس زنگنه کار بسیار بزرگی در زمینه نفت انجام دادند. در آغاز دولت یازدهم در مجلس شورای اسلامی عرض کردم که به چه دلیل من اصرار دارم که آقای زنگنه وزیر نفت باشد. از توانمندی و تخصص ایشان مطلع و باخبر بودم. انصافاً کار بزرگی انجام دادند.
  

به گزارش فارس، روحانی اضافه کرد: قبل و بعد از برجام کاری که ما در میادین مشترک انجام دادیم، کاری که در خودکفایی انجام دادیم، ما در زمینه تولید گازوئیل الان صادرکننده‌ایم در حالی که واردات گسترده گازوئیل داشتیم. در بنزین ان‌شاء‌الله در آینده صادرکننده خواهیم شد. در گاز به خودکفایی رسیدیم. شما امسال دیدید که برای اولین بار واردات گاز از خارج قطع شد ولی مشکلی برای ما پیش نیامد. اقداماتی که در زمینه گازرسانی به روستاها انجام شده و تقریباً همه بخش‌های کشور و از جمله اکثر روستاها، گاز دارند که این حرکت بسیار مهمی است.
رییس جمهور اظهار داشت: برنامه دیگری که آقای زنگنه به ما داده که در دولت یازدهم فرصت اجرای آن فراهم نشد و این دولت باید آن را اجرایی کند ،اتصال لوله نفت به جزیره جاسک است. باید صادرات نفت‌مان منحصر به خلیج فارس نباشد. این یکی از تصمیمات استراتژیک است.
وی تصریح کرد: ساحل مکران ما باید آباد شود. مسأله بعدی فلرهایی هست که مقام معظم رهبری هم نسبت به آنها حساس هستند که باید سرمایه‌گذاری کنیم و این فلرها را جمع کنیم. چرا که اینها هم برای محیط زیست مهم است و هم برای استفاده اقتصادی و ال‌ان‌جی و مسایل دیگری که ما با شما در این زمینه‌ها زیاد صحبت کردیم.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: از آقای زنگنه توجه به مناطق و میادین مشترک، حفظ سهم بازار ایران در جهان، برنامه ریزی برای اتمام اجرای همه فازهای میدان گازی پارس جنوبی، نوسازی بخش‌های فرسوده صنعت نفت و توجه به صنایع پتروشیمی و تکمیل زنجیره تولید پتروشیمی را انتظار داریم.
روحانی گفت: جلوگیری از هدر رفت گاز در میادین نفت و گاز و استفاده از آنها در صنعت ال‌ان‌جی و تمرکز بر انتقال فناوری و همکاری فناورانه و همکاری با وزارت نیرو که با توجه به حضور آقای بی‌طرف در وزارت نیرو امیدواریم همکاری بهتری بین دو وزارتخانه شکل بگیرد و توجه به ساکنان بومی مناطقی که فعالیت نفت و گاز و پتروشیمی داریم، از دیگر انتظارات ما از آقای زنگنه ا

این خبر به نقل از ایرنا:
اتصال خط لوله نفت به جزیره جاسک اولویت وزارت نفت است
رئیس جمهوری در معرفی «بیژن زنگنه» وزیر پیشنهادی نفت گفت: به رغم اقدام های قابل توجهی که اقای زنگنه در دولت یازدهم انجام دادند،قول داده اند در دولت دوازدهم خط لوله نفت به جزیره جاسک متصل شود .
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روزسه شنبه در مراسم معرفی کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی و کسب رای اعتماد ، افزود: وزیر پیشنهادی نفت کار بسیار بزرگی در زمینه نفت انجام دادند و همانطور که در آغاز دولت یازدهم در مجلس عرض کردم به چه دلیل اصرار داشتم ایشان وزیر نفت باشد .
وی ادامه داد: از توانمندی و تخصص آقای زنگنه مطلع هستم و ایشان انصافا چه بعد و چه قبل از برجام اقدام های بزرگی را در زمینه میادین مشترک و خودکفایی در گازوئیل و گاز انجام دادند .
رئیس دولت دوازدهم اظهار کرد: در آینده نزدیک نیز به صادرکننده بنزین تبدیل خواهیم شد و امسال برای نخستین بار واردات گاز را قطع کردیم و مشکلی برای کشور بوجود نیامد .
روحانی گفت: با اقدام هایی که در زمینه انتقال گاز به روستاها انجام داده شد، تقریبا گاز به همه بخش های کشور رفته و کار بزرگی انجام گرفته و ایشان قول داده اند که خط لوله نفت به جزیره جاسک متصل شد.
وی با تاکید بر اینکه صادرات نفت نباید منحصر به خلیج فارس باشد و این یکی از تصمیمات استراتژیک است، تصریح کرد: ساحل مکران باید آباد شود و مساله فلرهایی(مشعل های گاز) که وجود دارد و رهبر معظم انقلاب نیر بر آن تاکید دارند باید جمع شود و این موضوع برای محیط زیست هم مهم است .
رئیس جمهوری افزود: از ایشان می خواهم به منطقه نفت وگاز مشترک و موضوع بازیافت ها،حفظ سهم بازارنفت ایران توجه داشته باشند و میدان گازی پارس جنوبی در این دولت نهایی شود.
رئیس دولت دوازدهم همچنین از وزیر پیشنهادی نفت خواست نوسازی بخش های فرسوده صنعت نفت، توجه به صنایع زنجیره پتروشمی و صنعت ال ان جی(گازطبیعی مایع شده) را در اولویت قراردهد و همکاری با وزارت نیرو در این دوره هرچه بیشتر شود .تاکید مقام معظم رهبری به رئییس جمهور درباره جمع آوری گازهای همراه نفت + نوضیحات نفت نیوز
روحانی گفت: همچنین از وزیر پیشنهادی می خواهم توجه به مساله ساکنان بومی هر جایی که فعالیت نفت وگاز وپتروشیمی صورت می گیرد را مورد تاکید قرار دهد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در 17 مردادماه بیژن زنگنه را به عنوان وزیر نفت پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
زنگنه با 65 سال سن سابقه یک دوره تصدی وزارت جهاد سازندگی، 2 دوره وزارت نیرو و سه دوره وزارت نفت را در کارنامه کاری خود دارد.
زنگنه، وزیر جهاد سازندگی (1364 - 1368) در دولت چهارم (آیت الله سید علی خامنه‌ای)، وزیر نیرو (1368 - 1376) /دولت پنجم و ششم (آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی)، وزیر نفت (1376 - 1384)/ دولت هفتم و هشتم (حجت الاسلام سید محمد خاتمی) و وزیر نفت (392 - 1396)/ دولت یازدهم (حجت الاسلام حسن روحانی) بوده است.
همچنین زنگنه به مدت 15 سال عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام (90-1375) بوده است و در حال حاضرعضو هیات علمی انستیتومهندسی نفت پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران است.
وی 6 دوره عضو شورای عالی کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران و عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران از 1391 تا 1393 و عضو شورایعالی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور (1394- 1392) بوده است.
تغییر رویکرد از صادرات نفت خام به صادرات فرآورده های با ارزش افزوده بالا، افزایش ظرفیت پالایشی کشور، ادامه توسعه جدی میدان های مشترک گازی و نفتی، عقد قراردادهای جدید نفتی با هدف توسعه میدان های مشترک و نیز افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفت کشور با بکارگیری فناوری های نوین و جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد اشتغال، تکمیل شبکه سراسری (خطوط اصلی) گازرسانی کل کشور و اتمام طرح های گازرسانی به شهرهای کوچک و روستاهای باقیمانده از جمله برنامه های زنگنه برای دوره جدید وزات نفت، اعلام شده است.

انتهای پیام
نفت نیوز: در حالی رئیس جمهور از تاکید مقام معظم رهبری درباره جمع آوری گازهای همراه نفت و خاموش کردن مشعل های مربوطه سخن گفتند که بعضی گزارش ها از سوزانده شده بیش از 20 میلیون متر مکعب در روز از این گازها خبر می دهند.

این اتفاق علاوه بر آودگی هوا و آب بویژه در استان خوزستان و نابودی میلیاردها دلار سرمایه ملی، باعث کاهش بازیافت ثانویه مخازن نفتی هم میشود.

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار