تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
جمعه، 30 فروردین 1398 - 21:27   
   
بخش گاز
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18628صفحه نخست » خبرهای تازهپنجشنبه، 16 دی 1395 - 04:48
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد:
افزایش ظرفیت انتقال گاز درشمال کشور علی رغم قطع گاز ترکمنستان.
نفت نیوز: افزایش ظرفیت انتقال گاز در شمال کشور علی رغم قطع گاز ترکمنستان با همت و تلاش پرسنل شرکت انتقال گاز ایران در راستای کاهش تأثیر قطع واردات از سوی ترکمنستان تغییراتی در تأسیسات رامسر به عمل آمد که منجر به افزایش میزان انتقال گاز از غرب به شرق حوزه شمال شد و این تغییرات در آرایش تأسیسات و سیستم کنترلی موجب شد انتقال حجم گاز بیشتری متراکم و ارسال گردد.
  

به گزارش نفت نیوز؛ مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اعلام این خبر گفت: در پی قطع واردات گاز از ترکمنستان در روز گذشته تغییرات فشار در حوزه شمال به ویژه استان مازندران متوازن با مصرف شده و سطح فشار ورودی شهرها در مقایسه با سال های قبل در وضعیت بهتری است.
مهندس توکلی با بیان اینکه توربوکمپرسورهای تأسیسات رامسر در سال جاری در سرویس قرار گرفت، گفت: متناسب با شرایط خط (فلو و فشار ورودی) و دور توربوکمپرسورها شاهد افت فشار زیاد در اسکرابرها (بعضا در دورهای بالا تا چهار بار) و همچنین کم بودن نسبت تراکم کمپرسورها بودیم که در همین راستا شیر آنتی‌سرج کمپرسور گاز با فرمان از سیستم کنترل باز می شد و راندمان بالایی را از واحدها نداشتیم.
مدیر عامل شرکت گاز ایران با بیان این مطلب و اهمیت تأمین گاز شمال کشور در روزهای اخیر افزود: با عنایت به لزوم آمادگی در مقابل شرایط خط و خصوصا تهدید قطع گاز وارداتی ترکمنستان و با مشاهده این اتفاق و برای افزایش راندمان کاری و استفاده حداکثری از ظرفیت تأسیسات تصمیم بر اجرای پروژه نصب خط کنارگذر با استپرینر اسکرابرها و بازنگری در تنظیمات کنترلر شیرآنتی سرج گرفته شد.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در این راستا پرداخت و گفت: برای اجرای دو پروژه بهبود با انجام و تدارک به موقع نیروی انسانی متخصص و تجهیزات موردنیاز از مناطق 2 و 3 ، 4 و 9 در کمتر از 3 روز عملیاتی شد.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه تنظیمات کنترلر شیر آنتی‌سرج با تأسیسات فاروج و رضوی نیز به دقت در تأسیسات رامسر انجام شده است، گفت: با انجام مجموعه فعالیت‌های اشاره شده میزان ratio و در نتیجه راندمان توربوکمپرسورها از 16/1 به 42/1 افزایش یافت.
وی افزود: افزایش فشار خروجی تأسیسات با شرایط جدید منجر به افزایش line pack گاز و حدود دو میلیون متر مکعب گاز در روز بر میزان فلوی انتقالی از تأسیسات رامسر نسبت به حالت قبل از تغییرات افزوده شد.
به گفته وی؛ افت فشار گاز از 4 بار به حدود 4/0 بار کاهش و فشار ورودی واحدها در نتیجه این عملیات افزایش یافت.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار