تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 20:13   
   
بخش منابع انسانی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18615صفحه نخست » خبرهای مهمشنبه، 11 دی 1395 - 00:26
قابل توجه منابع انسانی وزارت نفت و هیئت مدیره شرکت ملی نفت
ضرورت اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت نگران کننده نیروهای قرارداد موقت صنعت نفت
نفت نیوز: روزانه دهها نفر از 43 هزار نیروی قرارداد مستقیم نفت طی ارتباط مستقیم با مسئولان سایت و کانال تلگرامی نفت نیوز وضعیت غیر قابل تحمل معیشتی خود را بیان می کنند که پس از انعکاس به مدیران محترم ذیربط خواسته این قبیل همکاران را به حق و مورد تایید قرارمی دهند.
  

به گزارش نفت نیوز؛ تنها دلخوشی این نیروها این بود که وزارت نفت با آنها قرارداد مستقیم منعقد می کند و از مزایای نیروهای رسمی برخوردار می شوند ولی در عمل طی این چند سال زوند رسمی شدن آنها متوقف شد و نه تنها هیچ امتیازی از نیروهای رسمی به آنها تعلق نگرفت بلکه علاوه بر کاهش حقوق و دستمزد ؛ عیدی و پاداش آنها نیز بصورت کارمندی پرداخت می شود که به مراتب کمتر از مشمولان قانون کار است!
کارکنان قرارداد مستقیم شرکت پایانه های نفتی ایران بویژه با سمت ناخدایی یدک کش در مناطق خارگ-عسلویه و ماهشهر از جمله این کارکنان هستند که طی چندین سال فشار آمریکا و تحریم های اقتصادی در بدترین موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی و آلودگی های زیست محیطی در مناطق عملیاتی به عنوان خط مقدم صنعت نفت و گاز کشور با مشکلات فراوان و کمبود امکانات؛ عملیات پهلودهی کشتی ها و انتقال نفت را بدون یک لحظه توقف و تاخیر طبق برنامه و به بهترین شکل ممکن پیش بردند.ضرورت اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت نگران کننده نیروهای قرارداد موقت صنعت نفت
این کارکنان می گویند از بسیاری از ردیف های حقوق و مزایای مناطق عملیاتی جنوب از جمله حق دریا ، خدمات رفاهی ، بیمه تکمیلی ، وام و ... محروم هستیم.
برای نمونه حقوق و مزایای یک ناخدای یدک کش حدوداً معادل حقوق و مزایای یک ملوان شناور است که  به هیچ وجه  با وظایف و مسئولیت های سنگین محوله تناسب ندارد و این موضوع ضمن اینکه باعث صدمات شدید روحی می شود جوابگوی سختی های ناشی از کار ، هزینه و دشواریهای دوری از خانواده و فشارهای تورمی شدید موجود نمی باشد.
این گروه از نفتی ها از یک طرف مسئولیت عملیات یدک کش ها و ناخدایی و حفظ سلامت عملیات ، یدک کش و پرسنل  حاضر در آن را بعهده دارند و از سوی دیگر با شیفت های طولانی شبانه که صدمات جبران ناپذیری به سلامت روح و جسم بدن وارد میکند بار سنگین صادرات نفت را به دوش می کشند.
گفتنی است اگر کوچکترین اتفاقی برای هریک از پرسنل حاضر در یدک کش یا خود یدک کش بیفتد  ناخدا تنها کسی هست که باید پاسخگو باشد. این مسئله خود استرس بسیار بالایی به این قبیل نیروهای قرارداد موقت و مسوول تحمیل میکند.
یکی دیگر از مشکلات خاص همکاران اقماری قرارداد موقت دوری از خانواده و اهل و عیال است که تا فرد در چنین موقعیتی قرار نگیرد نمی تواند آنها را درک کند.
یکی از همسران نیروهای قرارداد موقت برای نفت نیوز نوشت: من و همسرم چهار سال هست که باهم ازدواج کردیم اما یکبار هم سال تحویل پیش هم نبودیم! وی ادامه داد: از مهندس زنگنه انتظار میرود که حداقل حقوق این افراد را با زحماتی که متحمل می شوند متناسب نماید.
یکی دیگر از نیروهای قرارداد موقت با ارسالی پیامی برای کانال تلگرامی سایت نفت نیوز نوشت: با این حقوق و مزایای بسیار پایین و کرایه خانه و دهها خرج و مخارج دیگر اگر روزانه فقط نان هم بخوریم باز هم کفاف هزینه های سنگین زندگی را نمی دهد. این در حالی است که ما نیروهای قرارداد موقت نیز با دل و جان در حال کار و تلاش برای اعتلای صنعت نفت کشورمان هستیم .
به گزارش نفت نیوز؛ مهندس زنگنه چندی قبل طی مصاحبه ای اعلام کردند وضعیت نیروهای قرارداد موقت قابل قبول نیست. با توجه به عنایت وزیر نفت به نظر می رسد هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران علاوه بر بازنگری و اصلاح وضع موجود باید نسبت به اجحافی که در حق این قبیل نیروها در گذشته شده جبران نموده تا حق الناسی گردن آنها نباشد.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار