تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 3 خرداد 1397 - 04:53   
   
بخش منابع انسانی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18497صفحه نخست » خبرهای مهمسه شنبه، 2 آذر 1395 - 11:30
یادداشت کاربران/
درد دل یک کارمند گازی/ شرکت گاز درونش خودمان را سوزانده بیرونش مردم را...
وقتی صحبت از کارکنان نفت به میان می آید آنچه که در ذهن افراد جامعه متبادر می شود افرادی دارای رفاهی نسبی بالاتر از میانگین جامعه و تا حدودی دارای وجه اجتماعی و شخصیتی برجسته تر می باشد.
  

ولی در جامعه کسی باور نمی کند امثال ما کارکنان رسمی وزارت نفت که در دهه هشتاد وارد شرکت های تابعه وزارت نفت شده ایم مشخصا شرکتهای گاز استانی , با دیدگاهی مشابه همین مردم و جامعه و با داشتن مدارک دانشگاهی و طی همه مراحل قانونی وارد صنعت نفت شده ایم امروزه در تامین معاش اولیه زندگی خود و خانواده یمان بشدت در مضیقه و تحت فشار هستیم کما اینکه به کرات در اطرافیان و دوستان خودمان وقتی می گوییم ما حقوق دریافتی مان حدود دو میلیون تومان است , مستاجریم و ... ما را به سخره می گیرند و متهم به دروغ گویی و مظلوم نمایی می کنند چرا که آنها ذهنیت شان از نفت همان کارکنان با سابقه نفت است که همچنان امروز هم به شکر خدا از حقوق و مزایای مکفی برخوردارند . اما ...
صحبت من با شما مجموعه مدیران نفت است شما که به همه اطلاعات حقوقی ما دسترسی دارید و می دانید وضعیت ما چگونه است! شما چرا باور نمی کنید و اگر اینطور نیست چرا اینگونه عمل می کنید ؟درد دل یک کارمند گازی/ شرکت گاز درونش خودمان را سوزانده بیرونش مردم را...
از ابتدای امسال اضافه کارهای ما را بشدت محدود کرده اند...
کمکهای غیر نقدی که در همه سازمانها و دستگاهها متداول است و برای ما هم گاز کارت است پرداخت نمی کنید...
پاداش هایی که به اسامی مختلف چند ماه یکبار متداول بوده و کمکی به حقوق ناچیز ما می کرد جلویش را گرفته اید...
و مشکلات دیگر هم از جمله شکاف عمیق بین دریافتی های ما و نیروهای باسابقه و ... بماند.
شما چرا باور نمی کنید ما داریم زیر فشار زندگی کمر خم می کنیم و نیاز به کمک فوری و ضروری داریم.
ما نه چند خانه و املاک داریم که از درآمدش استفاده کنیم و نه پول و پس اندازی که از سرمایه گذاری های آن بتوانیم کمک خرج زندگی خود کنیم ما حتی منزل مسکونی مان اجاره ای ست.
هیچ فکر می کنید در این هشت ما به چه سختی زندگی خود را گذرانده ایم؟
کجا ی دریافتی های ما و با کدام منطق و مقایسه بالاتر از حد معمول بوده است که اینقدر ما را تحقیر می کنید و برای نیازهای اولیه زندگی ما را خجالت زده خانواده خود می کنید و مجبورمان می کنید حرفهایی به زبان بیاوریم که حتی خودمان هم دوست نداریم آنها را بگوییم؟
ما نمی دانیم اینهمه بی اعتنایی و بی ارزش کردن نیروی انسانی در کدام مکتب و قاموس مدیریتی می گنجد ؟ نه توضیح می دهند ؛ نه حرف می زنند و نه دلیل می آورند ...
اگر مشکل پول در کشور و دولت هست اولا صادقانه با کارکنان صحبت کنید و سخن بگویید
ثانیا چرا برای دستگاههای دیگر اینطور نیست! چرا اولویت بندی نمی کنید.
در شرکتهای گاز استانی دارید مدلهای تعالی سازمانی که آرمانی ترین روشهای مدیریت و اداره سازمانهاست را با هزینه قابل توجه پیاده می کنید و از آن طرف اینقدر شخصیت کارمند جوان که به تعارف می گویید او سرمایه سازمان است! را له و خرد می کنید ...اینها با هم همخوانی ندارد و در تعارض و تضاد است .
اگر کارکنان و مدیران با سابقه که همان مشاوران و تصمیم سازان امروز صنعت هستند از پاداش و دیگر آیتم های کمکی حقوق بهره مند نشوند قطعا با توجه به حقوقهای بالای ایشان و دیگر مزایایی که دارند لطمه ای به زندگی شان وارد نخواهد شد به سرمایه گذاریشان ضرر می رسد اما ما معیشت مان تهدید می شود و به خطر افتاده است؛ ما با این چندرغاز زندگی مان را تنظیم کرده ایم .
پیگیری پاداش پایان دوره خدمت که همه هم و غم تان شده است چون به منافع تصمیم گیران و مدیران نزدیکتر است خوب است اما ما امروز و در این لحظه برای زندگی روزمره خود و خانواده مان نیاز به تغییر فوری وضع موجود داریم ما با دوازده سیرده سال سابقه کار حتی به ماه دیگرمان هم فعلا نمی توانیم فکر کنیم چون امروز در تامین هزینه های زندگی خود درمانده شده ایم.
از سایت نفت نیوز خواهشمندم این نوشته را به هر نحو ممکن به عنوان حرف دل کسانی که هیچ نفوذ و حامی در این دستگاه عریض و طویل ندارند به نحو شایسته به گوش وزیر محترم نفت و دیگر مسئولین برساند .

انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار