تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
سه شنبه، 19 فروردین 1399 - 17:02   
   
بخش حفاری
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18254صفحه نخست » خبرهای تازهیکشنبه، 14 شهریور 1395 - 15:51
حفاری 20 حلقه چاه جدید در بخش جنوبی میدان نفتی آزادگان
نفت نیوز: قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حفاری 20 حلقه چاه جدید در بخش جنوبی میدان نفتی آزادگان در استان خوزستان خبر داد.
  

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، مهندس محمدرضا تاکایدی گفت: حفاری و تکمیل این چاه ها متعاقب موفقیت این شرکت در مناقصه برگزار شده از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت صورت می گیرد.

وی افزود: حفاری این چاه ها در قالب پروژه به صورت کلید در دست (EPDS) انجام می شود و اجرای پروژه 100 در صد بر عهده شرکت ملی حفاری ایران است.حفاری 20 حلقه چاه جدید در بخش جنوبی میدان نفتی آزادگان

تاکایدی با بیان اینکه مدت اجرای پروژه 24 ماه تعیین شده است، اظهار کرد: این شرکت هم اکنون در میدان آزادگان جنوبی در حال تکمیل 40 حلقه چاه نفتی است که پیش بینی می شود تا آبان ماه سال جاری به اتمام برسد و تحویل کارفرما گردد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: به موازات تکمیل این پروژه با هماهنگی کارفرما و کاربست دکل ها و تجهیزات مستقر در منطقه عملیاتی آزادگان جنوبی، پروژه حفاری 20 حلقه چاه کلید می خورد.

وی پروژه حفاری 40 حلقه چاه در بخش جنوبی میدان نفتی آزادگان را از شمار پروژه های موفق این شرکت برشمرد که با همکاری و هم افزایی میان شرکت متن به عنوان مجری طرح توسعه میادین غرب کارون، منطبق با برنامه تعریف شده از سوی کارفرما اجرا می شود.

تاکایدی پیشرفت این پروژه را افزون بر 85 درصد عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر 8 دکل حفاری سنگین شرکت در این موقعیت استقرار و تاکنون حفاری 18 حلقه چاه به طور کامل انجام و در اختیار کارفرما قرار گرفته و تکمیل نهایی 16 حلقه چاه دیگر در مراحل اجرا، پنج حلقه در دست حفاری و حفر آخرین حلقه چاه در برنامه می باشد.
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: این شرکت هم اکنون علاوه بر میدان نفتی آزادگان جنوبی در میدان های نفتی آذر و یاران جنوبی و میادین گازی کیش و فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، حفاری بیش از 60 حلقه چاه را در دست اجرا دارد.

مناقصه حفاری 20 حلقه چاه جدید میدان آزادگان جنوبی بزودی انجام می شود

مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی با اشاره به برنده شدن شرکت ملی حفاری در مناقصه حفاری 20 حلقه چاه آزادگان جنوبی، گفت: بزودی مناقصه حفاری 20 حلقه چاه دیگر میدان آزادگان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا ، سید محمود مرعشی با اشاره به حضور هشت شرکت در مناقصه حفاری ٢٠ حلقه چاه میدان آزادگان جنوبی افزود: پس از ارزیابی های فنی و مالی، شرکت ملی حفاری ایران برنده این مناقصه شد.
وی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران باید در یک بازه زمانی ٢ ساله حفاری این ٢٠ حلقه چاه را انجام دهد، گفت: براساس برنامه ارائه شده برای انجام این کار، ٦ دکل حفاری فعالیت خواهند کرد.
مرعشی همچنین از برگزاری مناقصه ٢٠ حلقه دیگر از چاه های میدان آزادگان جنوبی خبر داد و افزود: این مناقصه میان شرکت هایی که در مناقصه ٢٠ حلقه چاه حاضر بودند برگزار می شود، اما شرکت ملی حفاری نمی تواند در این مناقصه حضور یابد.
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نیز در این باره گفت: شرکت ملی حفاری ایران اکنون در حال تکمیل 40 حلقه چاه آزادگان جنوبی است که پیش بینی می شود این پروژه تا پایان آبان ماه به پایان برسد و به کارفرما تحویل شود.
محمدرضا تاکایدی افزود: به موازات تکمیل این پروژه با هماهنگی کارفرما و کاربست دکل ها و تجهیزات مستقر در منطقه عملیاتی آزادگان جنوبی، پروژه حفاری 20 حلقه چاه جدید آغاز می شود.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار