تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 22:09   
   
بخش گاز
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18151صفحه نخست » خبرهای تازهجمعه، 29 مرداد 1395 - 23:19
عراقی خبر داد
امکان افزایش صادرات گاز ایران به ترکیه از روزانه 30 به 36 میلیون متر مکعب
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با زیرساختهای موجود امکان افزایش صادرات روزانه ٦ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه را دارد.
  

 به گزارش ایرنا ، حمیدرضا عراقی با تشریح دیدار وزیرامور خارجه ایران و همتای ترک خود اظهارکرد: براساس قرارداد، ایران روزانه ٣٠ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می کند و با زیرساخت های موجود می توانیم این حجم را روزانه ٦ میلیون مترمکعب افزایش دهیم که این فرآیند نیازمند امضای قرارداد جدیدی است زیرا در قالب قرارداد جاری امکان پذیر نیست.
وی اظهارکرد: در صورتی که قرارداد درازمدتی مبنی بر افزایش حجم صادرات گاز به ترکیه میان دوطرف امضا شود می توانیم زیرساخت های مورد نیاز را فراهم کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه به حجم صادرات گاز ایران اشاره کرد و گفت: از ابتدا تا ١٥ مردادماه پارسال درمجموع دو میلیارد و ٥١ میلیون مترمکعب گازصادر شده که این مقدار در بازه زمانی امسال به دو میلیارد و ٩٣ میلیون مترمکعب رسیده است.
وی با بیان اینکه در بازه زمانی یادشده پارسال (ابتدای سال تا ١٥ مردادماه)،٢٦ میلیارد و ٧١ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه ها تحویل شده است، تاکید کرد: این مقدار امسال به ٢٧ میلیارد و ٦٧ میلیون مترمکعب رسیده است.
به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، صنایع عمده نیز دربازه زمانی یادشده پارسال ١٢ میلیارد و ٩٩ میلیون مترمکعب گاز دریافت کرده اند که این مقدار امسال به ١٣ میلیارد و ٤٣ میلیون مترمکعب رسیده که این موضوع نشان می دهد که صنایع جدیدی به شبکه متصل شده و تولید این بخش افزایش یافته است.
وی با اشاره به حجم تزریق گاز به مخازن گازی و میدانهای نفتی نیز گفت: از ابتدای سال تا ١٥ مردادماه پارسال در مجموع یک میلیارد و ٣٨ میلیون مترمکعب گاز به مخازن سراجه و شوریجه و سه میلیارد و ٩٦ میلیون مترمکعب گاز به میدان های نفتی آغاجاری تزریق شده که این مقدار امسال به ترتیب به یک میلیارد و ٥٢ میلیون و پنج میلیارد و ٣٧ میلیون مترمکعب رسیده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به حضور رئیس جمهوری در آیین پنجاهمین سالروز تاسیس شرکت ملی گاز ایران گفت: حضور رئیس جمهوری در این آیین نشان دهنده اهمیت فعالیت های شرکت ملی گاز ایران بوده و بیانگر این است که این شرکت در حوزه اجرای برنامه های تعریف شده موفق بوده است.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار