تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
جمعه، 4 خرداد 1397 - 01:46   
   
بخش منابع انسانی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18108صفحه نخست » خبرهای تازهیکشنبه، 24 مرداد 1395 - 20:51
یادداشت کاربران/
واکنش فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت به لجبازی های زنگنه
باز هم نقطه سر خط، این قصه سر دراز دارد!
  

خرداد ماه سال گذشته بود که خبر لغو هرگونه استخدام در وزارت نفت و شرکتهای تابع آن دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت را در بهتی عظیم فرو برد!! مغایرت آشکار این خبر با تعهد اخذ شده از دانشجویان این دانشگاه باور آن را سخت می ساخت، ولی متاسفانه این اولین قدم وزارت فخیمه ی نفت بود به منظور تعبیر خوابهایش برای این دانشگاه! کابوس شومی که حاصلش نادیده گرفتن اولویت استخدام دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت و به عبارتی روشن تر زیر سوال بردن ماهیت تنها دانشگاه تخصصی وابسته به وزارت نفت . اما هوشیاری فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به لغو اولویت استخدام، یعنی همان چیزی که در بدو ورود به دانشگاه و در دفترچه ی انتخاب رشته به صراحت ذکر شده بود، و تجمع مقابل وزارت نفت خواب آنان را آشفته ساخت و جرقه ای شد برای تمامی حوادث دلخراشی که شاید به جرأت بتوان گفت آموزش عالی این مرز بوم هیچگاه به خود ندیده است. تحصن و اعتصاب ده روزه در دانشکده های دانشگاه صنعت نفت و تجمع دوباره ی فارغ التحصیلان مقابل وزارت نفت، ایستادگی که خود گواه حقانیت دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه بود.
با این وجود و در کمال شگفتی وزارت نفت و بالاخص جناب مهندس زنگنه از مواضع ناعادلانه ی خود در مقابل لغو اولویت استخدام به سختی کوتاه آمدند و بالاخره اولویت استخدام دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت تا ورودی 94 را به رسمیت شناختند.

میدانم باورش سخت است ولی این آخر قصه نیست!! پافشاری ولجبازی شخص شخیص شیخ الوزرا بر مواضع خود هنوز ادامه دارد. پس از گذشت بیش از شش ماه از خلف وعده های مجدد وزارت نفت، اینبار دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در آفتاب سوزان نیمه مرداد ماه مقابل مجلس تجمع کردند تا داد خود را از نمایندگان ملت بخواهند. پس از گذشت سه روز از تجمع و پیگیریهای بسیار از طریق نمایندگان، جناب مهندس زنگنه با سیاه نمایی های چند باره ی خود به گونه ای وانمود کردند که گویا همه ی مشکلات حل شده است !!
ولی اینبار الفاظ گنگ و متناقض نمای ایشان هیچ کس را قانع نمی کند، حتی نمایندگان هم راضی نشدند و فردای آن روز که مصادف با روز چهارم تجمع دانش آموختگان مقابل خانه ی ملت بود در صحن علنی مجلس به جناب زنگنه تذکر دادند و خواهان شفاف سازی و پاسخ قانع کننده از طرف ایشان شدند.

واینگونه می شود که تجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت مقابل خانه ی ملت در آستانه ی هفته ی دوم خود قرار می گیرد ،این داستان هنوز ادامه دارد...!

.................
با سلام و احترام،
پیرو مصاحبه وزیر محترم نفت در پایان جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹۵/۵/۱۹ مبنی بر وجود یک سری قوانین و مقررات در رابطه با استخدام فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت و متعهد بودن وزارت به رعایت این قوانین در استخدام دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت ، به اطلاع میرسانیم این قوانین فوق الذکر از زبان وزیر در واقع قوانینی هستند که سال هاست در مجموعه وزارت رعایت میشدند و مطابق با همین قوانین بود که تا قبل از اعلام وزیر نفت مبنی بر ممنوعیت هرگونه استخدام دانش آموختگان ممتاز دانشگاه صنعت نفت همه ساله تمامی فارغ التحصیلان گروه الف در تمامی مقاطع دانشگاه بدون آزمون و پس از طی مراحل قانونی جذب بدنه ی صنعت فخیمه نفت میشدند ولی اکنون و علی رغم صحبت های وزیر نفت هیچ گونه اقدام عملی و عزمی در راستای اجرایی کردن همان قوانین مورد نظر وزیر نفت مشاهده نشده است.
فلذا ما دانشجویان و دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت از شما رسانه ی محترم به عنوان تاثیرگذار ترین بازوی اطلاع رسانی و حق خواهی جامعه در عصر ارتباطات خواهشمندیم ندای مظلومیت ما را شنیده و صدای رسای ما در جهت احقاق حق از دست رفته ی خود باشید .
با تشکر

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار