تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
دوشنبه، 29 بهمن 1397 - 15:17   
   
بخش عمومی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18038صفحه نخست » خبرهای مهمشنبه، 16 مرداد 1395 - 16:34
کارشناس HSE در گفت و گو با نفت نیوز:
10 برابر شدن حوادث آتش سوزی و تلفات انسانی در زمان وزارت مهندس زنگنه در دولت تدبیر و امید / مدیران کارآمد HSE را کنار گذاشتند و مدیران ضعیف در راس قرار گرفتند
نفت نیوز: حوادث آتش سوزی و تلفات انسانی در زمان وزارت مهندس زنگنه ده برابر شد و ما همچنان شاهد بی تدبیری در این زمینه هستیم.
  

یکی از کارشناسان صاحب نظر در امور HSE  نفت ضمن اعلام این خبر به نفت نیوز گفت: در دوره فعلی وزارت مهندس زنگنه مدیران کارآمد شرکت های اصلی برکنار و افرادی در راس گرفتند که توان تحلیل شرایط نفت و نحوه مدیریت صحیح بر این مجموعه فنی و عملیاتی را ندارند.
وی افزود: علاوه بر ضعف مدیریت بویژه در شرکت های اصلی نفت و پتروشیمی ، همزمان مدیران HSE وزارت نفت ، پتروشیمی و پالایش و پخش که افرادی کاردان، باسواد و اهل فن بودند کنار گذاشته شدند ولی افرادی همچون دکتر رضوی در راس گذاشته شد که نه سابقه مرتبط دارد و نه سواد فنی و علمی  و لذا ضعف مدیریت HSE  در نفت غیر قابل انکار است.
این کارشناس صنعت نفت به موضوع نیروی انسانی در این بخش اشاره کرد و افزود:  نیروهای آتش نشانی اکثراً پیمانکاری و یا قرارداد موقت هستند و به دلیل عدم امنیت شغلی دل به کار نمی دهند و متاسفانه شخص وزیر نفت زیر بار حل این مشکل نرفته است. وی ادامه داد: تا زمانی که مدیریت کلان وزارت نفت بهایی برای نیروی انسانی قائل نشود وضع همین است که شاهد هستیم به گونه ای که مهار یک آتش سوزی ساده سه روز طول می کشد و مسئولان باید منتظر تمام شدن مواد باشند! این وضعیت حتی در زمان جنگ نیز سابقه نداشته است.
این کارشناس HSE  شخص وزیر نفت را در این حوادث بی تقصیر نداست و تاکید کرد خبر دارم آقای زنگنه در جلسات ستاد بحران وزارت نفت شرکت نمی کند و به این موضوع اهمین نمی دهد.
وی به آتش سوزی برج عسلویه و پتروشیمی بوعلی و بیستون اشاره کرد و افزود: هر سه این آتش سوزی ها قابل مهار سریع بودند ولی شما می بینید در مجتمع بوعلی تنها هنر جلوگیری از سرایت آتش به دیگر مجتمع های همجوار بود که با بسیج تمام امکانات آتش نشانی استان خوزستان اتفاق افتاد!
او ادامه داد: در دنیا برای جلوگیری از این قبیل حوادث ضمن تجزیه و تحلیل دلائل حادثه، امکانات و تجهیزات را به روز می کنند ولی در وزارت نفت بی تدبیری مسئولان موج می زند.
وی در پایان گفت: در زمینه فوم های آتش نشانی نیز باید دقت بیشتری شود چون فوم تقلبی آتش مواد هیدروکربوری را خاموش نمی کند و ما در وزارت نفت برای تست فوم های وارداتی آزمایشگاه مخصوصی نداریم.
انتهای پیام

 

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار