تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
سه شنبه، 4 تیر 1398 - 03:55   
   
بخش بهداشت و درمان
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17968صفحه نخست » خبرهای مهمدوشنبه، 28 تیر 1395 - 12:05
مدیر عامل بهداشت و درمان صنعت نفت خبر داد:
آغاز ساخت بیمارستان ٣٥٠ تختوابی فوق تخصصی و مدرن صنعت نفت در تهران/ بهره برداری از ٦ پروژه عمرانی در هفته دولت امسال
نفت نیوز: مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: از دو سال گذشته تاکنون بیش از ٩٠ درصد از برنامه های راهبردی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای افزایش خدمات کیفی به جمعیت تحت پوشش در حوزه های بهداشت، درمان و سلامت محقق شد.
  

به گزارش نفت نیوز؛ دکترحبیب اله سمیع، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: در این مدت با اجرای برنامه های راهبردی در سه حوزه سلامت، بهداشت و درمان و به سبب تقویت و بهبود این بخش ها سطح خدمات به جمعیت تحت پوشش افزایش یافت.       
وی تصریح کرد: در حوزه سلامت با اجرای طرح درمان غیرمستقیم امکان بهره مندی از خدمات درمانی بیمارستانها و مراکز شاخص طرف قرارداد برای کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت و خانوادهایشان در تهران فراهم شد.   آغاز ساخت بیمارستان ٣٥٠ تختوابی فوق تخصصی و مدرن صنعت نفت در تهران/ بهره برداری از ٦ پروژه عمرانی در هفته دولت امسال    
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیان این که این طرح در سراسرکشور بزودی اجرا می شود، اظهار کرد: افزون بر مراکز و بیمارستانهای تخصصی و فوق تخصصی بهداشت ودرمان صنعت نفت بیش از ٢ هزار و ٥٠٠ مرکز دیگر درکشور آماده خدمت رسانی به کارکنان صنعت نفت هستند.        
دکترسمیع با اشاره به اینکه درصدد هستیم تا با بهبود و تقویت سطح خدمات درمانی به همه جمعیت تحت پوشش و بیماران خدمت رسانی کنیم، یادآور شد: ساخت آزمایشگاههای تخصصی طب کار، راه اندازی بخش های رادیولوژی، مراکز تخصصی دندانپزشکی، راه اندازی بخش های جراحی در بیمارستانهای ملکی، راه اندازی بخش های  مراقبت های ویژه، اطفال و قلب از دیگر خدمات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در جهت افزایش و گسترش خدمات کیفی سازمان در ٢سال اخیر است.

سند راهبردی با رویکرد پیشگیرانه تدوین شده است

وی با بیان این که سند راهبردی سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت با رویکرد پیشگیرانه در حوزه درمان تهیه و تنظیم شده است اظهار کرد: تهیه، تنظیم، تصویب و اجرای این سند ارائه مدرنترین الگوی مطلوب بهداشتی و درمانی در زمینه پزشکی، خانواده و طب سنتی با استاندار های جهانی در سطح منطقه است تا باتوجه به ظرفیت هایی که در سازمان وجود دارد ارتباط با مراجعه کنندگان و خدمات گیرندگان به وضع مطلوبی برسد.

آموزش رکن اصلی سازمان است

عضو هیئت مدیره سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به این که آموزش از مهمترین بخش ها و رکن اصلی هر سازمانی است تصریح کرد: طی این مدت بیش از پنج هزار نفر ساعت دوره آموزشی در حوزه های مختلف برای پزشکان و پرستاران در همه مراکز درمانی و مناطق صنعت نفت برگزار شد که عمده این دوره های آموزشی در تهران و اهواز بود.

اجرای مسئولیت اجتماعی مهمترین مسئولیت است

دکتر سمیع با بیان این که بخشی از برند سازمانها در سایه توجه به موضوع مسئولیت اجتماعی ارتقا می یابد، اقدام وزارت نفت در پیشگامی برای توجه به مسئولیت اجتماعیآغاز ساخت بیمارستان ٣٥٠ تختوابی فوق تخصصی و مدرن صنعت نفت در تهران/ بهره برداری از ٦ پروژه عمرانی در هفته دولت امسال را مهم دانست. وی خدمات گسترده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و ارائه بهترین خدمات به مردم بومی را از جمله فعالیت های این سازمان در حوزه مسئولیت اجتماعی برشمرد و گفت: بیمارستان مجهز و پیشرفته توحید جم در منطقه عسلویه با ٩٠ درصد ظرفیت و بیمارستان خارک با  ٨٥ درصد توان به مردم بومی خدمت رسانی می کنند و همچنین بیمارستان های آبادان، آغاجاری و مسجد سلیمان هریک با صددرصد ظرفیت به بیماران و مراجعه کنندگان خدمات می دهند.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت توجه به مسئله بهداشت را گام نخست سلامتی دانست و گفت: اطلاع رسانی و فعالیت های آموزشی با محوریت روش های صحیح و اصلاح الگوی زندگی در حوزه های بهداشت، تغذیه و ورزش از دیگر فعالیت های سازمان بمنظور بهبود و تقویت امر بهداشت و سلامت است.

بهره برداری از ٦ پروژه عمرانی در هفته دولت

دکتر حبیب الله سمیع از بهره برداری ٦مرکز درمانی تخصصی همزمان با آغاز هفته دولت خبر داد و گفت: کلینیک ها و پلی کلینیکهای اراک ، شیراز، قم، اصفهان، سرخس و اهواز با بخش های تخصصی امسال با آغاز هفته دولت با اعتباری به میزان ١٠٠ میلیارد تومان از محل یک درصد بودجه عمرانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با همکاری و مشارکت سایر سازمانها به بهره برداری می رسد.
وی در ادامه باتوجه به الگوی برنامه عملیاتی سازمان که ٥ ساله طراحی شده است، گفت: بر اساس چشم انداز و برنامه الگوی عملیاتی لیستی از شاخص های ارزیابی عملکرد ها طراحی شده که متناسب با آن میزان عملکرد مناطق مورد ارزیابی قرار می گیرد و افزون بر آن از طریق واحد های ستادی که متولی هستند سنجش های تخصصی و ارزیابی انجام می شود.

سطح کیفی خدمات درمانی به کارکنان صنعت نفت افزایش یافت

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اجرای طرح درمان غیرمستقیم را از مهمترین فعالیت‌ها و اقدامات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برشمرد و این طرح را از مهمترین عوامل افزایش سطح کیفی خدمات درمانی به کارکنان صنعت عنوان کرد. عضو هیئت مدیره سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت افزود: امسال درنظرداریم بمنظور کسب رضایتمندی حداکثری جمعیت هدف گام‌های مؤثرتری در مسیر افزایش خدمات کیفی درمان غیر مستقیم جهت رضایت جمعیت تحت پوشش برداریم. دکترسمیع با بیان این که این طرح به منظور افزایش سطح کیفی خدمات درمان و رضایتمندی کارکنان و خانواده های صنعت نفت از پارسال اجرایی شد گفت: در این طرح کارکنان بخشی از هزینه‌های درمان در بخش سرپایی و بستری به میزان ١٥تا ٢٥ درصد را می پردازند.

بزودی ساخت بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت آغاز می شود

وی یادآور شد: بزودی ساخت بیمارستان ٣٥٠ تختوابی فوق تخصصی و مدرن صنعت نفت در تهران آغاز خواهد شد. این مقام مسئول گفت: این بیمارستان با بخش های عمومی، تخصصی، سرپایی، اورژانس، بخش قلب و مراقبت های ویژه به بیماران و مراجعه کنندگان خدمات می دهد. سمیع با اشاره به خدمات پایدار در بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: پارسال به  بیش از ٢٥٥ هزار بیمار در دو بخش بستری و سرپایی خدمات دهی شد.
انتهای پیام

منبع: شانا

آغاز ساخت بیمارستان ٣٥٠ تختوابی فوق تخصصی و مدرن صنعت نفت در تهران/ بهره برداری از ٦ پروژه عمرانی در هفته دولت امسال

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار