تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 1 فروردین 1398 - 07:54   
   
بخش سیاست و تاریخ
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17889صفحه نخست » خبرهای مهمدوشنبه، 14 تیر 1395 - 11:36
خادمی در نطق میان دستور خطاب به وزیر نفت:
ردیف بودجه مناطق محروم نفت خیز در کجا مصرف می شود؟
IPC اقتصاد کشور و استقلال سیاسی را به خطر می اندازد چرا که شاهد هستیم افرادی که با قراردادهای بسیار به کشور زیان زده اند تلاش دارند این بار با عقد قراردادهای ضد ایرانی، ضد منافع ملی، ضد اصل 44 قانون اساسی و مغایربا فرمایشات مقام معظم رهبری با خارجی ها قرارداد ببندند....
  

به گزارش نفت نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، هدایت الله خادمی در نشست علنی روز یکشنبه ( 13 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به ملت بزرگ ایران و نمایندگان گفت: به نمایندگی از مردم مظلوم شهرستان های فراموش شده ایذه و باغملک با شما صحبت می کنم، این دو شهرستان در طول تاریخ به دلیل موقعیت جغرافیایی و مردم با فرهنگ در دو دوره تاریخی پایتخت سلسله نو ایلامی و در دوره پس از اسلام پایتخت سلسله اتابکان بوده است.ردیف بودجه مناطق محروم نفت خیز در کجا مصرف می شود؟

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این دو منطقه از آبادی قابل توجهی برخوردار بود ولی متاسفانه در گذر زمان به دست فراموشی سپرده شده و شاید باور نکنید در چند دهه گذشته زیرساخت توسعه آفرین در این منطقه ایجاد نشده و هیچگونه صنایعی که بتواند 10جوان را به اشتغال آورد فراهم نشده است.

وی گفت: با وجود اینکه 200 کیلومتر از رودخانه کارون از ایذه عبور می‌کند اما ایذه و باغملک نه آب آشامیدنی دارد نه آب شرب. متاسفانه سدهای کارون 3 و 4 با هدف توسعه کشاورزی و تأمین آب منطقه  احداث شد اما شاهد غرق شدن پل تاریخی شالو هستیم.

خادمی با بیان اینکه پس از 20 سال حتی یک قطره از آب کارون به ایذه و باغملک نرسیده است به وضعیت جاده های این منطقه اشاره کرد و گفت: جاده خوزستان اصفهان مخصوصا در محور باغملک- ایذه به جاده مرگ ایران مشهور شده است. دو دهه از وعده چهاربانده شدن جاده مرگ می گذرد اما تاکنون هیچ اقدامی در این منطقه صورت نگرفته است.

این نماینده به وضعیت تحصیلی در این منطقه اشاره داشت و گفت: متأسفانه در بخش های نفت خیز ایذه و باغملک دبیرستانی وجود ندارد و نرخ گذر تحصیلی منطقه به صفر رسیده است. جای تأسف دارد که بگوییم تعداد زیادی از دانش آموزان روستا در فضایی که تابستان محل نگهداری حیوانات است تحصیل می کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم شورای اسلامی خطاب به وزیر نفت عنوان کرد: ردیف بودجه مناطق محروم نفت خیز در کجا مصرف می شود؟ کجا واجب تر از مناطق ایذه و باغ ملک؟

خادمی در مورد مافیای آب گفت: کنار مافیای نفت، سیگار، پارچه چادری و چای باید مافیای آب را نیز اضافه کنیم. در طرح 550 هزار هکتاری در خوزستان شاهد فراموشی زمین های باغملک و ایذه فراموش شده است، از وزیر جهاد کشاورزی و نیرو می خواهیم هر چه سریعتر زمین های این دو منطقه را در طرح مذکور بگنجانند.

وی خطاب به روحانی اظهار داشت: رئیس جمهور باید بداند که تعدادی از دولتمردان و دوستان دولت حضرتعالی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین تا حدودی در انتخابات کمیسیون های مجلس دخالت داشته اند که این دخالت جای گله دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: دوره ریاست جمهوری حضرتعالی رو به اتمام است اما هنوز شما و وزیرانتان از مناطق محروم ایذه و باغملک بازدید نکرده اید، البته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این منطقه سفر کرده است که جای قدردانی دارد.

خادمی گفت: اگر بخواهیم برای قربانیان ناکارآمدی، ناشایسته سالاری و بخشی نگری مثالی بیاوریم بهترین مصداق مناطق ایذه و باغملک هستند و امیدواریم از نزدیک عمق محرومیت ها را ملاحظه کنید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: انتظار داریم همان طور که در مناطقی که توان تأمین خوراک پتروشیمی را ندارند اما نیروگاه های پتروشیمی احداث شده در باغملک و ایذه که دسترسی مناسب به تامین خوراک دارند شاهد تاسیس واحدهای پتروشیمی باشیم.

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در مجلس دهم ضمن عذرخواهی از مردم حوزه انتخابیه اش گفت: شاهد باندبازی و ناشایسته سالاری هستیم و وزرا به فکر توسعه شهرها و استان های خود هستند. دولت جسارت عذرخواهی از شما را ندارد اما من از شما عذرخواهی می‌کنم و شرمنده هستم.

خادمی با بیان اینکه مردم ایران باید مواظب IPC باشند، ادامه داد: IPC اقتصاد کشور و استقلال سیاسی را به خطر می اندازد چرا که شاهد هستیم افرادی که با قراردادهای بسیار به کشور زیان زده اند تلاش دارند این بار با عقد قراردادهای ضد ایرانی، ضد منافع ملی، ضد اصل 44 قانون اساسی و مغایربا فرمایشات مقام معظم رهبری با خارجی ها قرارداد ببندند.

این نماینده با اشاره به عزل و نصب ها در وزارت نفت گفت: این جابجایی ها با هدف نابودی تولید داخلی و ورود خارجی ها به کشور مهیا شده است. از آقای لاریجانی و مطهری می خواهیم که مراقب IPC باشند تا مردم دوباره دچار کرسنتی ها نشوند.

پایان پیام

 

   
  

اضافه نمودن به:  

نظرات کاربران: 12 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیرقابل انتشار: 9)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
   | 1395/4/15 - 01:19 |     0     1     |
درود بر شما اقای خادمی

|    | 1395/4/17 - 22:41 |     0     0     |
سلام برشما
چه فایده وقتی که شرکتهای حفاری با شرکتهای خارجی مثلا چینی قرارداد میبندند که نفرات رو دکل کارگرانش چینی باشد چه سود و فایده؟

|    | 1395/4/18 - 17:10 |     0     0     |
در مدیریت صنایع بالادستی اصلی وجود دارد مبنی بر آنکه مناطق دارای میادین نفتی در اولویت آبادانی و توسعه اجتماعی قرار گیرند. این اصل در کشورهای آفریقایی توسط شرکت های خارجی رعایت میشود و اصولا حداقلی را همچون ساخت مدرسه و اماکن بهداشت و درمان بر ای آنها در نظر می گیرند تا بتوانند در آنجا به اکتشاف، حفاری و توسعه بپردازند. نکاتی که آقای خادمی اشاره فرمودند بحق و شایسته بود و جای تعجب دارد که تاکنون دولت و در راس آن وزارت نفت به آن بی توجه بوده است. در خصوص قرار دادهای نفتی نیز به عنوان یک ایرانی دارای تحصیلات مذیریت نفت در لندن به ایشان اطمینان میدهم که ساختار وزارت نفت فعلی آمادگی کار با صنایع داخلی راندارد چرا که به شخصه تجربه ورود به این موضوع با صاحبان سرمایه و تکنولژی روز اروپا برای گرفتن تعدادی از پروژ ه های لیست مندرج در بروشورهای کنفرانس تهران را دارم که جواب رد گرفتیم صرفا به این دلیل که شما سابقه کافی ندارید. دنیای امروز با 20 سال گذشته فرق کرده ولی آقای زنگنه هنوز در پی آوردن توتال فرانسه و امثالهم هستند. مشکل ما امروز نفهمیدن شرائط ذاخلی و جهانی بطور توام توسط دولتمردان و ساختار فاسد مالی بانکهای داخلی کشور است که اجازه ورود به سرمایه های خارجی ارزان قیمت را نمیدهد. مشکل ما تحریم نیست، بلکه وابستگی به غیر است که میخواهد تحت هر شرائطی بازگشت آنها را با فرش قرمز نفتی گرامی بدارد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار