تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 1 فروردین 1398 - 08:13   
   
بخش سیاست و تاریخ
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17802صفحه نخست » خبرهای مهمدوشنبه، 17 خرداد 1395 - 13:52
واکنش نمایندگان مجلس دهم به قراردادهای نفتی/
خادمی: قراردادهای جدید نفتی باید از انحصار افراد خاص خارج شود/ سلیمی: باید در مجلس بررسی و تصویب شوند/ لاریجانی: زنگنه به مجلس فراخوانده می شود
نفت نیوز: منتخب مردم ایذه و باغملک در مجلس دهم، با تاکید بر شفاف سازی در مورد انتقال دانش و تکنولوژی در قراردادهای جدید نفتی، گفت:جهت جلوگیری از مشکلات در قراردادها باید از انحصار افراد خاص خارج شود و به کارشناسان مجرب اجازه اظهارنظر داده شود.
  

به گزارش نفت نیوز؛ مهندس هدایت الله خادمی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه قراردادهای جدید نفتی نیاز به اصلاحات دارد، گفت: قراردادهایIPC با توجه به اینکه برای 25 سال آینده منعقد می شود،این نگرانی را درکارشناسان ایجاد کرده که با این مدت زمان طولانی آیا منافع کشور تامین می شود یا خیر.خادمی: قراردادهای جدید نفتی باید از انحصار افراد خاص خارج شود/ سلیمی: باید در مجلس بررسی و تصویب شوند/ لاریجانی: زنگنه به مجلس فراخوانده می شود

منتخب مردم ایذه و باغملک در مجلس دهم،افزود:ساختار قراردادهای جدید نفتی ترکیبی از قراردادهای کشور عراق و قراردهای گذشته کشور است.

وظایف بین پیمانکار و کارفرما باید به خوبی تعریف شود

خادمی با بیان اینکه در قرارداهای جدید نفتی درمورد انتقال دانش و تکنولوژی شفاف سازی نشده است، ادامه داد:وظایف بین پیمانکار و کارفرما باید به خوبی تعریف شود و بر روی قراردادها اصلاحات کارشناسی انجام شود،درغیر اینصورت با شروع قراردادها اختلافات بین کارفرما و پیمانکار ایجاد می شود.

وی اظهارداشت:جهت جلوگیری از مشکلات باید قراردادها شفاف سازی شده و از انحصار افراد خاص خارج و به کارشناسان مجرب اجازه اظهارنظر داده شود.

منتخب مردم ایذه و باغملک در مجلس دهم با بیان اینکه مخزن نفت همانند موجود زنده در جریان است و هر لحظه باید کنترل شود، تصریح کرد:یکی از مهمترین ضرورت های حوزه نفتی استفاده از ظرفیت های میادین مشترک  است که درصورت غفلت ما کشورهای همسایه از این منابع به خوبی بهره برداری می کنند.

مصرف بهینه بهترین راهکار برای مقاوم سازی اقتصاد
 منتخب مردم ایذه و باغملک در مجلس دهم،با تاکید بر اینکه شایسته سالاری مهم ترین مولفه در تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: سرمایه های کلان کشور باید در راستای فرآوری و جذب مشتری بیشتر هدایت شوند.

مصرف بهینه بهترین راهکار برای مقاوم سازی اقتصاد

هدایت الله خادمی با تاکید بر اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی برای ثبات وضعیت کشور در سطح ملی و بین المللی ضروری است،گفت: شایسته سالاری مهم ترین مولفه ای است که می تواند تحقق اقتصاد مقاومتی را تسریع کند.

منتخب مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مصرف بهینه بهترین راهکار برای مقاوم سازی اقتصاد است، افزود: بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا با مصرف بهینه و همچنین توجه به تولید داخلی با هدف نهایی صادرات توانسته اند اکنون بازارهای جهانی را به دست بگیرند.

هدایت منابع کشور به سمت و سوی تولید می تواند وضعیت اقتصادی را متحول کند

وی با تاکید براینکه هدایت منابع کشور به سمت و سوی تولید می تواند وضعیت اقتصادی را متحول کند،تصریح کرد: درحال حاضر بی توجهی به تولید علاوه بر تعطیلی بسیاری از واحدهای مولد در کشور به رشد واردات منجر شده است.

خادمی با بیان اینکه تبدیل سرمایه های کشور به دارایی های جاری سد راه تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: سرمایه های کلان کشور باید در راستای فراوری و جذب مشتری بیشتر هدایت شوند.

وی با تاکید بر اینکه فروش محصولات و کالاهای ایرانی به صورت خام و بدون فرآوری و همچنین بسته بندی های نامناسب امکان رشد اقتصادی را از ما سلب کرده اند،افزود: هدایت اقتصاد کشور به سمت و سوی تولید با ارزش بالای صادراتی می تواند به جذب بازارهای بین المللی و رشد اقتصادی منجر شود.

خادمی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند پوست اندازی و رهاسازی شعارهای بدون عمل است،تاکید کرد: اکنون وقت عمل به تحقق اقتصاد مقاومتی و حضور در عرضه اقتصادی کشور است.

منتخب مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مسیر توسعه اقتصادی در کشور ما با وجود سرمایه های کلان هموار است و تنها پیش شرط تحقق این مهم بهره گیری صحیح از امکانات است.

قراردادهای جدید نفتی باید در مجلس بررسی و تصویب شود
 نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی قراردادهای جدید نفتی را طبق قانون اساسی مصداق قراردادهای خارجی دانست و گفت: قراردادهای جدید نفتی باید در مجلس بررسی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه در اخطار قانون اساسی به اصل 77 این قانون اشاره کرد و گفت: طبق اصل 77 قانون اساسی قراردادهای خارجی باید به تصویب مجلس برسد و قراردادهای نفتی نیز جزو قراردادهای خارجی است که نمایندگان مجلس باید آن را تصویب کنند.

وی افزود: طبق اصل 77 قانون اساسی این قراردادها باید به صورت شفاف در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا در صحن علنی مجلس بررسی و تصویب شود.

نماینده مردم اراک به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و هفتمین سالگرد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مرقد مطهر امام راحل اشاره و تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، طرف بدعهد آمریکایی در اجرای برجام دبه کرده است، مجلس باید درباره بدعهدی آمریکا اقدامات لازم را انجام دهد.خادمی: قراردادهای جدید نفتی باید از انحصار افراد خاص خارج شود/ سلیمی: باید در مجلس بررسی و تصویب شوند/ لاریجانی: زنگنه به مجلس فراخوانده می شود

وی با بیان اینکه اکنون بیش از 4 ماه از اجرای برجام گذشته و ما به همه تعهداتمان عمل کرده‌ایم، اظهار کرد: طرف مقابل در برابر انجام تعهدات ما در برجام کاری نکرده است که مجلس باید در این باره اقدام متقابلی انجام دهد.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به اخطار قانون اساسی سلیمی گفت: اینگونه تذکرات باید در انتهای مجلس داده شود.

وی همچنین در پاسخ به اخطار قانون اساسی سلیمی درباره قراردادهای نفتی افزود: دلیل اینکه قراردادهای نفتی به مجلس نیامد این است که تفسیر خاص شورای نگهبان است اما از وزیر نفت دعوت می‌کنیم که در کمیسیون انرژی حضور یافته و درباره قراردادهای نفتی توضیح دهد.

براساس این گزارش موضوع قراردادهای نفتی یکی از چالش‌های بحث برانگیز بین نمایندگان مجلس و وزارت نفت است که نمایندگان مجلس نهم نیز معتقد بودند این قراردادها منافی منافع ملی کشور است و باید برای صیانت از حقوق ملت این قراردادها در مجلس نیز مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار