تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 23 آبان 1398 - 14:16   
   
بخش بهداشت و درمان
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17786صفحه نخست » خبرهای تازهیکشنبه، 9 خرداد 1395 - 01:49
بررسی نتایج الحاق بهداشت و درمان صنعت نفت هرمزگان در فارس
نفت نیوز: در حالی که تنها نزدیک به سه ماه است از ادغام مراکز بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان میگذرد نخستین نشست مشترک این دو مرکز با هدف بهبود ارائه خدمات سلامت در هرمزگان برگزار شد.
  

به گزارش پایگاه اطلاعpiho ، اواسط اسفند ماه سال 94 بود که با تصویب هیات مدیره سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت هرمزگان با مرکز فارس ادغام و مقرر شد ساختار فعلی بهداشت و درمان هرمزگان در فارس تجمیع و عملیات اداری، مالی و پشتیبانی هرمزگان طی یک فرایند تعریف شده و با هماهنگی واحد های ستادی در منطفه فارس صورت پذیرد .

همچنین در محدوده ای که جمعیت طبی تحت پوشش صنعت نفت وجود دارد متناسب با سطح بندی خدمات،بسته خدمات سلامت کار و خانواده ارائه شود و این تجمیع به منظور چابک سازی مراکز سازمان صورت گرفته و خدمات دهی به مراجعان به هیچ عنوان مختل نشود.

در همین راستا ، دکتر صفدر آزادی در نشست مشترک مسئولان ارشد مراکز هرمزگان و فارس، ادغام را با هدف چالاک سازی ساختار اداری هر دو مرکز دانست و عنوان کرد: هدف از این طرح، ارائه خدمات کیفی تر سلامت است و هیچ گونه محدودیت برای ارائه خدمات رسانی در بخش های مختلف به وجود نخواهد آمد و افزایش این روند ، رضایتمندی واحدهای صنعت نفت را به همراه خواهد داشت.

وی ابراز کرد: بهداشت و درمان صنعت نفت به عنوان مرکز تولید سلامت،وظیفه خدمات رسانی در حوزه های بهداشتی و درمانی را برای کارکنان صنعت نفت و خانواده هایشان بر عهده دارد که در جای خود وظیفه ای سنگین و پر مسئولیت است.

دکتر آزادی اذعان داشت : در آغاز این راه عظیم جدیت،پشتکار و مساعدت همکاران و مدیران صنعت نفت را خواستاریم تا با موفقیت در این مهم به تدریج به تمامی اهداف سازمان دست یابیم.

وی گفت: امیدوارم با شرایط کنونی و با توجه به روند پیش رو ، نه تنها دغدغه خاطری که برای دسترسی آسان به خدمات بهداشتی و درمانی در سطح صنعت نفت به هردلیلی ایجاد شده مرتفع گردد ، بلکه آنچنان رو به جلو حرکت کنیم که خدمات پیشگیری و بهداشتی ، ارتقاءبهره وری و ساماندهی مناسب در واحدهای مختلف را به همراه داشته باشد.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان با تاکید بر این نکته که در این زمان کوتاه هم اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و شاهد اثرات مثبت این اقدام هستیم و تصریح کرد:ابراز رضایت همکاران و نیز ارائه خدمات کیفی تر در هر دو منطقه از اثرات مثبت ادغام این دو مرکز است که امیدوارم در آینده نزدیک با حمیات و تعامل مثبتی که در بین مدیران منطقه هرمزگان بوجود آمده شاهد توسعه کمی و کیفی خدمات باشیم و اثرات مثبت طرح بیش از پیش خود را نشان دهد.

رئیس پلی کلینیک هرمزگان نیز در ادامه برگزاری این نشست برپایی اینگونه جلسات را نوعی هم اندیشی همه جانبه برای مدیران بهداشت و درمان صنعت نفت دانست و اظهار داشت که پلی کلینیک موجود بندرعباس ، شرایط و فضای مناسب برای ارائه خدمات سلامت را ندارد.

دکتر مهاجری نژاد افزود: لازم است با ایجاد فضایی مجهزتر و دارای تخصص های اصلی شرایط استفاده برای همکاران و خانواده های آنان را فراهم آوریم.

وی با ذکر این نکته که ادغام دو مرکز فارس و هرمزگان موجب هم افزایی بیش از پیش خواهد شد تاکید کرد که در این راستا با برنامه ریزی های به عمل آمده می توان  پزشکان متخصص شیراز را فعال تر نمود و در جهت رفاه کارکنان منطقه هرمزگان به منطقه اعزام کرد.

در ادامه این نشست مدیر عامل شرکت پالایش گاز سرخون با اشاره به اینکه نمی توان بهداشت و درمان را از بدنه نفت خارج کرد گفت: با توجه به شرایط فعلی باید به گونه ای عمل کنیم که افزایش خدمات و بالا بردن ارائه خدمات سلامت را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

مهندس نوروزی اذعان داشت: برای بهبود شرایط فعلی در هرمزگان انتقال پلی کلینیک حاضر ، نمی تواند گره گشا باشد و باید برنامه ریزی آتی به گونه ای صورت پذیرد که کمترین آسیب متوجه ارائه خدمات به ارباب رجوع شود.

به گفته وی ، با توجه به توسعه صنعت نفت در مقاطع مختلف باید پیش بینی های لازم در جهت بهینه سازی خدمات سلامت نیز صورت پذیرد.

مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان هم از ادغام و فواید آن گفت و بیان کرد: این ادغام در سطح صنعت موجب بهبود خدمات سلامت خواهد شد.

مهندس مراد اضافه کرد: تمام توان بهداشت و درمان در این منطقه صرف افزایش رضایتمندی و سطح سلامت مردم حوزه تحت پوشش خواهد شد و این مهم در اولویت کاری قرار دارد.

ابوالقاسمی نیز آمادگی شرکت پالایش نفت بندر عباس را با مجموعه بهداشت و درمان هر دو مرکز اعلام نمود و بر برنامه ریزی های لازم در جهت بهینه سازی ارائه خدمات سلامت در این منطقه تاکید کرد.

وی با اشاره به آینده فعالیت صنعت نفت در منطقه هرمزگان خواستار تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان صنعت نفت و بهداشت و درمان شد و اینکه تمهیدات لازم در جهت بررسی این مهم انجام گیرد.

در این نشست همچنین از سوی مسئولان بهداشت و درمان صنعت نفت فارس مطرح شد که در پی ادغام این دو مرکز و در ادامه روند فعالیت های این مراکز ، هیچ گونه خللی در روند ارجاع پیش نخواهد آمد و ارجاع افراد به شیراز با برنامه ریزی های صورت گرفته و در چارچوب مقررات قابل انجام است.

همچنین عنوان شد که با توجه به اینکه ارائه خدمات در کلینیک ها و پارا کلینیک های هرمزگان چندان وضعیت مطلوبی ندارد مسئولان فارس در صدد هستند تا خدمات را در این مراکز ارتقاء دهند و با بهره گیری از پتانسیل های موجود در فارس و هرمزگان سطح ارائه خدمات بصورت مطلوبی افزایش یابد.

گفتنی است در اسفند ماه سال گذشته ، الحاق بهداشت و درمان صنعت نفت هرمزگان به فارس با حضور مدیرعامل سازمان ،جمعی از مدیران ستادی ،رییس و مدیر پشتیبانی بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و روسای صنعت نفت منطقه در شهرک فجر بندرعباس برگزار شد.

گزارش : الهه بهرامی

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار