تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
سه شنبه، 22 آبان 1397 - 20:18   
   
بخش عمومی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17783صفحه نخست » خبرهای مهمشنبه، 8 خرداد 1395 - 03:29
دکتر ویلیام پم فرت کارشناس HSE:
در بحث ایمنی باید 90 درصد وقت روی محور اقدامات پیشگیرانه معطوف شود
نفت نیوز: جدیدترین دستاوردهای علمی در موضوع سلامت، ایمنی و جایگاه آن در پایداری کسب و کار و ارزش افزوده در همایشی با حضور یکی از صاحب نظران امور HSE، در شرکت ملی حفاری ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
  

به گزارش نفت نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران؛ در این همایش که تعدادی از مدیران، متخصصان و کارشناسان عملیاتی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت حضور داشتند، دکتر ویلیام پم فرت (William Pomfret) در مباحث تخصصی، تجربی و تاثیر آن در ابعاد فردی، اجتماعی و اقتصادی ایمنی توضیح داد.در بحث ایمنی باید 90 درصد وقت روی محور اقدامات پیشگیرانه معطوف شود

استاد دانشگاه مک گیل کانادا در حوزه ایمنی با اشاره به سابقه 40 ساله در امور HSE و همکاری با بیش از 50 شرکت صنعتی، تصریح کرد: مدیران و دست اندرکاران ایمنی باید ممیزی و امور روزانه ایمنی را مستند سازی کنند تا بتوان از طریق بررسی این مستندات، تبعات و پیامدهای حوادث را برای مدیریت ارشد سازمان تشریح نمایند .  

وی افزود: ضرورت دارد کارکنان در تمام سطوح سازمانی، پیاده سازی دستورالعمل های ایمنی را محور قرار داده و فرهنگ ایمنی را در درون خود و سازمان نهادینه کنند زیرا کاربست ایمنی در بهره وری و سود و زیان بنگاه های اقتصادی نقش اساسی ایفا می کند.

پم فرت ، مبتکر الگوی سیستم مدیریت سلامت و ایمنی پنج ستاره  5 Star Health & Safety Management System ، که به عنوان چارچوبی برای توسعه استاندارد ISO در حوزه خدمات ایمنی محسوب می شود، گفت: این الگو در مقوله کاهش ریسک اثرگذار خواهد بود و شامل ایمنی شغلی، مرتب بودن محیط کار، برنامه ریزی برای اقدامات اورژانسی و پیشگیری خطرات ناشی از کار است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: در بحث ممیزی ایمنی باید از حوزه مدیریت شروع و در ادامه در سطوح پایین تر سازمان فراگیر گردد زیرا در سازمانی که مدیران آن ایمنی را سرلوحه کار خود قرار می دهند و در ابعاد آموزش و تامین تجهیزات لازم برنامه ریزی دارند، سطح ایمنی در مجموعه مشهود و ملموس تر می باشد.

وی موضوع آموزش ایمنی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: در این خصوص بیش از یک هزار مدل تعریف شده که بسته به نوع کار و اهمیت آن می تواند در سلامت شغلی و کاهش ضریب حوادث در حین کار و حفاظت از منابع انسانی و تجهیزات به عنوان سرمایه های سازمان تاثیر بسزایی داشته باشد.

پم فرت با برشمردن آخرین روش های روز در زمینه ایمنی و آگاهی در جهت ارتقاء و توسعه پایدار بنگاه های اقتصادی، گفت: آموزش مستمر نیروی انسانی و افسران ایمنی به نحوی که گزارش های آنان برای مدیریت شرکت قابل پیگیری باشد و ایجاد انگیزه و تشویق کارکنان که اصول ایمنی را رعایت می کنند، دارای اهمیت بالایی است.

وی در پیوند با این مطلب، تاکید کرد: در بحث ایمنی  باید 90 درصد وقت خود را روی محور اقدامات پیشگیرانه معطوف داریم زیرا اصول ایمنی بر جلوگیری از وقوع حادثه تمرکز دارد.

این استاد دانشگاه افزود: شرط موفقیت در اقدامات پیشگیرانه ایمنی اجرای جزء به جزء دستورالعمل ها و مقررات مربوط است و شرکت بزرگی مانند شرکت ملی حفاری ایران برای حضور در عرصه رقابت با شرکت های بین المللی باید ضمن ارائه خدمات استاندارد، فرهنگ ایمنی را در تمامی بخش های شرکت تعمیم دهد.

در ابتدای این همایش علی اکبر پونده نژادان مدیر HSE و فوریت های پزشکی شرکت گزارشی از فعالیت های این مدیریت در موضوع ایمنی، بهداشت و محیط زیست در اماکن، کارگاه ها و مناطق عملیاتی شرکت ارائه داد.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار و حاضران در همایش ضمن طرح پرسش هایی با نظرات کارشناسی عضو هیئت مدیره سازمان ایمنی جهان آشنا شدند.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار
logo-samandehi