تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 23 آبان 1398 - 14:25   
   
بخش بهداشت و درمان
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17762صفحه نخست » خبرهای تازهسه شنبه، 4 خرداد 1395 - 13:37
نگرانی از وضعیت بهداشت و درمان ماهشهر / تشکیل زنجیره‌ انسانی مقابل بیمارستان پتروشیمی / مخالفت کارکنان و رجال سیاسی مذهبی منطقه با اضمحلال این بیمارستان
نفت نیوز: در اعتراض به بحث الحاق و خصوصی‌سازی بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر مقابل این مرکز درمانی زنجیره انسانی تشکیل شد.
  

به گزارش نفت نیوز به نقل از خبرگزاری های فارس ؛ بسیج و باشگاه خبرنگاران از ماهشهر، شهروندان این شهرستان و شهر چمران و همچنین کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر صبح دیروز در اعتراض به بحث الحاق و خصوصی‌سازی این بیمارستان دست به تجمع زده و مقابل این مرکز درمانی زنجیره انسانی تشکیل دادند.نگرانی از وضعیت بهداشت و درمان ماهشهر / تشکیل زنجیره‌ انسانی مقابل بیمارستان پتروشیمی / مخالفت کارکنان و رجال سیاسی مذهبی منطقه با اضمحلال این بیمارستان

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی خواستار جلوگیری از الحاق و خصوصی‌سازی این بیمارستان بودند.

بر اساس این گزارش،‌ از اردیبهشت ماه امسال با ابلاغیه‌ای بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر از زیر نظر مستقیم بهداشت و درمان صنعت نفت تهران خارج و به بهداشت و درمان اهواز ملحق شد.

کارکنان این بیمارستان، این اقدام را مقدمه‌ای برای کوچک‌سازی و خصوصی‌سازی این مرکز درمانی می‌دانند.

این مسأله به تریبون نماز جمعه هفته‌های گذشته ماهشهر، بندر امام، شهر چمران و هندیجان نیز کشیده شده بود و ائمه جمعه این شهرها به این موضوع شدیداً معترض شده بودند. نگرانی از وضعیت بهداشت و درمان ماهشهر / تشکیل زنجیره‌ انسانی مقابل بیمارستان پتروشیمی / مخالفت کارکنان و رجال سیاسی مذهبی منطقه با اضمحلال این بیمارستان

بر این اساس امام جمعه شهر چمران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهر با انتقاد شدید از این مسأله، گفته بود: رویه فعلی این بیمارستان باید به نفع مردم مستضعف تعدیل و جهت‌دهی شود.

حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ادامه داد: اگر این اتفاق بد یعنی خصوصی‌سازی بیمارستان صنایع بیفتد تعدیل نیروها و تضعیف روند درمان، بردن سودهای بیمارستان به خارج از منطقه و از دست دادن اختیار برای خدمت‌رسانی بهتر را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این بیمارستان باید برای خدمت‌رسانی به عموم مردم تحویل وزارت بهداشت شود، اظهار کرد: کسانی که امروز در این باره سکوت کرده‌اند باید فرداها پاسخگوی خداوند و مردم باشند.

نگرانی از وضعیت بهداشت و درمان ماهشهر / تشکیل زنجیره‌ انسانی مقابل بیمارستان پتروشیمی / مخالفت کارکنان و رجال سیاسی مذهبی منطقه با اضمحلال این بیمارستانامام جمعه شهر چمران همچنین با انتقاد شدید از عدم همکاری رئیس بهداری و بهداشت صنعت نفت ماهشهر و بیمارستان صنایع پتروشیمی گفت: اگر مسؤولان در این رابطه اقدامی نکنند مردم خود دست به کار خواهند شد و به صحنه خواهند آمد.

بر اساس این گزارش، بیمارستان 200 تخت‌خوابی صنایع پتروشیمی ماهشهر به عنوان مجهزترین مرکز درمانی منطقه کار خدمت‌رسانی به کارکنان صنعت پتروشیمی و عموم مردم را برعهده دارد در شهرک بعثت شهر چمران واقع شده است.

مسؤولان وزارت نفت از تعطیلی و واگذاری بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر جلوگیری کنند

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان، بندر امام و امیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولان وزارت نفت از تعطیلی و واگذاری بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر جلوگیری کنند.

حبیب آقاجری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار کرد: با توجه به اعتراض ائمه جمعه ماهشهر، هندیجان و شهر چمران و تجمعات مردمی در اعتراض به واگذاری یا تعطیلی بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر بعضی از مسؤولان وزارت نفت بر کار خود اسرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: در نامه‌ای به مقام  عالی وزارت بعضی از موضوعات مشکوک را در اسرار به واگذاری یا تعطیلی تنها بیمارستان صنایع پتروشیمی اعلام و در جلسه چند روز گذشته با حضور فرماندار و امام جمعه ماهشهر و مسؤول بهداشت و درمان وزارت نفت در استان خوزستان در محل فرمانداری مخالفت خود را با هرگونه تغییر در وضعیت بیمارستان اعلام کردم.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان، بندر امام و امیدیه اضافه کرد: هدف از تأسیس این  بیمارستان در این منطقه و با این مسافت زیاد از شهرستان بحث پدافند غیرعامل بوده که متأسفانه بعضی از دست‌اندرکاران این موضوع مهم، حساس و ملی و حتی استراتژیک را فراموش کرده‌اند که من در نامه مذکور به مسؤولان وزارت نفت یادآوری کردم.

آقاجری افزود: انتظار مردم  ولایت‌مدار و مرزنشین شهرستان‌های حوزه انتخابیه من از دولت؛ مسؤولان وزارت نفت و دیگر وزارتخانه‌ها افزودن بر امکانات منطقه است نه تعنگرانی از وضعیت بهداشت و درمان ماهشهر / تشکیل زنجیره‌ انسانی مقابل بیمارستان پتروشیمی / مخالفت کارکنان و رجال سیاسی مذهبی منطقه با اضمحلال این بیمارستانطیلی یا واگذاری به بخش خصوصی، آن‌هم موضوع با این حساسیت مهم در منطقه‌ای که بزرگ‌ترین صنایع پتروشیمی در حال فعالیت بوده و هر روز شاهد یک حادثه دلخراش در آن هستیم.

وی تصریح کرد: بعضی از مسؤولان بهداشت و درمان وزارت نفت در مرکز، با دادن اطلاعات و آمار‌های غلط به مقام عالی وزارت، زمینه را برای اهداف خودشان مهیا می‌کنند.

این مسؤول افزود: بازی کردن با سرنوشت مردم و عدم توجه به خواسته‌های مردم منطقه و کارکنان زحمت‌کش صنایع پتروشیمی و بهداشت و درمان وزارت نفت و اصرار بر اعمال سلیقه توسط بعضی از افراد در مرکز عواقب خوبی ندارد و نارضایتی مردم را به‌دنبال دارد.

آقاجری در ادامه تصریح کرد: مسؤولان وزارت نفت باید به اعتراضات مردم حوزه انتخابیه بنده توجه کنند، زیرا به فرموده امام خمینی(ره) که در آستانه عروج ملکوتی این پیر سفر کرده قرا داریم؛ مردم ولی نعمت ما مسؤولان هستند، این فرمایش معمار کبیر انقلاب هیچ‌وقت نباید توسط مسؤولان نظام فراموش شود.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان، بندر امام و امیدیه در مجلس اظهار امیدواری کرد: با توجه به بحث‌ها و صحبت‌ها با مسؤولان وزارت نفت و حتی نظر مقام عالی وزارت مبنی بر جلوگیری از اجرای این طرح، شاهد ادامه فعالیت این بیمارستان در سطح شهرستان و رضایت مردم درد کشیده و محروم حوزه انتخابیه باشد.

انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار