تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 20:05   
   
بخش بهداشت و درمان
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 17741صفحه نخست » خبرهای تازهدوشنبه، 27 اردیبهشت 1395 - 01:48
جوابیه/
دیدگاه بهداشت و درمان صنعت نفت درباره مافیای درمان در نفت
نفت نیوز: در پی انتشار یادداشت یکی از کاربران با عنوان" هشدار درباره مافیای درمان در وزارت نفت" روابط عمومی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با ارسال جوابیه ای دلایل واگذاری بیمارستان صنایع یتروشیمی در ماهشهر را تشریح کرد.
  

به گزارش نفت نیوز ؛ متن این جوابیه به این شرح است:

با سلام و احترام؛
عطف به یادداشت منتشر شده ذیل خبر شماره 17734 به تاریخ 25/2/95 ضمن حفظ حقوق قانونی سازمان در خصوص پیگیری موضوع به استحضار می‌رساند.
1- با توجه به سوابق و مستندات، تقریباً تمام مجتمع های پتروشیمی منطقه ماهشهر از تاریخ 18/3/92 به بخش خصوصی واگذار گردیده است. لذا با عنایت به اینکه مالکیت بیمارستان صنایع پتروشیمی نیز متعلق به مجتمع پتروشیمی بندر امام ره می باشد به تبع این بیمارستان نیز باید در اختیار مالک اصلی قرار گیرد. از طرف دیگر انجام هر گونه هزینه و یا سرمایه گذاری سازمان های وابسته به دولت در بخش خصوصی با محدودیت ها و ممنوعیت های قانونی جدی همراه است، بر این اساس امکان تداوم فعالیت بصورت قبل عملاً مقدور نخواهد بود. علی رغم این موضوع سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تمام مساعی خویش را بکار گرفته است تا این اقدام بدون وارد آمدن آسیب به جمعیت خدمت گیرنده و همچنین کارکنان زحمتکش شاغل در بیمارستان مذکور صورت پذیرد.
2- با عنایت به اینکه مأموریت اصلی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ارائه خدمات به کارکنان و خانواده صنعت نفت می باشد و خصوصی سازی شرکت های پتروشیمی آن منطقه منجربه کاهش شدید این جمعیت گردیده به نحوی که در حال حاضر تنها 3500 نفر جمعیت تعریف شده تحت پوشش در منطقه ماهشهر وجود دارد، در چنین شرایطی ارائه خدمات مستقیم درمانی از طریق یک بیمارستان برای این تعداد جمعیت به هیچ وجه منطبق بر اقتصاد سلامت نخواهد بود، و سازمان می‌تواند با خرید خدمت ضمن رفع نیازهای درمانی جمعیت تحت پوشش، از تحمیل هزینه های غیر ضروری به پیکره صنعت نفت پیشگیری نماید.
3- تدابیر لازم برای استفاده از خدمات پرسنل بیمارستان در مجموعه‌های جایگزین، به نحوی که امنیت شغلی و معیشت آنان دستخوش تغییرات غیرقابل اغماض نگردد اتخاذ خواهد شد و مقدمات آن نیز در حال حاضر انجام شده است.
4- بازنگری ساختار سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر ابداً به معنای عدم ارائه خدمت جمعیت تحت پوشش نیست، لذا صرفنظر از به کار بردن مکرر و با حرارت کلماتی نظیر مافیای خاص و منفعت شخصی از سوی نویسنده یادداشت، صرفاً تغییراتی در حد مدیریت مجموعه بنابر صلاحدید مدیران سازمان و کارشناسی دقیق و منظم ایجاد گردیده است.
5- این تغییرات مختصر و ضروری که کاملاً در حیطه‌ی صلاحیت مدیران و ارکان سازمان است، اتفاقاً بمنظوراجرای سیاست‌های ابلاغی درخصوص چابک سازی سازمان، استفاده بهینه از منابع در اختیار و رعایت الزامات اقتصاد درمان و اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است. با اندک توجهی به آنچه که در واقع اتفاق افتاده به صراحت معین می‌شود که احتمالاً نویسنده آن یادداشت بی‌پروا و غیر منصفانه، خود از کسانی است که در جریان حذف سمت‌های زاید غیر درمانی، جایگاه و منفعت شخصی سابق را از دست داده و برای احیای منافع فردی ابایی از به چالش کشیدن تصمیمی درست و سنجیده ندارد.
بنابراین جداً از مدیریت محترم سایت نفت نیوز انتظار می‌رود ضمن اطلاع رسانی لازم در مقام رسانه‌ای که برای پشتیبانی از خدمتگزاران صادق و خستگی ناپذیر صنعت نفت ایفای نقش می‌نماید، از انتشار مطالبی بی مبنا و غیرموثق که باعث تحریک و نگرانی افراد غیرمطلع و سواستفاده بدخواهان کشور و نظام می‌گردد، جداً ممانعت بعمل آورند.

انتهای پیام

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار