تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 22 آذر 1397 - 04:18   
   
بخش حفاری
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 16880صفحه نخست » خبرهای تازهسه شنبه، 12 اسفند 1393 - 20:42
ارتقای توان علمی و فنی حفاری شمال در زمینه زمین شناسی
نفت نیوز: رئیس اداره زمین شناسی حفاری شمال از ارتقای توان علمی و فنی شرکت در زمینه زمین شناسی خبر داد و گفت: شرکت حفاری شمال حضوری فعال در مناقصات زمین شناسی خواهد داشت.
  

حسین ارومیه ای در گفت و گو با پایگاه ndco اظهار کرد: اهداف و استراتژی اداره زمین شناسی شامل سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می شود که طی استراتژی کوتاه مدت، هدف اداره انجام خدمات مشاوره ای و عملیاتی در زمینه های بالا دستی نفت و گاز و امور زمین شناسی تحت الارضی جهت کارفرمایان مختلف است و در این راستا با تدوین یک سیستم منظم با معرفی توانمندی های خود به کارفرمایان بازاریابی می کند.ارتقای توان علمی و فنی حفاری شمال در زمینه زمین شناسی

رئیس اداره زمین شناسی حفاری شمال به بیان استراتژی میان مدت این اداره پرداخت و گفت: هدف اداره انجام پروژه های مختلف حفاری نفتی و گازی، بکارگیری تخصص های مختلف و ایجاد بخش های مختلف درون سازمانی و در صورت لزوم ایجاد مشارکت با شرکت های معتبر داخلی و خارجی، نسبت به اخذ و انجام پروژه است.

وی عنوان کرد: اداره زمین شناسی شرکت حفاری شمال طی برنامه استراتژی بلند مدت خود، به کسب توانایی مدیریت در انجام تمامی فعالیت نفتی، نظیر مطالعات مخزن، عملیات حفاری، زمین شناسی، اخذ پروژه های برون مرزی می پردازد.

ارومیه ای ادامه داد: در راستای اهداف بلند مدت اداره زمین شناسی، شناسایی و ایجاد فرصت های کاری برون مرزی و معرفی توانمندی های خود به کارفرمایان مربوط جهت اخذ و انجام پروژه ها در دستور کار قرار دارد.

رئیس اداره زمین شناسی حفاری شمال به تشریح فعالیت های این اداره پرداخت و گفت: انجام و نظارت بر فعالیت های مطالعات زمین شناسی و توسعه میادین نفت و گاز، انجام و نظارت بر مطالعات جامع میادین نفت و گاز، انجام کلیه عملیات نمودارگیری و بررسی توزیع شکستگی ها در مخازن با استفاده از نرم افزارهای مختلف از جمله فعالیت های واحد زمین شناسی به شمار می رود.

وی در توضیح فعالیت های مطالعاتی اداره زمین شناسی اعلام کرد: مطالعات زمین شناسی ساختمانی و شکستگی ها، مطالعات زمین شناسی مغزه های حفاری، ژئوشیمیایی ناحیه ای زمین شناسی و هیدرو دینامیک از جمله برنامه های مطالعاتی اداره زمین شناسی است.

ارومیه ای اذعان کرد: مطالعات چینه نگاری، فسیل شناسی، رسوب شناسی، تحلیل محیط رسوبی، چینه نگاری سکانسی و انجام ارزیابی پتروفیزیکی مربوط به چاه های مناطق مختلف خشکی و دریایی از دیگر برنامه های اداره زمین شناسی محسوب می شود.

رئیس اداره زمین شناسی حفاری شمال افزود: برنامه ریزی و نظارت بر عملیات نمودارگیری در مناطق مختلف خشکی و دریا از برنامه های اداره زمین شناسی است که شامل تهیه برنامه و پیش بینی زمین شناسی چاه های عمودی، جهت دار و افقی، نظارت بر عملیات زمین شناسی، انجام محاسبات حفاری افقی و انحرافی و همچنین تعیین محل پاشنه لوله های جداری و آستری می شود.

به گفته ارومیه ای، توسعه فعالیت های شرکت و حضور فعال در مناقصات و همچنین افزایش اعتبار فنی شرکت و کسب آمادگی جهت قبول مسئولیت های بیشتر به ویژه در حوزه مطالعات و عملیات زمین شناسی در همه زمینه های رقابتی در پروژه های آینده در شرح وظایف اداره زمین شناسی شرکت حفاری شمال به چشم می خورد.

وی تصریح کرد: ارتقای توان علمی و فنی شرکت در زمینه زمین شناسی و کسب درآمد زائی قابل توجه برای شرکت از طریق ارائه عملیات و خدمات زمین شناسی از دیگر وظایف اداره زمین شناسی است.

وی یادآور شد: اداره زمین شناسی شرکت حفاری شمال در سال 1391 با هدف ارائه خدمات زمین شناسی در عملیات حفاری نفت و گاز تاسیس شد، که کارشناسان این اداره تا کنون در مطالعات و عملیات میادین بزرگ نفتی مشارکت و نقش کلیدی داشته اند.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار
logo-samandehi