تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
سه شنبه، 13 خرداد 1399 - 21:14   
   
بخش نفت مرکزی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 16489صفحه نخست » خبرهای مهمجمعه، 18 مهر 1393 - 11:18
گزارش سفر وزیر نفت به کرمانشاه و ایلام/
آغاز تولید زودهنگام نفت از میدان آذر در سال ٩٤/«آناهیتا» تنها پالایشگاه اولویت‌دار وزارت نفت
نفت نیوز: وزیر نفت با بیان اینکه سهم خود از میادین نفتی مشترک با عراق را به طور کامل برداشت می کنیم گفت: مجتمع بزرگ پتروشیمی با ۶ برابر ظرفیت بالاتر از پتروشیمی ایلام در دهلران احداث می شود.
  

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهلران، بیژن زنگنه روز پنجشنبه (17 مهر)در بازدید از شرکت نفتی چشمه خوش دهلران، اظهار کرد: مجتمع بزرگ پتروشیمی با 6 برابر ظرفیت بالاتر از پتروشیمی ایلام در دهلران احداث می‌شود.
وی افزود: استاندار ایلام باید به فکر کارهای پایین دستی پتروشیمی باشد که تبدیل به کالا شود و به خارج از کشور صادر شود.
وزیر نفت تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی استان ایلام و همچنین استاندار باید پیگیری‌های مربوط به این حوزه را انجام دهند چرا که ایلام ظرفیت خوبی در حوزه نفت دارد.
وی گفت: دفتر نفت و گاز غرب در دهلران افتتاح نمی‌شود و در این زمینه نیز هیچ گونه قولی نمی‌دهیم.
زنگنه عنوان کرد: درباره موضوع پالایشگاه دهلران نیز تعهدی نداریم و اگر سرمایه گذار وجود داشته باشد خوراک نفتی این پالایشگاه را تأمین می کنیم.
وی افزود: حضور من در دهلران نشان دهنده اهمیت و توجه دولت به میادین نفتی مرزی است.
وزیر نفت با اعلام اینکه در زمینه برنامه های مرز مشترک با عراق کارهای خوب تولیدی در حال انجام است و در همه میدان های مشترک فعال هستیم، تصریح کرد: ما سهم خود از میادین نفتی مشترک با کشور عراق را به صورت کامل برداشت می‌کنیم.
وی گفت: درباره موضوع استخدام و به کارگیری نیروهای بومی استان ایلام در پتروشیمی دهلران نیز وزارت نفت نیروهای بومی را در اولویت کار قرار می‌دهد.
زنگنه همچنین گفت: 1550 میلیون دلار سرمایه گذاری برای بهره‌برداری از واحد نفتی چشمه خوش دهلران انجام شده است. در حال حاضر 30 درصد کل مهندسی تفصیلی طرح پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: این پروژه وارد فاز اجرایی شده است و تا سال 96 به بهره برداری می رسد.

«آناهیتا» تنها پالایشگاه اولویت‌دار وزارت نفت/حداقل ۶ میدان نفتی مشترک با عراق داریم
وزیر نفت در کرمانشاه گفت: پالایشگاه آناهیتا در استان کرمانشاه به عنوان تنها پالایشگاه نفت خام کشور در اولویت وزارت نفت قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازکرمانشاه، بیژن نامدار زنگنه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران کرمانشاهی اظهار کرد: سرمایه‌گذاران اصلی طرح پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه هستند که وزارت نفت نیز در کنار مجموعه سرمایه‌گذاران حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.
وزیر نفت با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری پالایشگاه آناهیتا بیان کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری سنگین 2.5میلیارد دلاری تنها پالایشگاه نفت خام کشور است که در اولویت کاری وزارت نفت قرار دارد.
زنگنه با تاکید بر اینکه در حال حاضر پالایشگاه آناهیتا به عنوان تنها پالایشگاه در داخل کشور که در حال حاضر حمایت شود افزود: تمام تلاش ما برای راه‌اندازی سریع این طرح بوده و اصلی‌ترین موضوع آن فایناس است.
وی با اشاره به وجود برخی تحریم‌ها در صنعت نفت گفت: برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و توسعه فناوری و بازیافت نفت در 58 میدان نفتی با 8 دانشگاه عقد قرارداد بسته شده است.
وزیر نفت با اشاره به اینکه میادین مشترک نفتی جزو اولویت‌های کاری وزارت نفت است خاطرنشان کرد: حداقل 6 میدان نفتی مشترک با عراق داریم که اقدامات توسعه‌ای برای کلیه میادین مشترک جزء اولویت‌های وزارت نفت است.
زنگنه افزود: برای میادین مشترک اقدامات لازم جهت احداث چاه‌های جدید و تاسیساتی برای بهره‌برداری و آماده‌سازی نفت برای قابل عرضه کردن آن انجام شده است.
وزیر نفت در دهلران خبرداد
سرمایه‌گذاری ۱۵۵۰ میلیون دلاری برای بهره‌برداری از واحد نفتی چشمه خوش دهلران
وزیر نفت در دهلران گفت: ۱۵۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای بهره‌برداری از واحد نفتی چشمه خوش دهلران انجام شده است.
به گزارش تسنیم از دهلران، بیژن زنگنه در بازدید از شرکت نفتی چشمه خوش دهلران اظهار کرد: در زمینه برنامه های مرز مشترک با عراق کارهای خوب تولیدی در حال انجام است و در همه میدان های مشترک فعال هستیم.
وی افزود: 1550 میلیون دلار سرمایه گذاری برای بهره‌برداری از واحد نفتی چشمه خوش دهلران انجام شده است.
وزیر نفت تصریح کرد: در حال حاضر 30 درصد کل مهندسی تفصیلی طرح پیشرفت فیزیکی دارد.
وی گفت: این پروژه وارد فاز اجرایی شده است و تا سال 96 به بهره برداری می رسد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم وزیر نفت به منظور بازدید از سایر میادین و شرکت های نفتی دهلران و مهران دقایقی پیش چشمه خوش را ترک کرد.
احداث مجتمع پتروشیمی در دهلران
خبرگزاری تسنیم: وزیر نفت در دهلران با بیان اینکه سهم خود از میادین نفتی مشترک با عراق را برداشت می کنیم گفت: مجتمع بزرگ پتروشیمی با ۶ برابر ظرفیت بالاتر از پتروشیمی ایلام در دهلران احداث می شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهلران، بیژن زنگنه روز پنجشنبه در بازدید از شرکت نفتی چشمه خوش دهلران، اظهار کرد: مجتمع بزرگ پتروشیمی با 6 برابر ظرفیت بالاتر از پتروشیمی ایلام در دهلران احداث می‌شود.
وی افزود: استاندار ایلام باید به فکر کارهای پایین دستی پتروشیمی باشد که تبدیل به کالا شود و به خارج از کشور صادر شود.
وزیر نفت تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی استان ایلام و همچنین استاندار باید پیگیری‌های مربوط به این حوزه را انجام دهند چرا که ایلام ظرفیت خوبی در حوزه نفت دارد.
وی گفت: دفتر نفت و گاز غرب در دهلران افتتاح نمی‌شود و در این زمینه نیز هیچ گونه قولی نمی‌دهیم.
زنگنه عنوان کرد: درباره موضوع پالایشگاه دهلران نیز تعهدی نداریم و اگر سرمایه گذار وجود داشته باشد خوراک نفتی این پالایشگاه را تأمین می کنیم.
وی افزود: حضور من در دهلران نشان دهنده اهمیت و توجه دولت به میادین نفتی مرزی است.
وزیر نفت تصریح کرد: ما سهم خود از میادین نفتی مشترک با کشور عراق را به صورت کامل برداشت می‌کنیم.
وی گفت: درباره موضوع استخدام و به کارگیری نیروهای بومی استان ایلام در پتروشیمی دهلران نیز وزارت نفت نیروهای بومی را در اولویت کار قرار می‌دهد.
 آغاز تولید زودهنگام نفت از میدان آذر در سال ٩٤
وزیر نفت از آغاز تولید زودهنگام ٣٠ تا ٣٥ هزار بشکه نفت در روز از میدان آذر واقع در شهرستان مرزی مهران از نیمه دوم سال ٩٤ خبر داد.
به گزارش شانا، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه بازدید از میدانهای نفتی منطقه ایلام، هدف از سفر خود به مهران را بررسی وضعیت پیشرفت پروژه نفتی و میدان آذر اعلام و تصریح کرد: با توسعه این میدان ظرفیت تولید نفت خام ٦٥ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
وی اظهار کرد: این طرح به صورت بیع متقابل با شرکتهای ایرانی و سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلار در حال اجراست.
وزیر نفت ادامه داد: پنج دکل اکنون در این میدان در حال کار است که تاکنون پنج حلقه چاه حفر شده بقیه هم به مرور حفر می شود.
به گزارش خبرگزاری جهوری اسلامی ایران، زنگنه افزود: برداشت نفت از این میدان برای انجام کارهای آماده سازی باهدف صادرات به استان خوزستان و گاز حاصل شده از چاه های نفت این منطقه نیز برای تامین خوراک پتروشیمی به جنوب دهلران منتقل می شود.
وزیر نفت در باره طرح کمک به عمران مناطق نفت خیز نیز گفت: طرحی به نام کمک به مناطق نفت خیز در استان ایلام اجرا خواهد شد تا به شهرهایی که در نزدیکی پروژه های نفتی و مرتبط با مناطق نفت خیز هستند، کمک شود.
زنگنه بیان کرد: در این طرح، پروژه عام المنفعه در مناطق نفت خیز اجرا می شود که در توسعه این مناطق بسیار موثر است.
وی درباره مکان دفتر نفت مناطق مرکزی که ویژه استان ایلام بوده ولی در کرمانشاه مستقر است نیز گفت: باید بررسی شود که چه کاری می توانیم در این زمینه انجام دهیم زیرا علاوه بر رفاه کارکنان، موضوع انتقال برای استان ایلام نیز اهمیت دارد.
میدان نفتی آذر از میادین بلوک اکتشافی اناران در ٢٠ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مهران در استان ایلام است که با ٢,٥ میلیارد بشکه نفت درجا یکی از میادین مشترک میان ایران و عراق شناخته می شود. عمق بالای مخزن هیدروکربوری و نیاز به حفاری در سازندهای مختلف نفتی از ویژگی‌های این میدان است که عملیات حفاری را بسیار پیچیده و طولانی می‌کند.
انتهای پیام

 

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار