تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
جمعه، 30 فروردین 1398 - 21:19   
   
بخش سیاست و تاریخ
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 16459صفحه نخست » خبرهای مهمدوشنبه، 7 مهر 1393 - 21:42
سئوال مجدد رسایی از زنگنه در باره آزمون استخدامی نفت؛ 10 نماینده دیگر مجلس این سئوال را امضاء کردند
نفت نیوز: در پی اعلام اسامی برخی از پذیرفته شدگان آزمون نفت در نیمه شب روزی که قرار بود وزیر نفت جهت پاسخگویی به سئوال حمید رسایی در صحن علنی حاضر شود و مشخص شدن برخی از تخلفات صورت گرفته در این خصوص، نماینده تهران سئوال مجددی را جهت حضور زنگنه در مجلس تحویل هیأت رئیسه کرد. بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، زنگنه باید سه شنبه هفته بعد در کمیسیون انرژی حاضر شود و به سئوال رسایی پاسخ دهد.
  

دلیل عدم بکارگیری بخش اعظمی از قبول شدگان اردیبهشت ماه سال92 شرکت ملی نفت و تغییر درحدنصاب امتیاز مصاحبه از40 به 65 چیست؟سئوال مجدد رسایی از زنگنه در باره آزمون استخدامی نفت؛ 10 نماینده دیگر مجلس این سئوال را امضاء کردند

به گزارش نفت نیوز به نقل از سایت rasaee.ir بر اساس نتایج استخراجی از طراز نیروی انسانی در سال 91، مجوز استخدام 2 هزار و 676 نفر توسط وزیر نفت وقت در هفتم آبان ماه 91 صادر شد و 18 اسفند همان سال ثبت‌نام از متقاضیان آغاز شد که 128 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

بزرگترین آزمون استخدامی کشور در 5 و6 اردیبهشت 92 در 9 حوزه از جمله تهران و با حضور 94 هزار و 921 نفر برگزار شد. نتایج اولیه این آزمون در 26 تیر ماه 92 اعلام شد.پس از اعلام نتایج اولیه حدود 4 هزار و 500 نفر در مرحله اولیه انتخاب می‌شوند که اعلام می‌شود. نیمی از این افراد پس از مصاحبه‌های علمی و مراحل مختلف استخدام خواهند شد. لذا 177 کمیته مصاحبه مجزا با مجوز آقای زنگنه تشکیل می‌شود و در مهرماه و آبان ماه 92 از این پذیرفته شدگان اولیه مصاحبه انجام می‌دهد و بعد هم اعلام می‌شود که نتایج نهایی 25 آذر ماه 92 اعلام خواهد شد اما اواخر آذر سایت رسمی آزمون اعلام می‌کند که نتایج دی ماه اعلام می‌شود و مدتی بعد هم می‌گویند که نتایج را اوایل بهمن اعلام می‌کنیم. همچنین دوم اردیبهشت‌ماه 93 آقای سلحشور معاون وزیر نفت ضمن عذرخواهی از تاخیر اعلام می‌کند که نتایج به زودی اعلام خواهد شد .

27 خرداد ماه سال جاری سوالی را از وزیر نفت در این باره که چرا نتایج آزمون استخدامی اعلام نمی‌شود مطرح کردم که در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گرفت و به صحن ارجاع شد و در مورخ 4/6/92 در دستور کار صحن علنی قرار گرفته بود. اما نیمه شب 3/6/92 سایت وزارت نفت پس از حدود 10 ماه تاخیر و بهانه‌جویی بالاخره نتایج را اعلام کرد. البته اعلام نتایج کامل نبود چرا که از 4 هزار و 500 نفر باید 2 هزار و 676 نفر اعلام می‌شدند. اما در آن شب تنها اسامی هزار و 123 نفر اعلام شد.

   باتوجه به اینکه اسامی پذیرفته‌شدگان به صورت دفعی و در نیمه شب اعلام شد به منظور همکاری با دولت اعلام کردم لازم نیست که آقای زنگنه به مجلس بیاید و من از سوال خود انصراف دادم البته با آقای ابوترابی‌فرد قرار گذاشتیم و معاون پارلمانی وزارت نفت هم از سوی وزیر آن را قبول کرد تا فعلا از سوال انصراف دهیم اما بعدا و سر فرصت این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.لیکن پس از بررسی مشاهده شد وزارت نفت در تخلفی آشکار ضمن کاهش ظرفیت پذیرش؛ تغییرات غیر قانونی و نامتعارفی را در محاسبه امتیاز شرکت کنندگان اعمال نموده است.

اکنون این سئوالات مطرح است:

 1) علیرغم اعلام میزان ظرفیت جذب، وتعیین رشته محل های مورد نیاز در دفترچه آزمون اردیبهشت ماه سال92 شرکت ملی نفت وطَیِ فرآیند استخدامی برای تعداد2676 نفر، دلیل کاهش بیش از 50 درصدی ظرفیت پذیرش و استخدام پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون چیست؟

2) علیرغم صراحت ماده44 قانون مدیریت خدمات کشوری و بخشنامه شماره84597/200 مورخ8/9/1388 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مبنی بر تعیین درصد تاثیر امتیاز مصاحبه تخصصی و آزمون عملی در پذیرش نهایی شرکت کنندگان- قبل از برگزاری آزمون-وهمچنین علیرغم تمام دستورالعملها و رویه های جاری استخدامی آن وزارتخانه و نیز دستورالعمل مصوب 3/11/1390اداره تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی شرکت ملی نفت؛ وزارت نفت به چه دلیل و با چه توجیهی در پایان مراحل آزمون و مصاحبه،حد نصاب امتیاز مصاحبه را از40 به 65 تغییر داده و موجب تضییع حقوق بسیاری از شرکت کنندگان، و بعضا نخبگان دانشگاهی در آزمون شده است؟

گفتنی است علاوه بر حجت الاسلام رسایی به عنوان طراح سئوال، آقایان کوچک زاده، شکرخدا موسوی، دارایی،صالحی نسب، جمیری، پاپی زاده، قاضی پور، آقاجری، حاجی و طلا نیز این سئوال را امضا کرده اند.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار