تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
شنبه، 28 مهر 1397 - 11:32   
   
بخش نفت مرکزی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 15402صفحه نخست » خبرهای تازهشنبه، 18 آبان 1392 - 20:24
نشست مشترک جوادی با فکور و هیئت مدیره نفت مرکزی(تکمیلی)
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با حضور در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و دیدار با مدیران و هیئت مدیره این شرکت، در جریان آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های نفت مناطق مرکزی قرار گرفت.
  

به گزارش پایگاه NIOC، رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران عصر روز چهارشنبه؛ 15 آبان ماه با حضور در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و دیدار با مدیران و هیات مدیره این شرکت، در جریان آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های نفت مناطق مرکزی قرار گرفت.
وی پس از این جلسه، در نشست مشترکی با روسای ستادی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز به گفت و گو نشست.
گفتنی است شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، یکی از پنج شرکت اصلی تولیدی در ساختار شرکت ملی نفت ایران است که فعالیت های تولیدی خود را از طریق سه شرکت تابعه اش شامل نفت و گاز زاگرس جنوبی، نفت و گاز شرق و نفت و گاز غرب انجام می دهد و فعالیت های اکتشافی، توسعه میادین، تمامی فعالیت های حفاری، تعمیر و تکمیل چاه ها و مدیریت مخازن نفت و گاز و طراحی و اجرای طرح ها و پروژه ها در مسئولیت مستقیم ستاد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد.
با تغییر نگرش و تدبیر می توان بر بسیاری از مشکلات فائق آمد
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با بیان توانمندی انسان در غلبه بر مشکلات ، تغییر نگرش و به کار بستن تدبیر را راه حل آن ذکر کرد.
مهندس رکن الدین جوادی معاون وزیر نفت با حضور در جمع مدیران و روسای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در جریان عملکرد فعالیت های این شرکت قرار گرفت و با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در این شرکت با توجه به گستردگی و شرایط دشوار توسعه طرح و پروژه های آن ، اظهار امیدواری کرد : پشتیبانی های لازم در جهت رفع نیازهای معقول و منطقی صورت گیرد.
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در تشریح توانمندی انسان برای غلبه بر مشکلات و اصلاح فرایندها تصریح کرد : انسان در انجام ماموریت های خود باید راههای گوناگون مقابله با مشکلات را به کار گیرد. بخشی از مشکلات زاییده نگرش انسان است که نیازمند تحول و تغییر در بینش و عملکرد صحیح می باشد. و با اصلاح فرایندها، هدف گذاری و مسئولیت پذیری امکان تحول و پویایی سازمان وجود دارد.
مهندس جوادی با تشریح مشکلات فرایندی و عارضی تحمیل شده به کشور خاطرنشان کرد : با وجود مشکلاتی همچون تحریم ها که به کشور تحمیل شده و بخشی از آن فرایندی است ، می توان با تدبیر و شناخت و باور اینکه روشهای گوناگونی در مواجهه با مسائل وجود دارد ، بر آنها فائق آییم.
در ادامه این نشست ، مهندس مهدی فکور با اشاره به توان تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خاطرنشان کرد : شرکت نفت مناطق مرکزی ایران دومین شرکت تولیدکننده گاز در منطقه کشورهای حوزه خلیج فارس بعد از کشور قطر می باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس فکور در تشریح روند تولید گاز در فصول سرد و گرم سال در این شرکت اظهار داشت : در سالهای گذشته تقسیم بندی تولید گاز به صورت دو دوره هشت ماه گرم و چهار ماه سرد تقسیم می شد و اوج تولید در چهار ماه سرد سال صورت میگرفت اما اکنون این برنامه ریزی به صورت دو بازه زمانی شش ماهه می باشد . توان تولید گاز در فصل سرد 300 میلیون متر مکعب در روز و در ماههای گرم حدود 240 میلیون متر مکعب در روز بر اساس نیاز تولید تکلیفی می باشد و تا دو سال آینده توان تولید گاز در این شرکت به 351 میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.
مهندس فکور با بیان سختی های کار و پراکندگی جغرافیایی این شرکت خاطرنشان کرد : این شرکت هم اکنون در 11 استان کشور دارا ی تاسیسات نفت و گاز بوده و با توجه به پراکندگی جغرافیایی و تنوع آب و هوایی و صعب العبور بودن مناطق عملیاتی آن وضعیت کاری در این شرکت با دشواری های زیادی همراه است. به عنوان مثال تاسیسات گازی در مناطق عملیاتی هم چون نار و کنگان ، هما ، وراوی ، شانول و تنگ بیجار استقرار چاهها در کوهها بوده و برای نصب تاسیسات مجبور به تراشیدن کوهها و قله های این مناطق شده ایم.

وی افزود : در حوزه شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز بیشتر میادین آلوده به مین می باشد که تنها در منطقه عملیاتی دهلران 85 میلیون متر مربع پاکسازی صورت گرفته است. در مناطق نفت شهر و تنگ بیجار نیز همین تراکم آلوده به مین وجود دارد که کار پاکسازی آنها هم به اتمام رسیده است. همچنین در مناطقی مثل خانگیران نیز شاهد طوفانهای شدید شن و گرما و برودت دمایی طاقت فرسا هستیم در این منطقه سیستم کنترل چاهها اسکادا نصب و راه اندازی شده است.این در حالی است که با سه هزار و 800 نفر نیروی رسمی و حدود 15 هزار نفر پیمانکاری در این گستره عظیم فعالیت ها انجام می شود.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار