تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
جمعه، 7 اردیبهشت 1397 - 03:16   
   
بخش نفت مرکزی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 13902صفحه نخست » خبرهای تازهسه شنبه، 4 مهر 1391 - 23:34
فکور:
تولید از 4 میدان نفتی تا پایان امسال آغاز می شود
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از آغاز تولید نفت از میدان های سروستان، سعادت آباد، خشت و چشمه خوش تا پایان امسال خبر داد.
  

به گزارش نفت نیوز ، مهندس مهدی فکور در باره روند اجرای طرح های مهر ماندگار در این شرکت تصریح کرد: بر اساس برنامه، اجرای طرح تولید زودهنگام از میدان نفتی خشت، توسعه میدان های نفتی پایدار غرب بنگستان، تولید زودهنگام میدان های نفتی سروستان و سعادت آباد و توسعه میدان نفتی آبان، از طرح های مهر ماندگار است که در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد.

وی با بیان این که پروژه های مهر ماندگار نفت منطقه مرکزی با اجرای طرح توسعه میدان های مشترک و میدان های واقع در مناطق جنگی کلید خورد، افزود: بر اساس برنامه، اجرای پنج طرح مهر ماندگار در شرکت نفت مناطق مرکزی پیش بینی و تا کنون دو طرح آن راه اندازی شده است.

پایان طرح توسعه میدان نفتی پایدار غرب

فکور از پایان توسعه میدان نفتی پایدار غرب خبر داد و افزود: مرکز پمپاژ و دیگر تاسیسات این میدان از حدود سه ماه پیش وارد سرویس شده و تولید از این میدان در حال انجام است.

وی گفت: تولید از این میدان نفتی با وارد سرویس شدن سه مرکز پمپاژ افزایش خواهد یافت.

بهره برداری از طرح توسعه میدان های سروستان و سعادت آباد در سال 91

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از افتتاح طرح توسعه میدان سروستان در این منطقه خبر داد و گفت: برنامه افتتاحیه این طرح در حال تهیه است و پیش بینی می شود این میدان مهر امسال به بهره برداری برسد.

فکور در تشریح روند توسعه میدان های سروستان و سعادت آباد گفت: طرح توسعه میدان سروستان راه اندازی، عملیات حفاری چاه ها و منیفولد(خطوط چند رشته ای) آن انجام و همه تجهیزات آن نصب شده است.

وی تصریح کرد: عملیات پیش راه اندازی طرح توسعه میدان سروستان انجام شده و با تکمیل خط لوله، ارسال نفت از سعادت آباد به پالایشگاه شیراز راه اندازی می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی، خط لوله انتقال نفت به طول 102 کیلومتر از محل میدان سعادت آباد تا پالایشگاه شیراز ساخته می شود که تا کنون حدود 98 کیلومتر آن احداث و عملیات لوله گذاری این خط انجام شده است.

فکور زمان راه اندازی طرح توسعه میدان های سروستان و سعادت آباد را امسال اعلام و تصریح کرد: بر اساس طرح توسعه اولیه، روزانه 15 هزار بشکه نفت از این دو میدان تولید و در مرحله دوم اجرای طرح توسعه این رقم به روزانه 25 هزار بشکه افزایش می یابد.

به گفته وی، تولید نفت خام در این دو میدان به وسیله 12 حلقه چاه شامل یک حلقه چاه برای تزریق پساب و آب های نمک زدایی، یک حلقه چاه برای تزریق گازهای همراه و 10 حلقه چاه تولیدی برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در باره در روند میدان سعادت آباد نیز گفت: واحدهای یوتیلیتی (آب، برق و بخار) و سیستم آتش نشانی این میدان ساخته شده، ضمن آن که سیستم آتش نشانی این میدان بسیار بزرگ و به اندازه یک مرکز پمپاژ نفت است.

فکور با بیان این که بیش از 80 درصد تجهیزات به کاررفته در میدان های سروستان و سعادت آباد ساخت داخل است، افزود: در آیین گشایش این دو میدان از شرکت ها و سازندگان داخلی حاضر در این پروژه ها تقدیر می شود.

وی افزود: ساخت هیترهای شعله مستقیم، از اقدام های مهمی بود که برای نخستین بار در کشور طراحی، ساخته و در طرح توسعه میدان سروستان و سعادت آباد نصب شد.

به گفته فکور، میدان های سروستان و سعادت آباد با گستردگی 120 کیلومتر در 90 کیلومتر از میدان های نفتی بزرگ هستند، ولی طرح توسعه آنها در قالب یک پروژه دیده شده است.

فکور از پایان طرح توسعه میدان آبان نیز خبر داد و گفت: این میدان با ظرفیت کامل در مدار تولید است.

پیشرفت 77 درصدی طرح توسعه میدان خشت

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از پیشرفت 77 درصدی طرح توسعه میدان خشت خبر داد و افزود: بر اساس اعلام مجری طرح، توسعه این میدان نفتی تا پایان امسال با هدف تولید روزانه 30 هزار بشکه نفت انجام می شود.

وی افزود: نفت تولیدی میدان خشت برای صادرات اختصاص می یابد و در مرحله مقدماتی، از واحد بهره برداری میدان نرگسی برای پالایش نفت خام تولیدی این میدان استفاده می شود.

فکور با بیان این که چشمه خوش یکی از مراکز بزرگ فرآورشی نفت خام شرکت نفت مناطق مرکزی است، افزود: کارهای خوبی در این میدان انجام شده و هم اکنون در مدار تولید است که بر اساس برنامه ریزی، طرح توسعه آن مهر امسال به بهره برداری می رسد.

فکور با تاکید بر این که همه پروژه های شرکت نفت مناطق مرکزی که در قالب مهر ماندگار تعریف شده است، تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، افزود: این شرکت، نخستین شرکتی است که موفق به اجرای طرح های مهر ماندگار زودتر از برنامه شده است و پروژه های این شرکت پس از گذشت دو ماه از زمان راه اندازی گشایش می یابد.

انتهای پیام

منبع: شانا

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار