تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
یکشنبه، 6 اسفند 1396 - 11:28   
   
بخش پتروشیمی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 13797صفحه نخست » خبرهای مهمیکشنبه، 12 شهریور 1391 - 06:17
نامه سرگشاده کارکنان پتروشیمی اصفهان به وزیر نفت/
عاقبت خصوصی سازی در دو شرکت پالایشی و پتروشیمی کشور؛ تعطیلی پتروشیمی اصفهان به دلیل قطع خوراک از طرف پالایشگاه اصفهان؛ کارکنان رسمی پتروشیمی: دود این اقدام به چشم ما رفت!
نفت نیوز: کارکنان شرکت پتروشیمی اصفهان که در سال های گذشته به بخش خصوصی واگذار گردید با ارسال نامه ای سرگشاده به وزیر نفت اعلام کردند به دلیل قطع خوراک این شرکت از طرف پالایشگاه اصفهان بعنوان تنها تامین کننده خوراک - از تاریخ 4 تیرماه 91 تاکنون کلیه واحدهای تولیدی آن از سرویس خارج و شرکت به طور کامل تعطیل شده است.
  

به گزارش نفت نیوز، در نامه کارکنان شرکت پتروشیمی اصفهان که نسخه ای از آن در اختیار نفت نیوز قرار گرفته آمده است: عاقبت خصوصی سازی در دو شرکت پالایشی و پتروشیمی کشور؛ تعطیلی پتروشیمی اصفهان به دلیل قطع خوراک از طرف پالایشگاه اصفهان؛ کارکنان رسمی پتروشیمی: دود این اقدام به چشم ما رفت!

جناب آقای مهندس قاسمی
وزیر محترم نفت جمهوری اسلامی ایران 

با سلام و آرزوی سلامتی
تقاضامندیم لحظاتی از وقت گرانبهای خویش را در اختیار دل پر درد ما کارکنان شرکت پتروشیمی اصفهان قرار داده و سخن کارکنان این شرکت را که از اولین شرکتهائی بوده که در جهت تحقق اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران به بخش خصوصی واگذار گردیده را بشنوید و با مدیریت و درایت واسعه خود در جهت حل معضلات که قابل حل می باشد دستور اقدام فرمایید.
همانگونه که مستحضرید شرکت پتروشیمی اصفهان از شرکتهای زیرمجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از وزارت نفت بوده که بعنوان یکی از طرحهای مهم دهه اول انقلاب با سرمایه گذاری حدود ۲۲۴ میلیون دلار و بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۷۱ به بهرهبرداری رسید و پس از آن با توجه به سیاست کلی نظام و در جهت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از سال ۱۳۷۸ سهام آن در سازمان بورس اوراق بهادار عرضه و از سال ۳۸۹ بطور کامل به بخش خصوصی واگذار گردید و مطابق قانون تجارت اداره میشود.

صرفنظر از اینکه بدلیل عدم وجود قوانین کافی در زمینه خصوصی سازی، مشکلات مختلفی برای شرکتهای واگذار شده و کارکنان آنها بوجود آمد و شرکت پتروشیمی اصفهان نیز هم در این رهگذر بی بهره نبوده ولی همواره مسئله اصلی و مشکل مهم این شرکت ، بعد از خصوصی سازی تأمین خوراک شرکت و نحوه قیمت گذاری آن بوده است و همانگونه که آن مقام محترم در جریان میباشند علیرغم آنکه مبنای طراحی پتروشیمی اصفهان بر اساس خوراک دریافتی از شرکت پالایش نفت اصفهان بوده و بر این اساس خطوط لوله و تجهیزات لازم طراحی و نصب گردیده، ولی متأسفانه بدلیل سیاستهای اقتصادی شرکت پالایش نفت اصفهان و اعمال حاکمیت در میزان و قیمت خوراک همیشه مانع از رسیدن این شرکت به اهداف تدوین شده در راستای اهداف اقتصادی دولت محترم نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. این شرکت که افتخار بیش از ۲۰ سال تولید بدون حادثه و با بالاترین بهره وری را داشته و بارها بعنوان صادر کننده نمونه کشوری مورد عنایت مسئولین محترم نظام قرار گرفته، این شرکت که با استقرار سیستمهای مدیریتی و کسب تقدیرنامه ها و... همواره بعنوان گل سر سبد شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدیدهای مسئولین کشورهای خارجی مورد توجه قرار گرفته، اکنون با توجه به سیاستهای اعمال شده با مشکلات عدیدهای روبرو گشته و بار گران این سیاستهای نادرست بر  دوش کارکنان آن که بالغ بر ۱۰۰ نفر از آنان از جانبازان و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، حدود ۱۲۰ نفر از آنان از خانواده محترم شهداء و بیش از ۲۰۰ نفر از آنان از رزمندگان بسیجی میباشند ، فشار وارد نموده و باعث از دست رفتن نشاط و شوق خدمت به ایران اسلامی گردیده است. 

جناب آقای وزیر 

متأسفانه از تاریخ ۴  تیرماه ۹۱ با قطع کامل خوراک پتروشیمی اصفهان از سوی شرکت پالایش نفت اصفهان کلیه واحدهای تولیدی این شرکت از سرویس خارج و با قطع تولید روبرو گشته که در طول عمر این شرکت بی سابقه بوده و جدای از بحث پیرامون علل و ریشه های آن، نگاهی به زمان و مکان وقوع، اهل منطق را بر اندیشه وا میدارد :
- این واقعه اسف انگیز! در ابتدای سالی بوقوع پیوست که بنا به فرموده مقام معظم رهبری سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامیده شده است!
- این عمل در هنگامی رخ داد که با توجه به فشارهای خارجی، سایر آروماتیک سازان کشور با  توجه به نیاز داخلی به تولید بنزین پرداختند و این شرکت تنها شرکتی بوده که میتوانست احتیاجات بیش از ۲۰۰ شرکت صنایع پایین دستی را برطرف سازد!
- این حرکت در زمانی اتفاق افتاد که از خصوصی شدن واقعی شرکت بیش از ۱۸ ماه نگذشته بوده!
- این عمل ضد ارزشی بین دو مجموعه ای صورت گرفته که هر دو تا چندی قبل زیرمجموعه وزارت نفت بوده و به لحاظ ماهیت فعالیت ها و برنامه ها تحت مدیریت آن وزارتخانه قرار داشته اند.
- این رخداد نامیمون در استانی اتفاق افتاد که قطب مهم صنعتی کشور بوده و همواره تعامل این دو شرکت منافع زیادی برای این استان داشته است!
- این اتفاق ناجور در هنگامی بوقوع پیوست که همه تفکرات بر این بوده که با تعامل های ایجاد شده مسئولین شرکت پالایش و پخش و نیز شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سیاستها و استراتژی های مدیران دو مجموعه، شرایط بهینه ای(برد‐برد) در روابط دو شرکت حاصل میشود! 
آری جای بسی تأسف است که در اثنایی که دشمنان نظام این کشور شمشیر برکشیده و بر ما رحم نمی کنند خود با یکدیگر به ملاطفت عمل نکنیم و عرصه را بر بیش از ۷۰۰ خانواده که در طول بیش از ۲۰ سال با افتخار در سنگر تولید همواره در حال جهاد اقتصادی بوده اند تنگ نمائیم. 

جناب آقای وزیر
از آنجا که کارکنان پتروشیمی اصفهان جزو مستخدمین رسمی وزارت نفت بوده و لازم است از سوی مسئولین محترم نفت و خصوصًا شخص جنابعالی مورد حمایت قرار گیرند، تقاضامندیم سرنوشت کارکنان خود را مورد توجه و با اخذ تصمیمی صحیح و منطقی که متأسفانه مسئولین قبلی وزارت نفت در گذشته بصورت جدی و قاطعانه به حل این مشکل نپرداخته اند، زمینه هرگونه یأس و نا امیدی کارکنان از مسئولین محترم نفت را زدوده، دلهایی را که با امید به شما رو آوردهاند را شاد ساخته و امیدوار نمائید.
انتهای پیام

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار