تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 21:56   
   
بخش بهداشت و درمان
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 11816صفحه نخست » خبرهای تازهدوشنبه، 24 مرداد 1390 - 13:53
وضعیت خدمات دهی بهداشت و درمان صنعت نفت فارس از زبان دکتر آرمان (اصلاح و تکمیل)
نفت نیوز: بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس با پوشش خوبی که در حوزه مناطق جنوبی کشور داده است تلاش دارد تا با ارایه بهترین و کیفی ترین خدمات در زمینه ارتقاء شاخصهای خدمت رسانی سرآمد باشد.
  

به گزارش نفت نیوز، دکتر آرمان مستغنی رییس بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس با بیان این نکته تصریح کرد : خوشبختانه با برنامه ریزی بعمل آمده مقرر شده که جلساتی با مدیران شرکتهای نفتی منطقه برگزار،تا با تعامل بیشتر و بررسی نقاط قوت و ضعف فعالیتها شرایطوضعیت خدمات دهی بهداشت و درمان صنعت نفت فارس از زبان دکتر آرمان (اصلاح و تکمیل) را برای ارایه خدمات کیفی تر فراهم وشاهد رضایتمندی کارکنان شریف صنعت نفت و خانواده های ایشان باشیم . 

وی درخصوص اقداماتی که در این مرکز صورت گرفته گفت : خوشبختانه اقدامات ارزشمند و خوبی در بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس صورت گرفته که می توان به بحث عمرانی اشاره نمود . از جمله موارد این بخش می توان به پیشنهادساخت درمانگاهی در شهرک گلستان و همچنین درمانگاهی در خیابان شبان در نزدیکی منازل سازمانی شرکت گاز ، خطوط لوله و پالایشگاه شیراز اشاره نمود که با ساخت آنها مشکل فعلی تمرکز فعالیتها در درمانگاه مرکزی رفع خواهد شد و مراجعان برای دریافت خدمات نیاز به طی مسافت طولانی نخواهند داشت. ضمن اینکه با ساخت درمانگاه خیابان شبان مجموعه خدمات دندانپزشکی نیز در این مرکز صورت خواهد گرفت و از طریق واگذاری خدمات به بخش خصوصی و نظارت بر فعالیت های آن به ارایه خدمات خواهیم پرداخت. 

وی افزود : ساخت درمانگاه مرودشت بعد از یک وقفه به دلیل بهینه سازی نقشه ساختمانی و تاسیسات آن در آینده نزدیکی بعد از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار مجدد از سر گرفته خواهد شد و امید واریم با لطف خداوند تا پایان امسال به بهره برداری برسد تا عزیزان ما در این منطقه نیز بتوانند از خدمات بهداشت و درمان صنعت نفت بطور مطلوب تری بهره مند شوند. 

ریس بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس از اقدامات صورت گرفته در حوزه درمانی این مرکز نیز گفت : به لطف خدا با عقد قرارداد پرکیس با متخصص جراح مغز و اعصاب بهرمندی از خدمات کلینیکی انجام خواهد شد و همچنین باخریدتجهیزات لازم برای جراحی های ستون فقرات در آینده نزدیکی بتوانیم این نوع جراحی ها را نیز در دی کلینیک این مرکز انجام دهیم . همچنین برای اولین بار در کشور توانسته ایم با فراخوان خانواده های محترم کارکنان صنعت نفت فارس طرح پزشکی خانواده را برای آنها به اجرا در آوریم که خود موجبات افزایش میزان رضایتمندی این عزیزان را فراهم نموده و امید است تا بتوانیم با شتاب بیشتری این طرح را ادامه دهیم.
دکتر مستغنی از اجرای طرح انطباق در این مرکز و استفاده از پزشکان و متخصصان زن برای ارایه خدمات به بیماران زن نام برد و تاکید کرد که پس از اجرای این طرح شاهد افزایش رضایتمندی مراجعان خانم هستیم. 

جهت یکپارچه سازی سیستم پذیرش و ارتباط آن با واحد های نظیر آزمایشگاه ، رادیولوژی ،داروخانه و.... اقدامات مناسبی صورت گرفته است . همچنین در نظر است تا در صورت فراهم شدن امکانات فنی با توسعه فعالیتهای سیستم پزشکی از راه دور(تله مدیسن) و ایجاد مرکزیتی در بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس ارتباط درمانگاه های تحت پوشش و دارای سیستم تله مدیسن را با این بهداشت ودرمان فراهم نمائیم . 

رییس بهداشت ودرمان فارس همچنین از تعامل سازنده این مرکز با دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد و تصریح کرد : خوشبختانه با اعضاء هیات علمی این دانشگاه مطالعات علمی مشترک خوبی صورت گرفته و انشاء الله این رایزنی علمی بین دو مرکز ادامه خواهد داشت که اخذ مجوز چنددوره MPHاز این دانشگاه و درخواست کسب چند سهمیه در رشته های مرتبط با پزشکی خانواده و مدیریت بیمارستانی از جمله این اقدامات است. 

دکتر مستغنی یکی از مهمترین مشکلات سازمان را پایین بودن سرانه دریافتی از شرکتها دانست و تاکید کرد : باتوجه به کیفیت و نوع خدماتی که سازمان به مخاطبان خود ارایه می کند سرانه دریافتی کفاف هزینه ها را نمی دهد و با این مساله توسعه خدمات و ارتقاء آن کار دشواری است. 

وی افزود : درحال حاضر خدمات درمانی صنعت نفت سقف ندارد و با هیچکدام از بیمه های درمانی قابل مقایسه نیست به همین خاطر باید راهکاری برای جبران هزینه ها اندیشیده شود تا ارایه خدمات و نیز توسعه آن با مشکل مواجه نشود.
دکر مستغنی توجه به تکریم مراجعان و همکاران را از اولویت های کاری این مرکز برشمرد و افزود : به همین منظور در نظر است تا برای همکاران پذیرش، حراست ، مخابرات و تعدادی دیگر از عزیزان که مستقیما با مردم ارتباط دارند کلاسهای آموزشی برگزارنموده تا بتوانیم ضمن ارایه بهترین خدمات در زمینه تکریم این عزیزان نیز گام های اساسی برداریم. 

ایشان در ادامه در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از عملکرد مدرسه فوتبال بهداشت ودرمان شیراز چگونه است تصریح کرد : این مجموعه بهترین مدرسه فوتبال در سطح استان است که با استقبال بسیار خوب خانواده ها روبرو شده است . در این مدرسه اخلاق مداری شرط اول فعالیت است و خوشبختانه با حضور مدرسان حرفه ای و مدیریت خوب آن شاهد توسعه بیش از پیش آن هستیم. 

وی درپایان این مجموعه را در بحث مسایل مالی در زمره مراکز برتر سازمان دانست و تاکید کرد : دخل و خرج بهداشت درمان صنعت نفت فارس متعادل است و در خصوص بحث هزینه و درآمد جزء‌بهترین مراکز هستیم که امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد. 
انتهای پیام

منبع: روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت

   
  

اضافه نمودن به:  

نظرات کاربران: 6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیرقابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
   | 1390/5/24 - 15:49 |     7     0    
بنام خدا
اینجانب کارمندفارس ومقیم جهرم هستم وشدیدا نسبت به ارائه خدمات در این شهرستان گله مندم :
1- اکثر داروها با قیمت آزاد با ما حساب می شود
2- جهت تایید نسخ و....هفت خان رستم را باید طی کنیم
3-بعلت نحوه ومبالغ قراردادهاباپزشکان متبحر قرارداد بسته نمی شودو حتی همان دکترهای طرف قرار داد نیز پس از مدتی برخورد مناسبی با کارمندان ندارند.برای مثال : دو ماه است جهت ترمیم وعصب کشی 8عدد دندان به دکتر مراجعه میکنم ولی تاکنون فقط موفق به کشیدن یک دندان شده ام واین درحالی است که به تازگی دکتر طرف قرارداد به بهانه در د گردن از ترمیم وعصب کشی خودداری میکند.شایان ذکر است که هزینه درمان دندان بصورت آزاد بیش از یک میلیون ونیم تومان میباشد که اجبارا اینجانب متحمل شده ام .
4- سپری کردن ساعتها درصف نوبت کلینیک بعلت نبود دکتر طرف قرارداد
و.000000

   | 1390/5/24 - 21:12 |     5     2    
آقای دکتر اول از همه درب اتاق کارت را به روی ارباب رجوع بازنگهدار.لا اقل چهره نورانی شما دیده شود.کارهای دیگربعد.
ضمنا دندانپزشکی آبیاری جوابگوی این همه مراجعه کننده ندارد وساکنین منطقه مدرس برای نوبت گرفتن هم بدلیل بعدمسافت مشکل دارند این مشکل اساسی را حل کنید.باتشکر

   | 1390/5/25 - 09:18 |     3     1    
باسلام لطف کنید از پزشکان با سابقه تر دعوت به همکاری کنید . با تاسف سونوگرافی را هم که کنسل کردید . ازمایشگاه که واویلاست . این همه جمعیت و این خدمات کم ان هم فقط در ساعت اداری . که به درد من شاغل در صنعت نفت که از7 صبح تا 4 عصر سر کار خودم هستم اصلا نمیخورد .

|    | 1390/5/25 - 09:43 |     4     2    
با سلام

اولا که از سخنان خود دکتر مشخص است که کارکنان از وضعیت درمانگاه راضی نمیباشند به عنوان مثال این جمله دکتر که با ساخت آن مشکل فعلی استان که تمرکز فعالیتها در درمانگاه مرکزی است رفع خواهد شد ثانیا وقتی که برای یک متخصص باید از مدتها قبل نوبت گرفت و یا اینکه مثل بیمه های دیگر امکان انتخاب متخصصین در سطح شهر که خود خواهان مراجعه به آنها هستیم وجود ندارد یعنی باید اجبارا به متخصصینی مراجعه کنیم که خود درمانگاه تعیین کرده است که بعضی از آنها کارایی خوبی ندارند و یا برای درمان مشکلات دندان مجبور هستیم به یک درمانگاه شلوغ که فاقد متخصصین کافی و فاقد متخصص در زمینه های مختلف دندان میباشد مراجعه کنیم و اگر به صورت آزاد به متخصص بیرون درمانگاه مراجعه کنیم تعرفه تاییدی از سوی درمانگاه نفت نیمی از هزینه اصلی هم نمیشود چگونه میشود از این شرایط راضی بود در حالی که دیگر بیمه ها با ارائه بیمه تکمیلی شرایطی به مراتب بهتر و کارآمدتری دارند حتی با وجود هزینه 20 درصدی که به عهده بیمار میباشد. بهتر است آقای دکتر به جای تعریف کردن از درمانگاه، بیمه و خودشان مشکلات را ببینند و در پی رفع آنها باشند که اینگونه صحبت کردن آقای دکتر هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد ...

   | 1390/5/25 - 17:41 |     0     0    
درمانگاه پاسداران شرایط بمراتب بدتری دارد همه کارکنان در حال استراحت هستند در مطب پزشکان تلفن قراردارد و در هرساعت که مراجعه کنید در حال گفت وگوی تلفنی بوده و به مراجعه کنندگان اهمیتی نمیدهند حتی بعضی از پزشگان جهت کم کردن مراجعه کننده ، برخوردی را انجام میدهند که دیگر هیچکس حاضر به مراجعه با انها نیست و در همین حال این گروه از پزشگان در حال ورزش و قدم زدن در محل کار خود (بعلت بیکاری ) در بیشتر ساعات مشاهده میگردند و این در حالیست که واقعا بیماران زیادی در درمانگاه منتظر ویزیت هستند و بالاجبار به بیمارستان ویا در مانگاههای دیگر و یا بصورت شخصی مراجعه میکنند


 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار