تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 3 خرداد 1397 - 18:03   
   
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 8736صفحه نخست » خبرهای مهمدوشنبه، 3 خرداد 1389 - 20:16
/ پاسخ تدوین مقررات وزارت نفت به سئوالات کاربران نفت نیوز /
قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان شامل وزارت نفت نمی شود
واحد تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت به تعدادی از سئوالات کاربران محترم نفت نیوز در خصوص موضوعات مختلف پاسخ داد.
  

مواردی از موضوعات و جوابیه های داده شده به این شرح است:

استخدام یا قرارداد معین کارکنان پیمانکاری که بیش از 10 سال سابقه دارند
اقدام برای تغییر وضعیت استخدامی نیروهای پیمانکاری شاغل بالای 10 سال متضمن تدوین و ابلاغ دستورالعمل اجرایی مربوط می باشد که این امر در دست مطالعه است.

استخدام نیروهای پیمانکاری / استخدام رسمی
استخدام افراد فارغ از کار در شرکتهای پیمانکاری و میزان سابقه خدمت مستلزم تحقق دو شرط نیاز به رشته و وجود سمت بلاتصدی مناسب در شرکتهای تابعه و برگزاری آزمون از طریق فراخوان عمومی است، در صورت تحقق آن استخدام شما امکان پذیر است.

برچیده شده شرکتهای پیمانکاری و بستن قرارداد داخلی
مطابق قوانین برنامه های پنج ساله و قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی بسیاری از مشاغل و شرکتهای قابل واگذاری می باید به بخش غیردولتی ( خصوصی ) واگذار شوند. اقدامات صنعت نفت نیز در این چارچوب بوده است.

استخدام نخبگان
به اداره کل آموزش، نیروی انسانی و توسعه مدیریت ستاد وزارت نفت مراجعه فرمائید.

تقاضای همکاری
انتقال از یک وزارتخانه به وزارت نفت مستلزم موافقت دو وزیر طبق ضوابط و مقررات مربوط از جمله نیاز به رشته و تجربه وجود سمت مناسب بلاتصدی می باشد.

استخدام فرزند کارمند
استخدام فرزندان کارکنان شاغل / بازنشسته صنعت نفت از طریق شرکت و موفقیت در آزمونهای استخدامی با استفاده از امتیاز ویژه کارکنان امکان پذیر می باشد .

تقاضای همکاری
در صورت نیاز به رشته جنابعالی در فراخوانی های عمومی شرکتهای تابعه صنعت نفت می توانید در آزمون مربوط شرکت و در صورت موفقیت به استخدام در آیید.

شرایط استخدام
رعایت حداقل معدل جهت استخدام در شرکت از شرایط جذب می باشد.

استخدام رشته کامپیوتر
نیاز به رشته های تحصیلی در فراخوان عمومی شرکتهای اصلی اعلام می گردد. از آن طریق پیگیری نمائید.

محاسبه سوابق
تعیین حقوق و پرداخت فوق العاده های مربوط و اعمال سوابق قبلی در قرارداد های مدت معین متأثر از قانون کار و شورایعالی کار می باشد.

قطع پرداخت 50 درصد حق جذب کارکنان فوق دیپلم قرارداد مدت معین
مطابق مفاد مصوبه 1662 هـ . م جذب و بکارگیری کارکنان قراردادی موقت فوق دیپلم صرفاً با مجوز وزیر و در مشاغل عملیاتی امکان پذیر می باشد و از مزایای مشروحه بهره مند می گردند. در غیر اینصورت اعطاء مزایا موضوعیت ندارد .

مشکل انتقالی
مطابق تصویب نامه هیأت محترم وزیران انتقال کارکنان از سایر شهرها و مناطق عملیاتی به کلان شهرها منجمله اصفهان ممنوع می باشد .

انتقال از کلان شهرها به شهرهای کوچک 
مصوبه هیأت محترم دولت عیناً در صنعت نفت اجرا می شود .

بازنشستگی قبل از موعد
طبق قانون؛ بازنشستگی قبل از موعد کارکنان از اختیارات کارفرما می باشد. این تصویب‌نامه به صنعت نفت شمول نداشته و اجرای آن موجب خروج بخش عمده ای از نیروهای با تجربه و متخصص خواهد شد.

شرایط انتقال از گاز استانی به شرکتهای پالایش
1- انتقال در داخل شرکت ملی گاز مستلزم انجام کاریابی به میل کافرما یا شخصی، وجود سمت سازمانی مناسب و طی فرایندهای بعدی است.
2- قانون تبعیت زن از همسر مصداق اجرایی دارد. بنابراین درخواست جنابعالی از طریق شرکت ذی ربط قابل پیگیری است.

سفر کارت
اقدامات مبادی ذی ربط خارج از صنعت نفت در خصوص طرح سفر کارت ملی به مرحله اجرایی کامل نرسیده است .

اضافه کاری و مسایل درمانی
انجام کار اضافی مستلزم نیاز حضور در محل کار است که براساس نیاز شرکتها و مطابق ساعات انجام کار پرداخت می گردد. در خصوص مسائل درمانی با سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت مکاتبه نمائید.

مالیات بر درآمد
طبق قانون مبنای اقدام برای اعلام مناطق مشمول 50 درصد بخشودگی مالیات حقوق کارکنان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم، مفاد تصویب نامه شماره 76254/ ت 36095 ه مورخ 10/4/1388 هیأت محترم وزیران بوده، لذا هر گونه اقدام اصلاحی آتی نیز منوط به تصمیم گیری و ابلاغ تصویب نامه بعدی خواهد بود .

طرح معادله جامع زنجیره تأمین و ‌اصلاح الگوی مصرف انرژی

این موضوع مرتبط با حوزه معاونت برنامه ریزی و هیدروکربنی وزارتخانه است .
پیشنهاد می شود نظرات مرتبط را به معاونت مزبور ارسال نمایند.

تبدیل وضعیت
پس از اخذ مدرک کارشناسی مربوط در صورت نیاز به رشته تحصیلی و واجد شرایط بودن و شرکت در آزمونهای استخدامی شرکت اصلی و قبولی در آن می توانید به استخدام در آیید.

رشته های علوم انسانی
اصولاً فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی مرتبط با حوزه منابع انسانی می باید اشتغال یابند که در آزمونهای استخدامی بر حسب نیاز اعلام می شود.

بیمه و شرایط تحت تکفل درآوردن پدر و مادر
خیر چنانچه پدر و مادر به نوعی تحت پوشش بیمه صندوق دیگری باشند نمی توانند از خدمات درمانی شرکت استفاده نمایند.

تعدیل مدرک
کارمندانی که آزمون استخدامی در رشته آنها برگزار نمی شود ( به مدت دو سال از تاریخ اخذ مدرک ) برگزاری آزمون اختصاصی تعدیل مدرک پیش بینی شده است و در غیر اینصورت با موافقت شرکت اصلی ذی ربط تعدیل از طریق مصاحبه امکان پذیر می باشد .
شرط حداقل معدل جهت تعدیل مدرک برای مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ضریب12، 12، 14 و 16 می باشد .

اضافه حقوق کارمندان جانبازان به جای یک مقطع بالاتر
با مراجعه به بخشنامه های ابلاغی، سؤال شما مرتفع خواهد شد. در غیر اینصورت با واحد مقررات شرکت ملی گاز ایران تماس حاصل نمائید.

مدرک دانشگاه های مجازی
کلیه مدارک تحصیلی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی که مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری می باشد واجد شرایط شرکت در آزمون استخدامی می باشد.
انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به:  

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار