تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
جمعه، 30 فروردین 1398 - 21:02   
   
بخش عمومی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 8654صفحه نخست » خبرهای تازهشنبه، 25 اردیبهشت 1389 - 20:30
بکارگیری 500 هزار متر مانع شناور در خلیج مکزیک برای جلوگیری از گسترش آلودگی نفتی/ بی بی سی: مهار نشت نفت تا چند ماه دیگر هم عملی نخواهد شد
نفت نیوز: بی بی سی گزارش داد: تلاش شرکت بریتیش پترولیوم برای مهار نشت نفت خام به خلیج مکزیک که از 25 روز پیش آغاز شد، به نظر نمی رسد تا چند ماه دیگر به نتیجه برسد.
  

به گزارش نفت نیوز به نقل از نقل از بی بی سی ، شرکت بریتیش پترولیوم دومین قیف جمع آوری کننده را به محل سانحه منتقل کرد تا با کمک آن نفت خارج شده از محل شکستگی لوله تلمبه نفت را به کشتی های نفتکش انتقال دهد. این شرکت امیدوار است با استفاده از این روش هشتاد و پنج درصد از نفت خارج شده از چاه آسیب دیده را جمع آوری کند تا مانع از آلودگی بیشتر محیط زیست شود.
روزانه پنج هزار بشکه نفت خام از محل سکوی آسیب دیده به دریا نشت می کند. اولین تلاش بریتیش پترولیوم برای مهار نشت نفت از چاه آسیب دیده که در روز یکشنبه انجام شد، به علت تجمع بلورهای یخ مانند در داخل محفظه جمع آوری با شکست روبرو شد.
بر اساس این گزارش این شرکت همچنین در حال حفاری دو چاه کمکی برای قطع نشت نفت است ولی به نظر نمی رسد این عملیات تا چند ماه دیگر به نتیجه برسد.
همزمان، گروه های امداد رسانی در حال به کارگیری روش های مختلفی برای جمع آوری آلودگی نفتی در سطح دریا هستند. هزاران تن از داوطلبان و نیروهای نظامی به منطقه آلودگی اعزام شده اند تا مانع از آسیب دیدگی سواحل چهار ایالت آمریکا به وسیله آلودگی نفتی شوند.
نیروهای امدادی تاکنون نزدیک به پانصد هزار متر مانع شناور در خلیج مکزیک انداخته اند تا مانع از گسترش آلودگی نفتی به سمت ساحل شوند.
داوطلبان از سراسر جهان در حال ارسال محموله های مو به آمریکا هستند تا در تهیه این موانع استفاده شود. انفجار در یک سکوی اکتشاف نفت در خلیج مکزیک در بیستم آوریل مرگ یازده تن را به همراه داشت. انفجار گاز متان عامل این سانحه بوده است.
شرکت نفتی بریتیش پترولیوم که مالک چاه نفت آسیب دیده است تاکنون 450 میلیون دلار برای مهار نشت نفت و جلوگیری از آلودگی بیشتر محیط زیست هزینه کرده است. تحلیل گران هزینه نهایی این عملیات را بین سه تا بیست میلیارد دلار تخمین می زنند.

گزارش رویدادهای اخیر فاجعه خلیج مکزیک به نقل از شرکت حفاری شمال ایران

·         شرکت BP به پرداخت هزینه های ضروری و مربوط به نشت نفت دریا متعهد شد:روزدوشنبه 3 ماه می شرکت BP  به پرداخت کلیه هزینه های ضروری و مربوط با پاکسازی ساحل از فاجعه آلودگی نفتی در خلیج مکزیک متعهد شد.
·         Louisianaبرنامه های حفاظت ساحلی را به گارد ساحلی می فرستد.روز سه شنبه4ماه می: فرماندارلویزیانا برنامه های بخش ساحلی را برای محافظت از زمینهای باتلاقی که زیستگاه پرندگان و گیاهان است و از نشت نفت متاثر شده است را اعلام کرد.
·         پنتاگون با ارسال گروهی از سربازان گارد ملی برای کمک به حادثه موافقت کرد. سه شنبه4 ماه می پنتاگون با درخواست 3 ایالت جنوبی مبنی بر اعزام هزاران دسته از گارد ملی برای کمک به نشتی عظیم نفت در سواحل خلیج آمریکا موافقت کرد.
·         شرکت BP روز چهارشنبه 5ماه می، صبح اعلام کرد:یکی از سه نقطه، نشتی موجود چاه 252 MC را بسته است. همچنان حدود 5000 شبکه نفت خام روزانه از دو نقطه نشتی باقی مانده نشت میکند.هر چند که شرکت BP در اظهار نامه ای کتبی به این مطلب اشاره کرده بود که پوشش چاه اول باید از پیچیدگی شرایط موجود کم کند.در چاه 252MC  با استفاده از سیستم و تجهیزات ROV یک سوپاپ در ته لوله حفاری شکسته شده کارگزاری شده است (در یکی از سه منطقه نشتی). ROV ابتدا ته لوله را به منظور ایجاد یک فضای پاک شده برای استقرار سوپاپ نیم تنی قطع کرد.
·         پنج شنبه 6 ماه می در حدود 200 وکیل برای دادخواهی شرکت BPدر نیواورلان New Orleans باهم ملاقات کردند. بر طبق گزارش بلومبری بیش از 200 وکیل برای بحث و بررسی عوامل مرتبط و آمیخته با این حادثه را در تلاشی برای سرعت بخشیدن به دادرسی بر علیه شرکت BP و مدعی الیه های دیگر از جمله Transocean و Halliburton  و Cameronبا هم ملاقات کردند.این محاکمه ممکن است حدود 90 روز بطول می انجامد.
·         قیمت نفت خام   NYMEX کاهش یافت.روز جمعه 7 می سال 2010.قیمت نفت خام NYMEX در حدود 2 دلار دیگر کاهش یافت و به 11/75 $ دلار رسید.این کاهش و نزول قیمت به 8/11 دلار از دوشنبه رسید. این کاهش 12 درصدی یکی از بزرگترین کاهش های 4 روزه در تاریخ NYMEX است.
·         NOAA ممنوعیت ماهیگیری در خلیج را گسترش داد: روز جمعه 7 ماه می NOAA مناطق ممنوع ماهیگیری در خلیج مکزیک را اصلاح و گسترش داد.
·         MMS (Mineral management system)در جمعه 7 ماه می، نظارت بر ایمنی دکل را به حفاران نفت واگذار کرد.MMS آژانس کوچکی در آمریکا ، بر عملیات حفاری دریا نظارت دارد بر وضع و اجرای قوانین نقشی ندارد.از زمانی که تدریجا این مسئولیت را به خود صنعت نفت در حدود یک دهه پیش منتقل کرد.
 
واکنش شرکت BP به فاجعه خلیج مکزیک در تاریخ 7 می
 تلاش بی وقفه برای تحت کنترل قرار دادن و جلوگیری از خروج چاه به شماره MC252 ادامه دارد.
BP همچنان از طریق نمایشگرهای رباط های زیر دریا برای نظارت داشتن بر شرایط این نقطه و محیط پیرامون استفاده می کند. دیروز (Containment dom) که یک ساختار فولادی برای محدود کردن و نهایتا  جلوگیری از نشت نفت است از بندر فورچن (لویزیانا) به محل مورد نظر رسیده و آماده استقرار است.هنگامی که این سازه به کف دریا در محل مورد نظر برسد در گام بعدی اتصال این سازه (feet( 14×24×40 با وزن تقریبی 100 تن به یک کشتی در سطح دریاست.
زمانیکه این عملیات کامل گردد احتمال می رود که این راه حل برای بستن چاه موثر باشد.
کار بر روی اولین چاه جایگزین که روز یکشنبه 2 می حفر آن شروع شد ادامه دارد و انتظار میرود برای تکمیل شدن حدودا 3 ماه طول بکشد.
 
 آلودگی ها در سطح و سیاستهای پاکسازی دریا
 کار برای جمع آوری و جدا کردن نفت از آب دریا با استفاده از بیش از 260 شناور شامل ( یدک کش ها،   قایق ها و ناوگان مخصوص احیا) و کمک گرفتن از 18 فروند بالگرد نیروی هوایی همزمان با آرام شدن دریا همچنان ادامه دارد.
تا کنون تیم پاکسازی دریا در حدود 30،000 بشکه مخلوط نفت و آب را جدا کرده اند. گسترش آلودگی تا امروز بیش از(feet( 700،000 معادل 231 کیلومتر بوده است و قسمتی از تلاشها برای جلوگیری از رسیدن نفت به ساحل است.
وضعیت آب و هوایی مناسب اجازه کنترل آتش در سطح را داد.
تلاش BP برای پاکیزگی ساحل در صورت رسیدن آلودگی به خط ساحلی ادامه دارد.بیش از 4،000 نفر برای این منظور تعلیم داده شده اند به غیر از حدودا 30،000 داوطلب که برای کمک در مواقع اضطراری در صورت رسیدن به نفت به ساحل اعلام آمادگی کرده اند.
 
 روز جمعه7 ماه می
 Cofferdam       
 شرکت  BP شروع به کم کردن موضع نشتی در چاه Macondo  کرد در حدود 5000 بشکه نفت خام  روزانه به دریا نشت میکند.یک جرثقیل Q4000 در کشتی چند منظوره هلیکس انرژی، در حال پایین بردن دستگاه کافردوم Cofferdam با ابعاد 14-24-40، به محل مورد نظر است.زمانیکه اتاقک حدود 100 تنی استیل به ته دریا برای بستن محل نشت نفت خام رسید، شرکت BP برای متصل شدن به سیستم بالاتری از آن استفاده خواهد کرد.
این برنامه برای برای جمع کردن محتویات خام به حدود یک مایل به سمت بالا به طرف کشتی حفاری شرکت Transocean به نام Discoverer Enterprise  در روی سطح بوسیله لوله حفاری   8/5 6 اینچی می باشد.شرکت BP آب دریا را از سطح به سمت محل بین لوله حفاری و (این محل) پمپ می کند تا به شناور بودن نفت خام کمک کند.این شرکت همچنان با کمک دستگاه ROV به بازبینی کف دریا مشغول است. 
 
روز شنبه 8 ماه می
 هیدراتهای گاز ایجاد شکست کرد:
 روز شنبه 8 ماه می بعد از ظهر طی نشست خبری ،مدیر عملیات شرکت BPاعلام کرد که ذرات گاز درون اتاقک cofferdam حفاظ containment dome))جمع شده است.
این کریستالهای یخی مانع از باز شدن بالای این ساختار عظیم فولادی بتنی شده و آن را شناور ساخت.cofferdamبرای هدایت نفت خام نشتی بوسیله یک سیستم بالابرنده (مکشی)که به کشتی حفاری discoverer Enterprise متصل است طراحی شده است.نفت خام می بایست با این وسیله به حدود 5000فوت بالاتر منتقل می شد.
شرکت BPگزارش داد که Cofferdamاز سر چاه نفتی انتقال یافت تا به کارشناسان و مهندسین اجازه اجرای سایر راهکارها را بدهد.BPو گارد ساحلی آمریکا روزهاست که سعی بر کنترل و اجرای راهکارهای تجربی برای جلوگیری از این فاجعه که هرگز در این عمق زیاد اتفاق نیفتاده بود دارند.
انتهای پیام
بکارگیری 500 هزار متر مانع شناور در خلیج مکزیک برای جلوگیری از گسترش آلودگی نفتی/ بی بی سی: مهار نشت نفت تا چند ماه دیگر هم عملی نخواهد شد
بکارگیری 500 هزار متر مانع شناور در خلیج مکزیک برای جلوگیری از گسترش آلودگی نفتی/ بی بی سی: مهار نشت نفت تا چند ماه دیگر هم عملی نخواهد شد
بکارگیری 500 هزار متر مانع شناور در خلیج مکزیک برای جلوگیری از گسترش آلودگی نفتی/ بی بی سی: مهار نشت نفت تا چند ماه دیگر هم عملی نخواهد شد
بکارگیری 500 هزار متر مانع شناور در خلیج مکزیک برای جلوگیری از گسترش آلودگی نفتی/ بی بی سی: مهار نشت نفت تا چند ماه دیگر هم عملی نخواهد شد

   
  

اضافه نمودن به:  

 
 
 

::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار