تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 18:36   
   
بخش عمومی
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 13397صفحه نخست » خبرهای مهمشنبه، 30 اردیبهشت 1391 - 21:43
مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان حراست وزارت نفت/
پارسانیا حراست نفت را تحویل فخاری داد؛ فخاری: صیانت از نیروی انسانی از مهم ترین اولویت های سازمان حراست نفت است
نفت نیوز: مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان حراست صنعت نفت پیش از ظهر امروز شنبه (30 اردیبهشت) با حضور رستم قاسمی، وزیر نفت برگزار شد.
  

همه میدان های مشترک امسال تعیین تکلیف می شود 

وزیر نفت با اشاره به این که امروز نیازمند یک جهش بزرگ برای توسعه هستیم، گفت: توسعه همه میدان های مشترک نفت و گاز کشور تا پیش از پایان امسال تعیین تکلیف می شود. پارسانیا حراست نفت را تحویل فخاری داد؛ فخاری: صیانت از نیروی انسانی از مهم ترین اولویت های سازمان حراست نفت است

به گزارش نفت نیوز، مهندس قاسمی پیش از ظهر امروز (شنبه 30 اردیبهشت) در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان حراست صنعت نفت تصریح کرد: اقداماتی چون تامین منابع مالی، تصویب قانون جدید، اعطای اختیارات تازه به وزارت نفت و بازدید های مقام معظم رهبری از مجموعه صنعت نفت از این دسته حمایت ها هستند.

وی تاکید کرد: در کنار این حمایت ها وجود همدلی و وفاق میان کارکنان و مدیران صنعت نفت ضروری است.

مهندس قاسمی انجام اقدامات عملیاتی، توسعه ای و اجرایی و انجام کارهای بلند مدت و کوتاه مدت در صنعت نفت را دو رویکرد وزارت نفت برای توسعه خواند و تصریح کرد: اقدامات عملیاتی، توسعه ای و اجرایی این صنعت شامل توسعه میادین نفت و گاز، اتمام پروژه های جاری، توجه ویژه به بحث آموزش و پرورش نیروی انسانی، توسعه ارتباط با مراکز دانشگاهی، توجه ویژه به میدان های مشترک و تهیه بسته جامع صیانت از نیروی انسانی می شود.

وی با بیان این که به مقام معظم رهبری قول داده ایم تا پایان سال تکلیف کلیه میدان های مشترک را تعیین کنیم، گفت: باید با همفکری در مجموعه نفت این اتفاق پیش از زمان مقرر محقق شود.

قاسمی، درباره عملکرد مجید پارسانیا در زمان تصدی ریاست سازمان حراست، گفت: وی سازمان حراست را به صورت علمی و به دور از حاشیه مدیریت کرده و این مهم در کارنامه ایشان بسیار برجسته است.

وی با بیان این که از خدمات مجید پارسانیا در سمت قائم مقام معاونت امور مهندسی و نظارت بر طرح های وزارت نفت استفاده خواهد شد، تاکید کرد: دلیل این انتصاب جدید تخصص و تجربه وی به عنوان مدیری فنی بوده است.

وزیر نفت، نظارت بر طرح های در حال اجرای صنعت نفت، پیگیری رتبه بندی پیمانکاران و مشاوران این صنعت و رسیدگی به امور پدافند غیرعامل و ایجاد زیرساخت های استاندارد در صنعت نفت را از مهم ترین وظایف جدید پارسانیا در سمت جدید عنوان کرد.

قاسمی همچنین به سابقه علیرضا فخاری، رئیس جدید سازمان حراست وزارت نفت اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین سرفصل های کاری آقای فخاری در سمت جدید، توجه ویژه به صیانت از نیروی انسانی سازمان حراست و کل صنعت نفت است.

ساختار سازمان حراست شرکت های تابعه وزارت نفت تقویت می شود 

رئیس سازمان حراست کل کشور با اشاره به تلاش دشمن برای آسیب رساندن به صنعت نفت گفت: برای کاهش سطح آسیب ها در وزارت نفت، ساختار حراست شرکت های تابعه را نیز مانند ساختار ستاد تقویت می کنیم.

به گزارش نفت نیوز، اصغر زارعی صبح امروز شنبه (30 اردیبهشت) در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان حراست وزارت نفت، صنعت نفت را صنعتی با تهدیدها و فرصت های بی شمار خواند و تاکید کرد: در شرایط تحریم که دشمنان چشم به صنعت نفت کشورمان دوخته اند، باید از این صنعت و جایگاه جهانی آن حفظ و حراست کنیم.

زارعی با تاکید بر این که سازمان حراست کل کشور آمادگی لازم را برای همکاری با وزارت نفت به منظور تغییر در ساختار و فعالیت های سازمان حراست دارد، گفت: وظیفه حراست، تولید اخبار و اطلاعات برای تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران صنعت نفت است.

رئیس سازمان حراست کل کشور بررسی و شناسایی تهدیدها و آسیب های موجود در صنعت نفت را ضروری خواند و افزود: حفظ اعتماد به مجموعه و صیانت از منابع انسانی حراست نفت باید سرلوحه اقدام های سازمان حراست نفت باشد.پارسانیا حراست نفت را تحویل فخاری داد؛ فخاری: صیانت از نیروی انسانی از مهم ترین اولویت های سازمان حراست نفت است

وی همچنین به درج اخبار و اطلاعات در برخی از سایت های خبری و روزنامه های کشور اشاره و اظهار کرد: با درج بسیاری از این اخبار، تلاش ها و دستاوردهای مهم صنعتگران در شرایط تحریم به باد می رود که جلوگیری از این مسئله نیز در حوزه حراست، بسیار بااهمیت است.

زارعی به نام گذاری پنج سال اخیر از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: این نام گذاری ها که همه در حوزه اقتصادی بوده است نشان از توجه ایشان به ایجاد یک الگوی بومی و ملی در اقتصاد دارد.

وی ورود دانشمندان و متخصصان ایرانی به حوزه های فناوری را موضوعی برجسته و مهم خواند و گفت: امروز به مدد حضور متخصصان بی شمار در بسیاری از صنایع کشور، به مرز خودکفایی در تامین نیازها رسیده ایم.

زارعی به وجود 29 هزار نفر نیروی حراست صنعت نفت اشاره کرد و گفت: این تعداد نیروی فعال در حراست صنعت نفت در مقایسه با 121 هزار نفر نیروی حراست در کل کشور نشان دهنده وسعت و اهمیت موضوع حراست در صنعت نفت است.

صیانت از نیروی انسانی از مهم ترین اولویت های سازمان حراست صنعت نفت است 

رئیس جدید سازمان حراست وزارت نفت، مهم ترین عنصر حراست را صیانت از نیروی انسانی خواند و تاکید کرد: جذب، نگهداری و هدایت نیروی انسانی به عنوان منابع ملی باید به صورت ویژه در صنعت نفت دیده شود.

به گزارش نفت نیوز، علیرضا فخاری صبح امروز (شنبه 30 اردیبهشت) در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس جدید سازمان حراست وزارت نفت، دیگر حوزه مهم کاری حراست را توجه به بحث آی.تی اعلام کرد و گفت: توجه به این مقوله به دلیل تغییر نوع تهدیدها بسیار ضروری است.

وی افزود: یکی از موضوع های ضروری امروز در بحث حراست، نگاه هوشمندانه به آرمان های سازمانی است؛ به این معنا که حراست با نقشی مشاوره ای به بررسی اهداف سازمان بپردازد و هر کجا انحرافی باشد، یادآوری کند.

فخاری تقویت روابط بین سازمانی و داشتن نگاه عالمانه به حراست را از دیگر موضوع های ضروری سازمان حراست برشمرد و تاکید کرد: این سازمان با داشتن نگاهی عالمانه می تواند به عنوان بازوی اجرایی و فکری مدیران صنعت نفت بخشی از مسائل و مشکلات صنعت را برطرف کند.

رئیس جدید سازمان حراست وزارت نفت رشد و ارتقای دانش و بینش و رعایت اخلاق و حدود اسلامی را از جمله مواردی اعلام کرد که باید سرلوحه کار این سازمان قرار بگیرد.

بر پایه این گزارش، در این مراسم مجید پارسانیا، رئیس پیشین سازمان حراست وزارت نفت، راه اندازی اولیه سامانه اختصاصی برای کنترل معاملات نفت، ایجاد سامانه اطلاع رسانی و خبر و بهره گیری از ابزارهای نوین و الکترونیک برای بهبود عملکرد این سازمان را از جمله اقدام ها در این سازمان اعلام کرد.

وی با بیان این که یکی از آسیب های بزرگ سازمان، نبود اشتراک در فکر و عمل بوده است، گفت: برای رفع این مشکل و هم افزایی بیشتر، تصمیم گرفته شد سازمان را به شکل اداره عمومی و جمعی مدیریت کنیم که این کار نتیجه مطلوب تری نسبت به گذشته برای سازمان داشت.

پارسانیا مشخص بودن جایگاه سازمان حراست در صنعت نفت را ضروری خواند و گفت: در یکی دو سال اخیر با حضور در نمایشگاه های بین المللی و برگزاری نشست های متعدد تا حد زیادی به این مهم دست یافته ایم.

وی با اشاره به حمله سایبری اخیر به صنعت نفت گفت: امروز سرمایه گذاری در حوزه آی.تی یکی از ضرورت های صنعت نفت است.
انتهای پیام

منبع: شانا ؛لینک 2 ؛ لینک 3

   
  

اضافه نمودن به:  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  * قبل از ارسال نظر آنرا ویرایش کرده و قواعد نگارش را در آن رعایت کنید.
* لطفاً در مطالب خود اخلاق اسلامی و قوانین کشور را مد نظر داشته باشید.
* نمایش نظرات کاربران در خبرها به معنای تایید آنها توسط سایت نیست.

  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار