تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 18:36   
   
بخش بهداشت و درمان
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 11870صفحه نخست » خبرهای تازهسه شنبه، 1 شهریور 1390 - 11:22
پاسخ بهداشت و درمان صنعت نفت فارس به نظرات کاربران نفت نیوز
نفت نیوز: در پی انتشار تعدادی از نظرات کاربران سایت درباره مصاحبه آقای دکتر آرمان مستغنی رییس محترم بهداشت و درمان صنعت نفت فارس، روابط عمومی این سازمان توضیحاتی برای ما ارسال نموند که تقدیم کاربران محترم می شود:
  

1) درکلیه شهرستان های فارس از جمله جهرم جهت رفاه حال کارکنان و خانواده محترم ایشان با حداقل 1تا2 پزشک عمومی معتمد ( خانم و آقا ) ، دندانپزشک ،آزمایشگاه ، داروخانه و..... و در برخی موارد پزشکان متخصص قرارداد منعقد شده است . 
نحوه انتخاب پزشکان به این صورت است که پس از استعلام از شرکت های مستقر در آن منطقه و همچنین شبکه بهداشت و درمان و نظام پزشکی ، پزشکان مورد نیاز انتخاب و سعی بر این بوده که با بهترین پزشکان و مراکز درمانی موجود بر اساس تعرفه های نظام پزشکی اقدام به عقد قرارداد شود. 

در خصوص محاسبه دارو ها به قیمت آزاد با توجه به عقد قرارداد با داروخانه دریافت هزینه داروتوسط داروخانه جز در موارد ذیل غیر قانونی می باشد:
الف) داروهایی که مشابه ایرانی دارند ولی بیماردرخواست داروی خارجی داردکه باید هزینه آن را پرداخت نماید.
ب)داروهای خارج از فارماکوپه بهداشت و درمان صنعت نفت
ج) برخی داروهای گیاهی 
جهت آگاهی همکاران فارماکوپه دارویی در سایت این مرکزبه نشانی http://shz.piho.ir برای اطلاع رسانی در دسترس می باشد ، درصورت داشتن هرگونه مورد خلاف دردریافت هزینه های دارو می توانند به روابط عمومی بهداشت ودرمان فارس اطلاع تاپی گیری لازم انجام گیرد.
مبنای پرداخت به پزشکان و دندانپزشکان در شهرستان ها تعرفه های خصوصی نظام پزشکی می باشد. 

جهت سهولت همکاران برای تائید هزینه های درمانی در شهرستان ها نمایندگانی از سوی شرکت های مربوطه در دفاتر اصلی آنها برای دریافت نسخ و هزینه های درمانی مشخص شده اند که کارکنان می توانند نسخ و هزینه ها را به آنها تحویل تا پس از تائید بهداشت و درمان فارس از طریق سیستم حسابداری حقوق و دستمزد به آنها پرداخت گردد ، در مواردی که افراد خودشان به امور تائید هزینه بهداشت و درمان مراجعه می نمایند حتی الامکان همکاری لازم با آنها صورت می گیرد. 

2) در خصوص خدمات دندانپزشکی و به جهت بهینه سازی ارائه خدمات درمانی در این بخش از حدود سه سال پیش این امور مبادرت به متمرکز نمودن خدمات دندانپزشکی و گسترش ارائه خدمات در واحد مذکور همراه با افزایش تعداد یونیت های دندانپزشکی نمود. بطوری که در حال حاضر دندانپزشکی آبیاری در دو شیفت صبح و بعد از ظهر بطور کامل فعال می باشد. قابل ذکر است از مهر ماه 1389 تا مرداد 90بیش از 36000 نفر در این واحد پذیرش شده اند. 
همچنین همزمان با توسعه فیزیکی به توسعه خدمات تخصصی نیز اقدام شده است منجمله متخصص ترمیم دندان و متخصص عصب کشی در مرکز دندانپزشکی آماده ارائه خدمات تخصصی می باشند و همچنین با مطب های خصوصی نیز قرارداد منعقد شده است . ضمناً جهت ارائه خدمات دندانپزشکی در سطح شهر با درمانگاه های عمومی که دارای خدمات دندانپزشکی باشند نیز قرارداد منعقد شده است . از جمله ساکنین منطقه مدرس شیراز می توانند به درمانگاه حضرت ابا عبدا.. حسین (ع) مراجعه نمایند و بعد مسافت تا درمانگاه آبیاری را متحمل نگردند. قابل ذکر است درمانگاه حضرت ابا عبدا... حسین (ع) یکی از با سابقه دار ترین درمانگاهای خصوصی شهر شیراز می باشد. 

3) بهداشت و درمان فارس به شکل معمول تلاش داشته است تا از پزشکان حاذق و با تجربه در بعد تخصصی در پلی کلینیک استفاده نمایندکه پزشکان مشغول به کار در تخصص های قلب ، داخلی، ENT ، ارتوپدی ، چشم ، پزشکی ورزشی، توانبخشی ، جراح مغزواعصاب و... از پزشکان با سابقه و با تجربه می باشند . در خصوص سونوگرافی نه تنها تعطیل نشده بلکه ارائه خدمات همه روزه در دو شیفت صبح و بعد از ظهر و با بهره مندی از دو نفر متخصص خانم و آقا برای مراجعین قابل دسترس می باشند. 

ضمناً شاغلین مشغول بکار در صنعت نفت که از 7 صبح تا 4 بعد ازظهر مشغول بکار می باشند . جهت دریافت خدمات ( اعم از آزمایشگاه ، رادیولوژی ، پزشکان عمومی و صنعتی ) می توانند به درمانگاه های صنعتی محل کار خود مراجعه نمایند. هر چند مراجعه به آزمایشگاه با توجه به زمان نمونه گیری تنها در ساعات اولیه صبح (7الی9) تا زمان تکمیل شدن ظرفیت نمونه گیری قابلیت انجام دارد. 

در مورد آزمایشگاه ذکر موارد ذیل جهت آگاهی همکاران لازم است
• ساعات نمونه گیری در این مرکز 7 لغایت 9 صبح می باشد که بطور میانگین روزانه 180 نفر پذیرش می شوند.
• جواب آزمایشهای روتین حداکثر24 ساعت بعد ( روز بعد از نمونه گیری ) آماده ارائه به مراجعین می باشد
• جواب آزمایش های هورمونی حداکثر ظرف مدت یک هفته آماده ارائه می شود
• کلاٌ مراجعات به این آزمایشگاه بصورت روزانه و بدون وقت قبلی می باشد.
• به تایید آزمایشگاه رفرانس دانشگاه علوم پزشکی(گواهی در مرکز موجود است) آزمایشگاه بهداشت و درمان صنعت نفت فارس جزو چند آزمایشگاه برتر استان فارس می باشد.
• روزانه آزمایش های تخصصی نمونه گیری شده از درمانگاه های آبیاری ، مرودشت ، پتروشیمی و پالایشگاه شیراز نیز در این مرکز انجام می شود. 

4) در مورد فضای فیزیکی و امکانات درمانی واقعیت همین موردی است که همکاران گفتند در خصوص محدودیت فضای درمانی این امور چند سال است که پیگیر گسترش فضای درمانی می باشد . بطوری که با اخذ مجوزهای لازم در حال خرید زمین و یا ساخت درمانگاه (در مناطق شهرک گلستان و خیابان شبان جنب منازل سازمانی شرکت گاز و پالایشگاه شیراز )جهت حل اساسی مشکل دندانپزشکی ، آزمایشگاه و.... می باشد . 

جهت حل معضل مراجعه به متخصصین ،این امور از هر رشته تخصصی بطور متوسط از دو یا سه پزشک متخصص استفاده نموده است که نحوه ارائه خدمات به شیوه ارجاع از سوی پزشکان خانواده خواهد بود.و نوبت کلینیک های تخصصی هم غالباً بصورت 3 هفته ایی است و برخی حتی روزانه می باشد.ضمناً برای رفاه حال کارکنان با طرح درمان در دسترس که از3 سال پیش اجرایی شده است بیماران می توانند از خدمات درمانی مستقیم استفاده نموده و هزینه ها را طبق ضوابط موجود دریافت کنند . 

در خصوص بیمه های تکمیلی لازم به ذکر است با توجه به داشتن سقف تعهدات مالی در غالب بیمه ها و عدم وجود سقف تعهدات مالی در خدمات درمانی ارائه شده از سوی سازمان بهداشت ودرمان می توان ادعا نمود با توجه به سرانه دریافتی هنوز هیچیک از بیمه ها ی درمانی در کشور ، سقف پوششی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت را ندارند.
انتهای پیام

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به:  

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار