تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
پنجشنبه، 3 خرداد 1397 - 17:59   
   
بخش مناطق نفتخیز
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 10785صفحه نخست » خبرهای مهمچهارشنبه، 18 اسفند 1389 - 21:35
میرمحمد صادقی در نشست با مدیران مناطق نفت خیز:
استخدام نفت در تهران ممنوع شد/ پاداش بهره وری به نیروهای پیمانکاری پرداخت می شود/ قلاوند: امیدواریم وزارت نفت با تقاضای استخدام 2 هزار و 600 نفر در جنوب موافقت کند
نفت نیوز: معاون منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت با مدیرعامل، مدیران، روسای ادارات ستادی و مسئولان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ برگزار کرد.
  

به گزارش نفت نیوز، در این نشست که روز سه شنبه (17 اسفند) در اهواز برگزار شد، مهمترین مسائل حوزه نیروی انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از جمله جذب نیروهای جدید، حفظ و نگهداشت نیروها، افزایش امکانات رفاهی کارکنان و ارتقای ساختار سازمانی مطرح و از سوی معاون وزیر نفت توضیحاتی ارائه شد.

تازه استخدام های ستادی وزارت نفت باید حداقل 5 سال در مناطق عملیاتی کار کنند

معاون منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت در این نشست اظهار داشت: نیروی انسانی رکن اساسی در صنعت نفت و عامل استفاده و بهره وری از سخت افزار و نرم افزارهای موجود و در نتیجه تحقق اهداف سازمانی است.

دکتر سید علیرضا میرمحمد صادقی افزود: با توجه به جایگاه نیروی انسانی برای رسیدگی و تصمیم گیری درباره آنها باید تمام ابعاد را در نظر گرفت و با نگاهی جامع مسائل آن را حل کرد.استخدام نفت در تهران ممنوع شد/ پاداش بهره وری به نیروهای پیمانکاری پرداخت می شود/ قلاوند: امیدواریم وزارت نفت با تقاضای استخدام 2 هزار و 600 نفر در جنوب موافقت کند

وی با اشاره به رویکرد وزارت نفت مبنی بر اولویت جذب نخبگان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه ها در این وزارتخانه، گفت: در مقطع فعلی اولویت جذب نیروی انسانی در وزات نفت با متقاضیان دارای مدرک کارشناسی به بالاتر است و پس از تقویت سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه با نیروهای تخصصی، برای جذب نیروهای کاردانی مورد نیاز اقدام خواهد شد.

میرمحمدصادقی افزود: باید به نیروهای جوانِ زبده و نخبه اعتماد کنیم و نباید آنها را در سطوح پایین سازمان بکار گرفت بلکه باید در فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی بکارگیری شوند.

وی ادامه داد: در دستورالعمل جدید استخدام وزارت نفت اولویت با مناطق عملیاتی است و طبق دستور دولت و وزارت نفت استخدام در تهران ممنوع شده است و اگر نیروهایی برای ادارات ستادی این وزارتخانه استخدام شوند باید حداقل 5 سال در مناطق عملیاتی کار کنند.

معاون منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت گفت: نگاه ما به نیروی انسانی نگاه شایسته سالاری است یعنی کسانی جذب صنعت نفت خواهند شد که از نظر علمی بهترین بوده و پایه های محکمی برای این صنعت باشند.

وی تاکید کرد: برای تحقق اهداف صنعت نفت باید هرم سازمانی در این صنعت اصلاح شده و به سمت افزایش نیروهای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تغییر کند.

معاون منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت در این زمینه به آمار نیروی انسانی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اشاره کرد و گفت: در این شرکت هم اکنون حدود 25 درصد از نیروی انسانی دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند که با توجه به جایگاه این شرکت به عنوان تامین کننده 80 درصد نفت کشور این تعداد کافی نیست و باید افزایش یابد.

 وی افزود: به این منظور لازم است ساختار سازمانی برای تحقق این هدف اصلاح و سطح سمت های سازمانی از نظر تحصیلات بالاتر برده شود.

نیروهای پیمانکاری منتظر باشند؛ بزودی پاداش بهره وری پرداخت می شود

معاون منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت از پرداخت پاداش بهره وری سال 1389 به نیروهای پیمانکاری این وزارتخانه در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر سید علیرضا میرمحمد صادقی در نشست هم اندیشی با مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز افزود: مجوز پرداخت این پاداش به نیروهای پیمانکاری پس از رفع موانع قانونی، از سوی وزیر نفت تصویب و ابلاغ شده است.
وی با تاکید بر حفظ کرامت نیروهای ارکان ثالث در صنعت نفت، اظهار داشت: مدیران شرکت های زیرمحموعه وزارت نفت باید بر نحوه فعالیت پیمانکاران نظارت داشته تا حقوق و مزایای نیروهای پیمانکاری به طور کامل پرداخت و با پیمانکاران متخلف برخورد شود.

تقاضای استخدام 2 هزار و 600 نفر کارشناس و تکنسین به وزارت نفت ارسال شد

به گزارش نفت نیوز، در ابتدای این نشست مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با ارائه گزارشی از گستره فعالیت های این شرکت گفت: این شرکت با داشتن حدود 80 میدان نفتی 80 درصد نفت تولیدی کشور را تامین می کند و کارکنان این شرکت در مناطق کارون، مارون، گاستخدام نفت در تهران ممنوع شد/ پاداش بهره وری به نیروهای پیمانکاری پرداخت می شود/ قلاوند: امیدواریم وزارت نفت با تقاضای استخدام 2 هزار و 600 نفر در جنوب موافقت کندچساران، آغاجاری و مسجدسلیمان برای تولید افزون بر 3 میلیون بشکه نفت در روز نهایت تلاش و اهتمام ویژه خود را به کار می گیرند.

دکتر هرمز قلاوند افزود: با توجه به این که مخازن تحت مدیریت این شرکت در نیمه دوم عمر خود قرار دارند راهکارهای مقطعی و بلند مدتی برای تثبیت و پایداری تولید صورت می گیرد که از جمله آن استفاده از شیوه های جدید حفاری چاه های توسعه ای و تعمیری و بکارگیری فن آوری های نوین فرازآوری نفت خام است.

وی با اشاره به این که تا سال 1393 حدود 5 هزار نفر از کارکنان این شرکت بازنشسته می شوند، گفت: به این منظور تقاضای استخدام 600 نفر در مقطع کارشناسی و 2 هزار نفر در مقطع کاردانی به وزارت نفت داده شده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

دکتر قلاوند خاطر نشان کرد: با توجه به این که باید در صنعت نفت از نیروهای با تحصیلات کارشناسی و بالاتر استفاده شود اما برای بخش های عملیاتی ناگزیر به استفاده از تکنسین ها هستیم.

هدف ما گذر از سازمان ظرفیت محور به سازمان دانش بنیان است

در این نشست مدیر منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز گزارشی از وضعیت سازمان و نیروی انسانی این شرکت ارائه داد و گفت: این شرکت هم اکنون دارای بیش از 15 هزار نیروی رسمی و حدود 23 هزار نیروی ارکان ثالث است و از این نظر  40 درصد نیروی انسانی شرکاستخدام نفت در تهران ممنوع شد/ پاداش بهره وری به نیروهای پیمانکاری پرداخت می شود/ قلاوند: امیدواریم وزارت نفت با تقاضای استخدام 2 هزار و 600 نفر در جنوب موافقت کندت ملی نفت ایران را شامل می شود.

 محمدرضا دزفولی زاده افزود: یکی از  برنامه های این شرکت، گذر از یک سازمان ظرفیت محور به یک سازمان دانش بنیان و تولید کننده دانش است و به این منظور پایین ترین سطح سازمانی در این شرکت فوق دیپلم در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه، افزایش امکانات و امتیازات شغلی به کارکنان مناطق عملیاتی را خواستار شد و گفت: با توجه به ویژگی خاص فعالیت در مناطق عملیاتی جنوب، ارائه این خدمات به نیروی انسانی باعث افزایش بهره وری، رضایت شغلی و جذب نیروهای متخصص خواهد شد.

دزفولی زاده، همچنین بر اولویت قراردادن نیروهای بومی در آزمون های استخدامی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تاکید کرد.

 دکتر میرمحمدصادقی و هیئت همراه، بعداز ظهر سه شنبه از مجتمع صنعتی کریت کمپ اهواز شامل واحدهای بهره برداری، تقویت فشار گاز، نمکزدایی و کارخانه گاز و گاز مایع بازدید کردند.

نشست هم اندیشی معاون محترم وزیر در منابع انسانی، با پیگیری مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور بررسی فرصت ها و چالش های موجود در بخش نیروی انسانی با حضور افزون بر یکصد و پنجاه نفر از مدیران و کارشناسان ارشد این شرکت روز سه شنبه (17 اسفند) در اهواز برگزار شد.
انتهای پیام

منبع: nisoc

 

   
  

اضافه نمودن به:  

نظرات کاربران: 50 نظر (فعال: 24 ، در صف انتشار: 0، غیرقابل انتشار: 26)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
   | 1389/12/18 - 22:30 |     34     9    
باسلام
تشکر میکنیم از دکتر سید علیرضامیرمحمد صادقی که بلاخره بعداز مد تها یادشان هم امدکه نیروهای ارکان ثالث هم جزوه شرکت هستند

   | 1389/12/18 - 22:34 |     12     4    
باسمه تعالی
قابل توجه معاون محترم منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت:
وجه تصویب شده مربوط به حق الزحمه بهره وری می باشد ، خواهشمنداست جمله خود را اصلاح نمایند چون مفهوم حقوقی حق الزحمه با پاداش متفاوت است .

   | 1389/12/18 - 23:00 |     4     1    
جناب آقای دکتر میر محمد صادقی ، کارمندانی هم که می خواهند از تهران بروند اجازه نمی دهید بروند ، منظور مدیران جنابعالی هستند که برای بخش نامه های شما اقدامی نمی کنند ، برای ایجاد سمت قائم به شخص امور سازمانی می گوید آقای دکتر میر محمد صادقی باید مجوز دهد ! نمدانیم مشکل کجاست ؟ خواهشمندیم رسیدگی نمایید .

|    | 1389/12/19 - 00:20 |     16     2    
اقای میر محمد صادقی من چند باره که دارم سوالی در مورد تبدیل وضعیت قرارداد های مدت معین می کنم در این مدت دستور العمل معاون رئیس جمهور نیز ابلاغ شده پس کی جوابی دقیقی دریافت می کنیم .

   | 1389/12/19 - 00:22 |     19     3    
باسلام پس تکلیف اینهمه نیروی شخص ثالث که دیپلمه هستند و بعضا برخی از آنها بیش از 15 سال سابقه کاردارند چه میشود

   | 1389/12/19 - 01:02 |     11     2    
درباره پاداش بهره وری به نیروهای پیمانکاری در بدنه خبری توضیحی نیامده است. جهت اطلاع و اصلاح

|    | 1389/12/19 - 01:08 |     14     13    
در کلیه نظامهای پرداخت در دنیا رابطه پاداش و عملکرد یک اصل غیر قابل انکار می باشد و اصولا برای عملکرد بالاتر از استاندارد کارکنان از سوی کارفرما پاداش در نظر گرفته می شود که به پاداش بهرهوری معروف شده است . ولی در اینجا چند سوال مطرح است : 1- معیار تشخیص بهره وری کارکنان پیمانکار چیست ؟ 2- بررسی بهره وری کارکنان بعهده کیست ؟ 3 - کدام ماده قانونی پرداخت پاداش کارمند پیمانکار را توسط دولت مجاز نموده است ؟ 4- اگر قرار است دولت خودش حقوق بدهد و خودش مدیریت کند و خودش هم پاداش بدهد پیمانکار چه کاره است ؟ 5- آیا اگر شما کارفرما بودید و به جای دولت قرار بود خود شما از جیب خودتان پرداخت کنید واقعا چنین کاری میکردید؟

|    | 1389/12/19 - 01:29 |     24     2    
با عرض سلام و خسته نباشید
جناب آقای میرمحمدصادقی چند روز پیش در مورد مدت معین کردن نیروهای پیمانکاری قرارداد مستقیم وعده داده بودید. خواهشمندیم در این مورد هم اقدام فرمائید و مارو از نگرانی درآورید.
با تشکر

   | 1389/12/19 - 02:38 |     3     3    
امید وارم آقای دزفولی زاده و معاون منابع انسانی به مسائل گچساران هم توجه کنند فوق دیپلم می رود روی الف الف می رود روی 17 که جا برا بعضی ها باز شه به هر حال گفتن از ما. ...

|    | 1389/12/19 - 03:41 |     9     5    
باسلام با توجه به سختی کار در مناطق وخو گرفتن خوانواده ها وداشتن فرزند با فوق دیبلم چرا اولویتی بیشتر برای فرزندان کارکنان قایل نمی شود باتوجه به باز نشستگی ما کارکنان متشکرم

|    | 1389/12/19 - 04:06 |     11     3    
بنام خداوند بزرگ وبلند مرتبه.
با کمال تشکرازسایت وزین وپرمخاطب نفت نیوز.
درحوزه منابع انسانی مشکلات زیادی وجود دارد.که متاسفانه روزبه روز برتعداد
این مشکلات افزوده میشود.ودرعمل هم هیچ کاری صورت نمی گیرد.واین مشکلات باعث عدم تعهد وتعلق سازمانی وسلب انگیزه وعدم رضایت شغلی
ودرنهایت ناکارآمدی کارکنان وسازمان را موجب میشود.که عمدترین واصلی ترین مشکلات درحوزه منابع انسانی عبارتنداز.عدم توجه به تجربیات ارزشمند کاری کارکنان وسنوات خدمتی درقوانین ومقررات وزارت نفت.عدم توجه به آموزش های ضمن خدمت به عنوان یک راهبرد ودرنظر نگرفتن امتیازاتی
برای آموزش های ضمن خدمت وعدم ایجاد انگیزه دراین مورد.نهادینه نکردن
نظم وانضباط کاری واداری درقوانین ومقرات وعدم تشویق اینگونه کارکنان.
با توجه به گذراندن دور ه های آموزشی برای کارمندان جهت ارتقا شغلی.
ارتقا شغلی برای همه کارمندان میسر نیست.توزیع ناعادلانه پاداش ها.
انتخاب کارمندان نمونه وارزشیابی سالیانه کارمندان براساس معیارهای مستند وقابل اندازه گیری نیست. وباید دستورالعمل های مربوطه مورد
بازنگری قرار گیرد.عدم اجرای بعضی از بخشنا مه ها مثل.بخشنامه طرح
پودمانی وبخشنا مه 2727.عدم اجرایی مصوبات دولت درحوزه منابع انسانی.
درنظر نگرفتن همسر وفرزندان درکارت نفت ها.یعنی بین افراد مجرد ومتاهل
هیچ تفاوتی نیست.که این اصلا عادلانه نیست.حق اولاد خیلی کم است.
به امید روزی که این مشکلات زودتر حل شود.با تشکر فراوان.

|    | 1389/12/19 - 04:47 |     3     5    
ضمن تشکر از زحمات جناب میر محمد صادقی از این برادر ارزشی انتظار داریم مصوبه2727را که خودشان اعلام نمودند و همه مشمولین این طرح با زحمات و صرف وقت زیاد از یگان مربوطه مدارک خود را دریافت و تحویل نمودند را در اسرع وقت اجرا نمایند چرا که در همه توقع ایجاد شد.قطعا اجرای مصوبه باعث باعث تعلق سازمانی بیشتر و بهره وری بیشتر و جبران بار مالی خواهد شد.

   | 1389/12/19 - 05:52 |     5     9    
درود بر دکتر قلاوند

   | 1389/12/19 - 09:57 |     13     2    
به نظر من نفت نیوز دیگر آن نفت نیوز دوره های قبل که سایتی بود مورد اطمینان، نیست.
امیدوارم خدا کمک کند تا چشمان مسوولان این سایت خبری به حقایق آشنا شود......

   | 1389/12/19 - 10:04 |     87     3    
با سلام خدمت نفت نیوز عزیز و جناب دکتر میر محمد صادقی
یک سوال از خدمت جناب دکتر داشتم :
آیا تمام سمت ها در وزارت نفت را میتوان با نیروهای فارغ التحصیل دکتر و کارشناسی ارشد پر نمود واقعاً می شود که تمام دغدغه های جذب نیرو را برروی اصطلاح دانش محور متمرکز کرد ؟
سوال 2 - آیا گمان می کنید فردی با مدرک دکترا یا کارشناس ارشد می تواند بر وری سمتی که قبلاً یک فرد دیپلم یا فوق دیپلم نشسته بوده مشغول به کار شود ؟ مطمئن باشید با جذب اخیر که تقریباً یک ماه پیش با فراخوان از نخبگان دارای تحصیلات عالی در پیش گرفته شد به این مشکل برخورد خواهید کرد کما اینکه می توانید نتیجه تقریبی جذب اخیر را جویا و مشاهده کنید .
با تشکر

|    | 1389/12/19 - 10:10 |     22     0    
با سلام
چرا بازنشستگی پیش از موعد برای کارکنان صنعت نفت که به صورت شیفت و در مناطق عملیاتی انجام وظیفه میکنند اجرا نمیشود

   | 1389/12/19 - 18:58 |     17     3    
آگراین دانشمندان منابع انسانی محل کار(پست سازمانی)نخبه گان دکتری وفوق لیسانس رامعلوم کنندمسئله روشنترمیشود

ایشان درسطورفوق می فرماید

باید به نیروهای جوانِ زبده و نخبه اعتماد کنیم و نباید آنها را در سطوح پایین سازمان بکار گرفت بلکه باید در فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی بکارگیری شوند.

حال که محل کارآنهامشخص شد لازم است ایشان ورئیس محترمشان بداننداهم وظایف دروزارت نفت تولیدنفت وگازودیگرامورتولیدی است

البته معمولاتابیایندمتوجه شوندکارتمام است آقای زنگنه نیزمیفرمودمیخواهم راننده ام لیسانس وبالاترباشد

   | 1389/12/19 - 19:01 |     3     1    
با سلام خدمت آقای دکتر میرصادقی ، می خواستم سؤال کنم این مورد برای بنده که فوق دیپلم با بیش از ده سال سابقه کار در پتروشیمی می باشم نیز می شود .؟

   | 1389/12/19 - 20:22 |     14     8    
با سلام و عرض ادب
امیدوارم برای فرزندان کارکنانی که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی شرکت نفت زیر بمباران دشمن کارکرده اند نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

   | 1389/12/19 - 21:19 |     1     0    
باسلام خدمت آقای دکتر میرمحمد صادقی می خواستم سئوال کنم که این قضیه جذب نخبه و فوق لیسانس و دکتری که ایشان می فرمایند جای خود ولی تکلیف افراد دیپلمی که مرداد ماه سال 88 ( آزمون سازمان حراست مورخ23/5/88) با مجوز وزیر وقت در آزمون شرکت کرده و تمامی مراحل استخدامی را طی نموده اند و آماده مشغول به کار می باشد چه می شود آیا مشمول قانون فوق می شوند یا خیر و آیا نخبهای هم پیدا می شود که بشغل شریف نگهبانی که عموما دیپلم پذیر است مشغول شود

   | 1389/12/20 - 00:59 |     1     0    
دوستان عزیز توجه فرمایند که این بحث که نفرات ستادی باید 5 سال جنوب خدمت کنند و یا حتی انتقال بدون سرو صدایی که در برخی شرکتهای نفتی در حال انجام هست باعث خروج متخصصان از صنعت نفت و کشور می شود.کسانی که از بهترین دانشگاههای کشور فارغ التحصیل میشوند(البته کم نیستند در کل سیستم نفت)اگر هر روز فشار را بر اینها زیاد کنید باعث فراری دادن اینها به غرب میشوید.آنها هم از این عزیزان با آغوش باز استقبال میکنند.یک کارشناس که آنسوی خلیج فارس با یک شرکت اروپایی و آمریکایی کار میکن با نفری که این ور خلیج برای ایران عزیزمان کار میکند چقدر اختلاف دریافتی دارد؟یا یک نفر که از دانشگاههای خارج بورس می گیرد دریافتیش از 1.5 برابر دریافتی یک فارغالتحصیل نخبه درنفت بیشتر است.شرایط را بر تحصیل کردها از اینی که هست بدتر نکنید.لطف کنید به این مملکت دلسوزتر از این باشید.

   | 1389/12/20 - 01:04 |     2     0    
آقای دکتر شما که اینهمه حرفهای زیبا فرمودید، لطفا بفرمایید چرا به حال ما در مجتمع گاز پارس جنوبی فکری نمی کنید؟
بنده که متاهلم را بیش از 1.5 سال در نوبت دریافت منزل سازمانی نگه داشته اند. تا جایی که الان زندگی ام در حال متلاشی شدن است. انتقالی هم که نمیدهند. تنها را حلش این است که شرکت را ول کنم و بروم.
این است روش نگه داشت نیروی متخصص؟؟؟

   | 1389/12/20 - 06:03 |     10     1    
با سلام
می خواستن از آقای دکتر میر محمد صادقی بپرسم در کجای دنیا به کار انجام نشده پاداش میدهند؟
نخبگان جذب شده از همان بدو استخدام انواع و اقسام مزایا را اخذ میکنند از قبیل حق نخبگی، شایستگی الف، هر 14 ماه یک رتبه، وام خودرو و ... در حالی که هنوز هیچ عملکردی از خود نشان نداده اند.
لطف کنید و طی یک طرح تحقیقاتی عملکرد نخبگان در مناطق عملیاتی را ارزیابی کنید. آقای دکتر اینجا دانشگاه نیست که نیاز به این همه پژوهشگر و محقق داشته باشد. اینجا هدف تولید نفت و گاز است. هم کارگر میخواهد هم مهندس و هم دکتر ولی در حد تعادل. لطفاً در قانون جذب نخبگان تجدید نظر کنید تا هم دوستان نخبه در نفت سرخورده نشوند و به جایی که تعلق دارند بروند و هم سایر پرسنل با دیدن آنها بی انگیزه نشوند.
با تشکر.

   | 1389/12/20 - 20:17 |     0     0    

منابع انسانی در زمان آقای معظمی و آقای بخشیان به فکر ما بازنشستگان هم بود ولی از  زمان ریاست دکتر میرمحمد به دست فراموشی سپرده شدیم.
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار