تلکس نفت نيوز: شمار قطعات كاربردي صنعت حفاري توليد داخل از مرز 22 هزار و 500 قطعه فراتر رفت
جمعه، 22 آذر 1398 - 21:36     کد خبر: 19202

نفت نيوز: مدير عامل و رئيس هيئت مديره شركت ملي حفاري ايران اظهار كرد: شمار قطعات كاربردي در صنعت حفاري توليد داخل با احتساب تكثير منابع تا كنون از مرز 22 هزار و 500 قطعه فراتر رفته است.

به گزارش كميته اطلاع رساني نمايشگاه صنعت نفت و حفاري خوزستان مهندس سيد عبداله موسوي روز جمعه (22 آذرماه) در بازديد از يازدهمين و هفدهمين نمايشگاه تخصصي ساخت تجهيزات صنعت نفت و حفاري در گفت و گوي خبري با اشاره به توانمندي هاي سازندگان و صنعتگران ايراني افزود: هر ساله بر اساس گزارش ها و در بازديد از فضاهاي نمايشگاهي خاصه مربوط به صنعت نفت شاهد رشد كيفي، تنوع، نوآوري و خلاقيت هاي سازندگان داخلي و متخصصان صنعت نفت و حفاري هستيم.

وي گفت: در بيش از يك دهه اخير در نتيجه هم افزايي ميان شركت هاي نفتي، مراكز علمي و پژوهشي، مجموعه هاي صنعتي بزرگ و كوچك و شركت هاي دانش بنيان تحوّل خارق العاده در موضوع كسب دانش فني، طراحي و  ساخت قطعات و تجهيزات در صنايع مختلف از جمله صنعت نفت  حاصل شد كه نويد بخش خودكفايي و خود اتكايي در اين صنعت عظيم گرديد.

موسوي اظهار كرد: هم اينك در ابتكار عمل و تعامل ميان شركت هاي دولتي فعال در عرصه صنعت نفت و سازندگان و صنعتگران داخلي گام هاي بلندي در تأمين نيازهاي صنعت نفت و حفاري برداشته شده و توليد تجهيزات كه خود آميخته اي از صدها قطعه با فناوري پيچيده است در فهرست شركت ها و مجموعه هاي صنعتي كه در زمينه ساخت فعاليت دارند قرار گرفته است.

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در همين ارتباط تعداد كل قطعات ساخت داخل منحصر بفرد را بيش از شش هزار و 900 قلم عنوان و افزود: به موازات اين توفيق تا به حال 40 تجهيز پيچيده با فناوري روز به طور كامل بومي سازي شده كه از آن جمله لوله مغزي سيار، گرداننده فوقاني (تاپ درايو)، انواع پمپ هاي فشار قوي (پمپ تراك)، اسكيدهاي نمودارگيري دريايي، يونيت هاي نمودارگيري سطحي و درون چاهي ، SCR  و بخش هاي مهمي از تجهيزات و ابزار مربوط به خدمات فني و مهندسي يكپارچه حفاري مي باشد.

وي گفت: در زمان حاضر نيز 394 قطعه پر مصرف كاربردي در صنعت حفاري  در مراحل ساخت قرار دارد و در يك سال اخير 644 نفشه ساخت، اصلاح و به روز رساني گرديده است.

موسوي تعداد سازندگان طرف قرارداد در زمينه ساخت قطعات جديد را  106 شركت عنوان و خاطر نشان كرد: بيشتر اين شركت ها در استان خوزستان هستند و در دو سال گذشته افزون بر 75 درصد از حجم ريالي خريد قطعات ساخت داخل به اين استان اختصاص داشته است.

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران با اشاره به شعار امسال به عنوان سال رونق توليد افزود: اين شركت هم افزايي بيشتر و استفاده از توانمندي ها و ظرفيت هاي داخلي در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي را سرلوحه كار خود دارد و نهايت همكاري و همياري را با سازندگان و صنعتگران خواهد داشت.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها