تلکس نفت نيوز: اجراي مگاپروژه ۸ ميليارد دلاري در دستور كار صنعت پتروشيمي
پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 21:10     کد خبر: 19198

نفت نيوز: معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: ساخت يك مگاپروژه جديد با ظرفيت توليد بالا، سرمايه‌گذاري ۷ تا ۸ ميليارد دلاري و تنوع توليد بيش از ۲۰ محصول استراتژيك با مشاركت هلدينگ‌ها در دستور كار قرار گرفته است.

به گزارش نيپنا، بهزاد محمدي روز چهارشنبه ( ۱۳ آذرماه) در ديدار با مدير و كاركنان امور مديريت برنامه‌ريزي و توسعه اين شركت، با تأكيد بر اهميت اين واحد در مسير پيشرفت صنعت پتروشيمي ايران اظهار كرد: بايد به سمت توسعه هدفمند و هوشمندانه حركت كنيم.

وي با اشاره به اقدام‌هاي ارزشمند شركت ملي صنايع پتروشيمي در يك سال اخير ادامه داد: نهايي شدن دانش  PVM و طرح GTTP اسلام‌آباد غرب دستاورد ارزشمندي است كه عمليات اجرايي آن به‌زودي با استفاده از دانش فني اين شركت و تلاش‌هاي انجام شده از سوي شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي آغاز خواهد شد.

مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي، تحليل و مديريت خوراك‌هاي در دسترس را از مباحث مهم در اين صنعت دانست و افزود: در بحث تحليل خوراك براي توسعه صنعت، وضعيت ۶ الي ۷ خوراك در دسترس را تا سال ۱۴۱۵ تعيين تكليف كرده‌ايم.

محمدي با بيان اينكه با تأكيد وزير نفت، ساخت يك مگاپروژه جديد با ظرفيت توليد بالا و سرمايه‌گذاري ۷ تا ۸ ميليارد دلاري با مشاركت هلدينگ‌ها در دستور كار قرار گرفته است، گفت: اين طرح بزرگ كه از پتروشيمي بندرامام و پتروشيمي شازند نيز به مراتب بزرگ‌تر است، با بهره‌گيري از خوراك‌هاي متنوع، توليد بيش از ۲۰ نوع محصول راهبردي را رقم خواهد زد.

معاون وزير نفت در امور پتروشيمي با اشاره به اينكه ايران از نظر مجموع منابع نفت و گاز، نخستين در دنياست و تنوع خوراك در كشور يك مزيت به شمار مي‌رود، تصريح كرد: صنعت پتروشيمي كشورمان بايد با توجه به زيرساخت‌هاي موجود قدرتمندتر شود و به سمت توسعه متوازن و تكميل زنجيره ارزش حركت كند.

وي با بيان اينكه فضا و نگاه براي توسعه صنعت پتروشيمي فراهم شده و رويكردي جديد در شركت ملي صنايع پتروشيمي براي تحقق برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده به‌وجود آمده است، گفت: همگي بايد با تعامل كمك كنيد حركت رو به جلو و پوياي صنعت پتروشيمي ايران شتاب گيرد.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها