تلکس نفت نيوز: هدف گذاري شركت هاي هلدينگ خليج فارس براي تنوع توليد
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 15:01     کد خبر: 19183

نفت نيوز: مديرعامل هلدينگ خليج فارس گفت: وظيفه شركت هاي هلدينگ خليج فارس توليد اقتصادي است و افزايش ظرفيت نبايد به تنهايي هدف باشد بلكه توليد بايد مطابق با نياز بازار و ايجاد محصولات متنوع باشد.

به گزارش خبرنگار نيپنا ، جعفر ربيعي مديرعامل هلدينگ خليج فارس در آيين آغاز بكار رسمي واحد "پلي اچ" پتروشيمي شهيد تندگويان از هيات مديره اين مجموعه خواست تا اقدامات لازم براي ورود به بورس شركت شهيد تندگويان را فراهم كنند.
مدير عامل شركت پتروشيمي هلدينگ خليج فارس روز ۱۳ آبان را روز ملي مبارزه با استكبار جهاني عنوان كرد و گفت: امروز در خدمت كساني هستيم كه در جنگ اقتصادي با زورگويان نقش مهمي ايفا مي كنند . در شرايط كنوني توليدكنندگان و صادركنندگان، نيروهاي جنگ اقتصادي هستند. بر همين اساس در هلدينگ خليج فارس به كار تيمي و حركت جمعي تاكيد داريم. ما يك خانواده بزرگ در صنعت پتروشيمي هستيم كه در پيروزي يكديگر تاثير مي گذاريم و همه بايد در اين تيم كار خود را درست انجام دهند.
ربيعي در مورد وظايف شركتهاي پتروشيمي ضمن توليد و ايجاد ارزش افزوده گفت: اولين وظيفه ما تامين بازار داخل است . هيچ شركت پتروشيمي در كشود وجود ندارد كه به فكر صادرات نباشد اما اولويت اول همگان تامين بازار داخل است بطوريكه در بسياري از روزها عرضه بيشتر از تقاضا است و هيچ التهابي در بازار محصولات پتروشيمي بخصوص PET وجود ندارد .
وي در مزيت صادرات خاطرنشان كرد: دو حسن صادرات ارزآوري و افزايش سود سهامداران است . صادرات ضد ارزش نيست و ما قطعا به فكر صادرات هستيم اما بعد از تامين نياز داخل و در شرايط تحريم خود را مسئول ارزآوري كشور مي دانيم و افتخار مي كنيم كه نياز ارزي كشور را تامين مي كنيم.
ربيعي ادامه داد: وظيفه دوم شركتهاي هلدينگ خليج فارس توليد اقتصادي است. توليد صرف و افزايش ظرفيت نبايد به تنهايي هدف باشد بلكه توليد بايد مطابق با نياز بازار و ايجاد محصولات متنوع باشد. توليد اقتصادي ضمن جوابگويي نياز بازار، تنوع توليد و درآمد بيشتر را براي توليدكننده فراهم مي كند.
وظيفه بعدي ما استفاده از توانمندي داخلي است . بايد به استفاده از كالاي ايراني اعتقاد داشته باشيم زماني كه كالا در داخل كشور توليد مي شود هيچ منطقي نمي گويد كه آن را از خارج وارد شود .توليدكنندگاني كه توان خود را اثبات كردند را بايد حمايت كرد و از صنعتگران داخلي تجهيزات و خدمات آنها استفاده شود.
ربيعي در پايان از هيات مديره شركت پتروشيمي شهيد تندگويان خواست تا ورود به بورس را در دستور كار خود قرار دهند و گفت: در حال حاضر پتروشيمي شهيد تندگويان كه به يك شركت سودده تبديل شده است بايد وارد بورس شود. زيرا ارزش شركت از طريق بورس شفاف مي شود و در تابلوي بورس قابل بررسي است. همچنين در روز اول عرضه سهام در بورس بخشي از سهام شركت در اختيار كاركنان قرار مي گيرد و كاركنان با سهامداري در سود و زيان شركت نيز سهيم خواهند شد.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها