تلکس نفت نيوز: نگاه ساختاري شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي بايد به تجاري‌سازي باشد
یکشنبه، 25 آذر 1397 - 09:55     کد خبر: 19131

نفت نيوز: مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي قراردادهاي خوبي با صنعت امضا كرده و در حوزه دانش فني توليد كاتاليست به سمت تجاري سازي حركت كرده است.

به گزارش نفت نيوز به نقل از نيپنا، بهزاد محمدي در بازديد از شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي واحد اراك و پتروشيمي شازند به مناسبت روز پژوهش گفت: در بازديد از مجموعه هاي پتروشيمي استان مركزي با اقدام‌ها و پيشرفت‌هاي مناسبي روبه‌رو شدم و شركت پتروشيمي شازند با تنوع محصولات مي تواند الگوي مناسبي براي احداث واحدهاي آينده در صنعت پتروشيمي باشد و اين تنوع مي تواند به پايداري بازار شركت هاي پتروشيمي كمك كند و ما قصد داريم از خوراك هاي متنوع به سوي محصولات متنوع حركت كنيم.

وي افزود: در واقع واحد تهران شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي يك واحد آزمايشگاهي و واحد اراك يك واحد پايلوت و دمو پلنت است، كارهاي بسيار ارزشمندي در زمينه علمي و پژوهشي در چندين سال انجام شده  است و به نظر مي‌رسد كه امروز بايد شاهد به ثمر رسيدن آن باشيم.

مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي تصريح كرد: شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي قراردادهاي خوبي با صنعت امضا كرده و در حوزه دانش فني توليد كاتاليست به سمت تجاري‌سازي حركت كرده است، همچنين در بخش دانش فني  فرآيندها و مواد شيميايي نيز اقدام‌هاي ارزنده‌اي انجام شده و اميدواريم در سال‌هاي آينده بخش قابل ملاحظه‌اي از نياز هاي صنعت را از طريق همين شركت برطرف كنيم و كمك حال صنعت باشيم.

محمدي يادآور شد: اقدام‌هاي انجام شده در شركت پژوهش وفناوري بالاتر از تصور ذهني من بود و زحمات زيادي كشيده شده و همكاران فعال در صنعت به دستاوردهاي ارزشمندي دست يافته اند، همكاران در بخش تامين كاتاليست، دانش فني آن، بازيابي كاتاليست مصرفي و تبديل به كاتاليست جديد كار بسياري انجام داده اند و اميدوارم در ماه‌هاي آينده بخش عمده اي از آن به صنعت انتقال داده شود.

وي  در پايان بازديد خود در جمع مهندسان شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي گفت: تامين دانش فني فرآيند و كاتاليست‌هاي مرتبط با حلقه GTTP يعني تبديل گاز طبيعي به متانول و پروپيلين و سپس توليد پلي پروپيلن در سه گام، حلقه بزرگي است كه در صنعت پتروشيمي كشور بسيار مهم است و ما از اين فضا حمايت مي كنيم.

مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: قدر كارهاي ارزشمندي را كه انجام مي‌دهيد بدانيد زيرا شما با يك برند توليدي خيلي تفاوت داريد، كاردر اينجا لذت خاصي دارد و شما  تغيير را احساس مي كنيد، روحيه تحول گرايي در اين سيستم بايد جاري باشد و هيچوقت متوقف نشويد تا شاهد گام‌هاي بزرگ در صنعت باشيم.

محمدي ادامه داد: ما به‌شدت از پژوهش پشتيباني مي‌كنيم و بايد گام آخر تجاري سازي را محكم برداريم. بايد نگاه ساختاري در شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي گام تجاري سازي باشد، شايد ماحصل اين مجموعه عالي باشد اما هنوز در صنعت نمود نيافته است.

لزوم تنوع در سبد توليد محصولات پتروشيمي

مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي درباره برنامه‌هاي آينده صنعت پتروشيمي گفت: ما بايد سطح توليد و درآمدزايي در صنعت پتروشيمي را ارتقا دهيم و اين مبتني بر دستيابي به فناوري‌هاي جديد و جذب سرمايه خواهد بود.

وي ادامه داد: همچنين بايد توجه و تلاش كنيم كه صنعت از توليد محصولات به صورت انبوه به سمت توليد محصولات متنوع حركت كند. با توجه به تنوع خوراك در كشور بايد به سبب آن محصولات صنعت پتروشيمي نيز متنوع شود زيرا فراواني در نوع محصولات مي‌تواند به پايداري شركت‌هاي پتروشيمي كمك كند، بنابراين بايد از توجه بيش از حد به بعضي محصولات خاص فاصله بگيريم.

محمدي در آستانه روز پژوهش در باره حمايت شركت ملي صنايع پتروشيمي از پژوهش و دستيابي به دانش روزآمد دنيا گفت: شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي زير مجموعه شركت ملي صنايع پتروشيمي است و ما از طريق اين شركت مي‌توانيم بخش قابل ملاحظه‌اي از نيازهاي صنعت را تامين كنيم.

وي افزود: كار اين شركت از ساليان گذشته آغاز شده، اما با اين وجود من در جهت بلوغ اهداف و اقدام‌هاي كه تاكنون استحصال شده است همه تلاش خود را خواهم كرد كه دستاوردهاي اين شركت به صنعت منتقل شود.

مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي تصريح كرد: قراردادهاي زيادي درزمينه پژوهش امضا شده است و بايد شرايطي ايجاد كنيم كه صنعت نيازهاي پژوهشي خود را از طريق شركت پژوهش و فناوري برطرف كند.


انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها