تلکس نفت نيوز: تاكيد كرباسيان بر تسريع در توسعه ميادين غرب كارون و تداوم عرضه نفت در بورس
دوشنبه، 28 آبان 1397 - 21:43     کد خبر: 19113

نفت نيوز: مديرعامل شركت ملي نفت ايران با بيان اينكه در زمينه مقابله با تحريم سياستگذاري هايي از سوي نفت، دولت و نظام انجام شده است، گفت: مقابله با تحريم ها و عملياتي كردن اين راهكارها از اولويت هاي اساسي نفت است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي نفت ايران، مسعود كرباسيان مديرعامل شركت ملي نفت ايران ضمن قدرداني از حسن اعتمادي كه سبب انتخاب وي به عنوان مديرعامل شركت ملي نفت ايران در اين مقطع حساس زماني، شده است، گفت: اميدوارم با همكاري كاركنان مجموعه نفت و هدايت وزير، بتوانم با عملكرد مطلوب جوابگوي اين حسن اعتماد باشم. من به سمت همكاران در مجموعه نفت دست ياري دراز مي كنم تا بتوانيم با همراهي هم اين برهه را به خوبي و موفقيت پشت سر بگذاريم.
كرباسيان در مورد تفاوت موجود بين مسئوليت هايي كه تاكنون داشته و مسئوليت جديدش در راس شركت ملي نفت ايران، گفت: شركت ملي نفت ايران بيشتر جنبه عملياتي دارد و نتيجه عملكرد آن روزانه و لحظه اي قابل سنجش است. نفت صحنه عملياتي مستمر و پيوسته اي است كه لحظه لحظه آن ارزشمند است؛ در حالي كه در ساير حوزه هايي كه قبلا فعال بوده ام بحث زمان اينقدر مهم نبوده؛ به اين معنا كه نتيجه عملكرد به گذشت زمان وابسته بوده است. فعاليت ها بيشتر جنبه ستادي داشته و كارها در قالب سياستگذاري هاي از پيش تعيين شده انجام مي شده است.
وي ضمن قدرداني از زحمات، خدمات و تلاش هاي مديرعامل پيشين شركت ملي نفت ايران در مورد اولويت هاي كاري اين شركت گفت: برنامه هايي از سوي وزير نفت به دولت و مجلس اعلام شده كه بنده به نوبه خود موظف به اجراي آنها هستم.
كرباسيان توجه جدي به موضوع تحريم و بررسي و اجراي راهكارهاي مقابله با آن را از اولويت هاي مهم كاري اعلام كرد و گفت: خوشبختانه در اين زمينه سياستگذاري هاي در نفت، دولت و نظام انجام شده كه با اجراي آنها مي توان از عواقب تحريم جلوگيري كرد.
به گفته وي، تحريم هاي ظالمانه يك سويه زيبنده نظام جهاني نيست با اين حال هم اكنون كشور با اين مسئله درگير است و چاره اي جز مقابله با آن وجود ندارد. بنده به عنوان وزير سابق اقتصاد و دارايي دور از اين مسئله نيستم. اميدوارم كه بتوانيم با كمك همكاران نفتي، راهكارهاي ترسيم شده براي مقابله با تحريم ها را عملي كنيم.
كرباسيان شتاب بخشي به توسعه ميدان هاي مشترك غرب كارون را يك اولويت اساسي خواند و گفت: به طور قطع با كمك همكاران و اولويت بندي طرح هاي توسعه اي، روند پيشرفت پروژه هاي اين حوزه را دنبال خواهيم كرد.
كرباسيان اظهار كرد: توسعه ميدان گازي پارس جنوبي، جمع آوري گازهاي همراه نفت، بازسازي و نوسازي تاسيسات و پايانه هاي صادراتي، پيگيري پروژه هاي مربوط به احداث خطوط انتقال نفت و ساخت انبارهاي ذخيره سازي نفت نيز از ديگر مواردي است كه در اولويت اجرا هستند. البته در تمام اين موارد كارهايي انجام شده كه ما آن را به صورت جدي دنبال مي كنيم.

وي ادامه داد: برقراري ارتباط با دانشگاه ها و گسترش بخش پژوهش و توسعه، توجه به مسئوليت هاي اجتماعي، استفاده از توان پيمانكاران داخلي و حمايت از سازندگان به ويژه در اين شرايط حساس را از ديگر اولويت هاي كاري اعلام كرد.
كرباسيان اظهار كرد: بنده به عنوان شخصي با سابقه طولاني در بخش صنعت، حمايت خودم را از سازندگان و توليد كنندگان داخلي اعلام مي كنم به ويژه در شرايط تحريم كه بايد بيش از پيش به توان سازندگان داخلي اعتماد و از آنها حمايت كرد.
وي برگزاري نمايشگاه تخصصي ساخت داخل و تجهيزات صنعت نفت و حفاري خوزستان را اقدامي در جهت حمايت از سازندگان داخلي و بستري براي معرفي پيمانكاران به كارفرمايان اعلام كرد و گفت: سازندگان داخلي بايد در اين نمايشگاه حضور جدي داشته باشند تا بتوانيم با حمايت از آنها به اهداف مان در جهت حمايت از توان داخل در بخش هاي مختلف توليد، توسعه ، نگهداشت و ... جامعه عمل بپوشانيم.  
كرباسيان توجه ويژه به كاركنان شركت ملي نفت ايران به عنوان سرمايه هاي سازماني را از اولويت هاي كاري خود اعلام كرد و گفت: خدا قوت و خسته نباشيد به همه كاركناني كه در خط مقدم عمليات توليد ايستاده اند و در اقصي نقاط كشور از خليج فارس گرفته تا عسلويه، مناطق نفتخيز، غرب كارون، فلات قاره تا درياي خزر و ... مشغول فعاليت هستند. اميدوارم بتوانيم در كنار هم با آرامش خاطر اهداف صنعت نفت را دنبال كنيم.  
مديرعامل شركت ملي نفت ايران با تاكيد بر اجراي طرح عرضه نفت در بورس، گفت: اين اقدام ارزنده اي است كه بايد به طور جدي مورد توجه قرار گيرد.
كرباسيان گفت: انتشار اوراق مشاركت با هدف افزايش نقدينگي از جمله برنامه هايي است كه در بودجه پيش بيني شده است كه من به نوبه خود و با كمك همكارانم در بورس آن را دنبال خواهيم كرد تا به نتيجه مطلوب برسد.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها