تلکس نفت نيوز: انتصاب دو عضو هيئت مديره نفت با حكم زنگنه
شنبه، 26 آبان 1397 - 23:49     کد خبر: 19105

نفت نيوز: وزير نفت در حكمي مدير امور بين‌الملل شركت ملي نفت ايران را به مدت چهار سال به‌عنوان عضو اصلي هيئت مديره اين شركت منصوب كرد.

به گزارش نفت نيوز، در متن حكم بيژن زنگنه خطاب به سعيد خوشرو آمده است: حسب اختيار تفويض شده به اينجانب، از سوي مجمع عمومي محترم شركت ملي نفت ايران، مستند به مواد ۲۸ و ۲۹ قانون اساسنامه اين شركت مصوب ۲۳ فروردين ماه ۱۳۹۵، با عنايت به تعهد و تخصص جنابعالي، با استعانت از خداوند داناي توانا، به موجب اين حكم به مدت چهار سال، به عنوان عضو اصلي هيئت مديره شركت ملي نفت ايران منصوب مي‌شويد.

از خداوند قادر متعال براي جنابعالي در اين مسئوليت خطير، با همكاري ديگر اعضاي محترم هيئت مديره شركت، توفيق خدمت به مردم و صيانت از اموال و امانت ملي كه به شما سپرده مي‌شود، مسئلت مي‌كنم.

سعيد خوشرو دانش‌آموخته اقتصاد در مقطع كارشناسي ارشد است كه تحصيلات دانشگاهي خود را در دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان گذرانده است. بيش از ۲۰ سال در بخش‎هاي مختلف صنعت نفت اشتغال داشته و طي ۱۰ سال گذشته در امور بين‌الملل شركت ملي نفت ايران، سمت‎هايي از جمله معاونت بازاريابي فرآورده‎هاي نفتي، مسئوليت فرآورده‎هاي نفتي و ميعانات گازي در دفتر امور بين‌الملل در چين، رياست واحد فروش داخلي ميعانات گازي و رياست واحد بررسي قيمت فرآورده را به عهده داشته است.

رياست شبكه اطلاع‌رساني نفت و انرژي (شانا)، سردبيري گروه پژوهش شانا و پژوهشگري در موسسه مطالعات بين‌المللي انرژي نيز از ديگر سوابق كاري وي به شمار مي‌آيد. خوشرو ضمن عضويت در هيئت مديره انجمن اقتصاددانان انرژي و تاليف و تدوين كتاب‎هايي نظير «اوپك، ديدگاه‎ها و موقعيت»، «كالبدشكافي سرمايه‌گذاري‌هاي صنعت نفت»، در طرح‎ها و پروژه‌هاي مطالعات اقتصادي و بين‌المللي حوزه انرژي مشاركت فعال داشته است.


وزير نفت با صدور حكم ديگري، زهرا گودرزي را به عنوان عضو اصلي هيئت مديره شركت ملي نفت ايران منصوب كرد.

به گزارش نفت نيوز، پيرو تاكيدات مقام معظم رهبري و رئيس‎جمهوري بر ضرورت بهره‎مندي از حضور جوانان متخصص، متعهد، شايسته و توانمند كشور در سطوح مديريتي و همچنين تاكيد بر حضور موثرتر زنان توانمند در عرصه‎هاي مديريتي، با دستور بيژن زنگنه، وزير نفت و براي نخستين بار در طول سال‎هاي فعاليت شركت ملي نفت ايران، يك زن به عضويت هيئت مديره اين شركت منصوب شد.

مطابق با اساسنامه شركت ملي نفت ايران، هيئت مديره اين شركت از جايگاه ويژه‎اي برخوردار است و مسئوليت‎هاي سنگيني از جمله تدوين خط مشي، راهبردها، سياست‎ها و برنامه‎هاي كلان جهت تصويب مجمع عمومي، تصويب برنامه‎هاي عملياتي، تأييد بودجه تفصيلي و ارقام منابع و مصارف آن، بررسي و صدور مجوز عقد قراردادهاي شركت و رفع اختلافات مربوط به قراردادها و... را بر عهده دارد.

گودرزي، كارشناس قراردادها و دعاوي خارجي مديريت امور حقوقي شركت ملي نفت ايران، داراي مدرك كارشناسي حقوق از دانشگاه تهران، كارشناسي ارشد حقوق تجارت بين‎الملل از دانشگاه شهيدبهشتي، كارشناسي ارشد حقوق نفت و گاز از دانشگاه داندي (اسكاتلند) و دكتراي حقوق نفت و گاز از دانشگاه تهران است و در سوابق و فعاليت‎هاي اجرايي وي، مي‎توان به عضويت در كميته تهيه و تنظيم قراردادهاي جديد نفتي در شركت ملي نفت ايران، مذاكره‎كننده ارشد حقوقي در قراردادهاي بالادستي، مشاور حقوقي كميته بازنگري قراردادهاي نفتي، دبير هيئت تطبيق قراردادهاي نفتي، تدريس در دانشگاه و داوري در مجلات علمي پژوهشي تخصصي اشاره كرد.

متن حكم انتصاب به شرح زير است:

«حسب اختيارات تفويض شده به اينجانب، از سوي مجمع عمومي محترم شركت ملي نفت ايران، مستند به مواد ۲۸ و ۲۹ قانون اساسنامه اين شركت مصوب ۱۳۹۵,۱.۲۳، با عنايت به تعهد و تخصص سركار عالي، با استعانت از خداوند داناي توانا، به موجب اين حكم به مدت ۴ سال، به عنوان عضو اصلي هيئت‎مديره شركت ملي نفت ايران منصوب مي‎شويد.
از خداوند قادر متعال براي سركار عالي در اين مسئوليت خطير، با همكاري ديگر اعضاي محترم هيئت‎مديره شركت، توفيق خدمت به مردم و صيانت از اموال و امانت ملي كه به شما سپرده مي‎شود، مسئلت مي‎كنم.

سركار علاوه بر مسئوليت‌‎هايي كه به موجب قانون، به عنوان عضو هيئت‎مديره اين شركت بر عهده خواهيد داشت، بايد دقت فرماييد اكنون كه در اجراي سياست‎هاي نظام و دولت در ارتقاي جايگاه جوانان و زنان در ساختار مديريتي كشور، به عنوان نخستين بانويي كه به عضويت مهم‎ترين بنگاه اقتصادي كشور منصوب مي‎شويد، مسئوليتي مهم نيز در ارائه الگوي مديريتي يك خانم متعهد در چنين مسئوليت سنگين نيز بر عهده خواهيد داشت.»
انتهاي پيام

 


برگشت به تلکس خبرها