تلکس نفت نيوز: بهبود وضعيت اقتصادي حفاري شمال طي ماههاي آينده
پنجشنبه، 24 آبان 1397 - 10:10     کد خبر: 19103

نفت نيوز: مديرعامل شركت حفاري شمال گفت : با توجه به سود بسيار خوبي كه در شش ماهه نخست سال حاصل شد، اميد راسخ دارم كه در ماههاي آتي شاهد بهبود وضع اقتصادي شركت خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي شركت حفاري شمال، مهندس حميدرضا گلپايگاني با اشاره به اين نكته كه اصلاح زير ساخت ها از مهمترين موضوع براي يك شركت است ، افزود : بر اين اساس، با موافقت همه سهامداران به ويژه بنياد مستضعفان كه جا دارد تشكر ويژه اي از جناب آقاي مهندس سعيدي كيا، رئيس محترم بنياد داشته باشم، اصلاح ساختار شركت با افزايش سرمايه 100 درصدي در دستور كار قرار گرفته است.
بر اين اساس، افزايش 100 درصدي سرمايه شركت از محل مطالبات و آورده نقدي و به ميزان 260 ميليارد تومان صورت گرفت كه اين اقدام قطعا موجب شكوفايي شركت خواهد شد. بحث ديگر، شروع پروژه تدوين فرآيندهاي سازماني است. متاسفانه در طول اين سالها، اين شركت بدون فرآيند اداره شده است و در حال حاضر تدوين فرآيندهاي سازماني در حال انجام است كه ما حصل آن سرعت عمل در كارها، سيستم گرايي، كاهش هزينه، كنترل و مديريت زمان و كيفيت در كارها خواهد بود.
وي افزود : شركت حفاري شمال نياز شديد به تزريق نقدينگي دارد و اين زيبنده نيست كه روزانه بيش از 50 درصد وقت مديريت ارشد اين سازمان صرف رتق و فتق و جلسه با پيمانكاران طلبكار بگذرد. بدون شك استمرار حيات شركت حفاري شمال كه سهامدار اصلي آن بنياد مستضعفان است، در گرو تزريق نقدينگي و دريافت مطالبات خويش است.
وي خاطر نشان كرد شركت حفاري شمال از 4 سال پيش 200 ميليارد تومان وام از يكي از بانك ها دريافت كرده و بابت آن با سود 30 درصد مبلغي در حدود5 ميليارد تومان در ماه به اين بانك پرداخت مي كند! خوب، اين عدد بسيار سنگين و كمرشكن است و ادامه اين روند قطعا به نابودي شركت منجر مي گردد.
خوشبختانه با رايزني هاي صورت گرفته، شركت در حال مذاكره جهت فروش ساختمان مركزي است و پول فروش اين ساختمان به طور كامل صرف تسويه بخشي از بدهي با بانك خواهد شد تا ضمن تعديل بدهي، نرخ بهره نيز به عددي معقول كاهش يابد. يقين دارم با فروش ساختمان«هميلا» و پرداخت بخشي از بدهي به بانك، اين شركت رونق و جان دوباره اي خواهد گرفت.
همچنين دكل شركت حفاري شمال در حوزه برون مرزي درياي خزر، در مرحله انعقاد قرارداد براي تمديد آن است و به زودي فعاليت خود را از سر مي گيرد.
مدير عامل شركت حفاري شمال خاطر نشان كرد در شرايط كنوني، كشور نياز به همت و تلاش همگاني دارد و همه پيمانكاران و كارفرمايان بايستي با تمام قدرت و توان خويش كارها را به جلو ببرند و نسبت به اتمام پروژه هاي ملي «سنگ تمام» بگذارند. كاري كه اينك ما داريم انجام مي دهيم و به دليل شرايط سخت و بي پولي، شبيه «جهاد» است و بدينوسيله جا دارد بار ديگر از وزارت نفت و جناب آقاي مهندس زنگنه تقاضا نمايم ؛ شركت حفاري شمال را همچون هميشه حمايت نمايند تا به مدد اين حمايت و با تكيه بر تلاش جمعي بتوانيم از مشكلات وموانع عبور نماييم .
همچنين از همه پيمانكاران ارجمند شركت حفاري شمال كه اين شرايط سخت و طاقت فرسا را تحمل مي كنند و همراه ما هستند، تشكرمي كنم و از سهامداران محترم نيز كه با سعه صدر سالها سود خويش را دريافت نكرده و با افزايش سرمايه شركت موافقت كردند نيز كمال تشكر و امتنان را دارم.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها