تلکس نفت نيوز: ۴۰ درصد يارانه مردم از طريق فروش گاز تامين مي‌شود
چهارشنبه، 20 تیر 1397 - 12:25     کد خبر: 19067

نفت نيوز: مديرعامل شركت ملي گاز ايران گفت: تامين ۴۰ درصد از يارانه مردم، ارزآوري و حفظ محيط‌زيست از جمله نقش‌هاي مهم صنعت گاز در كشور است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، حميدرضا عراقي درباره جايگاه صنعت گاز در كشور گفت: اكنون به طور ميانگين بيش از ۴۰ درصد از يارانه مردم از طريق فروش گاز تامين مي‌شود، همچنين استفاده از  گاز به جاي سوخت‌هاي ميان تقطير كه سبب افزايش حجم صادرات بنزين، گازوئيل و مازوت مي‌شود و نيز كمك به كاهش آلودگي محيط زيست، همه بيانگر موقعيت راهبردي گاز در كشور است.

وي تامين گاز مستمر، پايدار و ايمن را وظيفه اصلي اين شركت برشمرد و افزود: توانمندسازي و فرايندسازي،  ۲ محور اساسي است كه در اين شركت بايد به آن توجه شود. همچنين ماموريت ديگر شركت ملي گاز، حضور فعال در فرصت‌هاي مناسب تجارت جهاني گاز است و بايد تلاش كنيم با ايجاد فرصت‌هاي رقابتي، حضور فعالي در اين بازار داشته باشيم.

معاون وزير نفت در امور گاز با اشاره به اين‌كه سال گذشته با وجود سرماي شديد در همه استان‌هاي كشور، گاز هيچ شهري قطع نشد و خدمت‌رساني اين شركت به طور مستمر ادامه يافت، افزود: اين شركت با تمهيدات ويژه‌اي كه براي جلوگيري از قطعي گاز انديشيد، با وجود همه مشكلات توانست رضايت مردم را جلب كند.

مديرعامل شركت ملي گاز با تاكيد بر مديريت تجديد ساختار صنعت گاز اظهار كرد: در افق ۱۴۰۴ صنعت گاز كشور بايد به صنعتي رقابتي كه لازمه آن، مشاركت با بخش خصوصي است، تبديل شود. همچنين كيفيت بسيار حائز اهميت است، زيرا ما تنها به دنبال توليد پايدار نيستيم و بايد توليد براساس ارزش افزوده باشد. بايد به دانش فني نيز توجه كنيم و دانش فعلي خود را به سطح صدور خدمات فني به خارج از كشور برسانيم.

وي با اشاره به برنامه اين شركت به‌منظور خصوصي‌سازي گفت: گام نخست، برون‌سپاري فعاليت‌ها به بخش خصوصي است، به طوري كه مالكيت در اختيار دولت و اجراي كار برعهده بخش خصوصي باشد كه اين كار هم اكنون در شركت ملي گاز در حال انجام است.
انتهاي پيام

 


برگشت به تلکس خبرها