تلکس نفت نيوز: مذاكره تل آويو با واشنگتن براي به چنگ آوردن ميدان نفتي لبنان
دوشنبه، 11 تیر 1397 - 12:16     کد خبر: 19064

نفت نيوز: وزير انرژي رژيم صهيونيستي گفته كه با مقام هاي ارشد آمريكا درباره نزاع نفتي اين رژيم با لبنان و پرونده انرژي در باريكه غزه گفت و گو كرده است.

به نوشته روز دوشنبه روزنامه لبناني «الاخبار»، «يووال اشتاينتس» در توئيتر خود نوشت، در اين نشست كه در كاخ سفيد برگزار شد، «جرد كوشنر» مشاور «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا، «جيسون گرينبلات» نماينده ويژه ترامپ در مذاكرات بين المللي، «اليزابت ريچارد» سفير آمريكا در لبنان و «رون ديرمر» سفير اسرائيل در واشنگتن نيز حضور داشته اند.
وي البته به جزئياتي از مباحث مطرح شده در اين نشست اشاره اي نكرده است.
به گزارش ايرنا، چند ماه پيش رژيم صهيونيستي مدعي مالكيت بر ميدان نهم نفتي و گازي لبنان واقع در درياي مديترانه شد. ادعايي كه لبنان آن را در راستاي زياده خواهي ها و خوي اشغالگري رژيم صهيونيستي دانست و به شدت با آن مخالفت كرد.
لبنان داراي 10 ميدان نفتي و گازي است كه اخيرا يك كنسرسيوم بين المللي كار حفر چاه را در يكي از اين ميدان ها آغاز كرده است.
در پي بروز نزاع نفتي لبنان و رژيم صهيونيستي، آمريكا به دنبال ميانجيگري بين دو طرف بوده است.
پيشتر پيشنهاد واشنگتن در بهره برداري 60 درصدي لبنان در مقابل 40 درصد رژيم صهيونيستي از ميدان مورد نزاع دو طرف، با مخالفت آشكار لبنان قرار گرفت.
از سوي ديگر «ميشل عون» رئيس جمهوري لبنان هفته پيش از مخالفت رژيم صهيونيستي با ترسيم مرزهاي دريايي با كشورش خبر داد.

ميدان گازي سواحل غزه

وزير انرژي رژيم صهيونيستي همچنين اعلام كرد كه در جلسه مشترك با مقام هاي آمريكايي درباره وضعيت توسعه چاه گازي در نزديكي سواحل غزه گفت و گو شده است.
وي همچنين مدعي شد كه درباره راه هاي كاهش بحران انساني در غزه از جمله ارائه كمك هاي برقي و آبي به ساكنان اين منطقه گفت و گو شده است.
رژيم صهيونيستي حدود 11 سال است كه باريكه غزه را زير محاصره شديد خود قرار داده و اين وضعيت مشكلات معيشتي و بهداشتي عديده اي را براي ساكنان غزه به دنبال داشته است.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها