تلکس نفت نيوز: نخستين كاميون چاه‌پيمايي و نمودارگيري ساخت داخل رونمايي شد
چهارشنبه، 19 اردیبهشت 1397 - 07:16     کد خبر: 19025

نفت نيوز: مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي گفت: ساخت كاميون چاه‌پيمايي و نمودارگيري تا پيش از اين تنها در انحصار شركت‌هاي خارجي بود كه با همكاري متخصصان و كارشناسان ايراني طراحي و ساخت آن در كشور بومي شد.

به گزارش نفت نيوز، رامين حاتمي در آيين رونمايي نخستين كاميون نمودارگيري و چاه‌پيمايي ساخت داخل كه بعدازظهر روز سه‌شنبه ( ۱۸ ارديبهشت ماه) و در سومين روز برپايي بيست‌وسومين نمايشگاه بين‌الملي نفت برپا شد، اظهار كرد: كاميون‌هاي نمودار گيري و چاه‌پيمايي براي گرفتن اطلاعات خاص از مخازن نفت و گاز به‌كار گرفته مي‌شود و براساس اين اطلاعات، كارشناسان براي برداشت صحيح و مطلوب از مخزن برنامه‌ريزي مي‌كنند.

وي افزود: همكاري نزديك شركت‌هاي دانش‌بنيان با شركت‌هاي توليدي منجر به توليدات بومي ارزشمند و روزآمدي مي‌شود كه نمونه آن را امروز با رونمايي از كاميون چاه‌پيما و نمودارگيري ساخت داخل شاهد هستيم.

وي افزود: اين محصول كاملا ايراني با حمايت شركت بهره‌برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي و ازسوي شركت فاليز پژوهش پارس ساخته شده و در ابتداي امسال كه سال حمايت از كالاي ايراني است، ارائه شد و اميدواريم تا پايان سال طرح‌ها و پروژه‌هاي بزرگ‌تري ساخت داخل شود.

 حاتمي، با اشاره به سياست دولت، وزارت نفت و شركت ملي نفت ايران در اهتمام به ساخت داخل قطعات و تجهيزات بر حمايت از سازندگان داخلي تاكيد و از تلاش و كوشش سازندگان و صنعتگران داخلي در بومي‌سازي قطعات و تجهيزات كاربردي صنعت نفت قدرداني كرد.
انتهاي پيام

شانا


برگشت به تلکس خبرها