تلکس نفت نيوز: دستور زنگنه براي بركناري مسئولان مرتبط با اولين فساد كلان مالي در وزارت نفت دولت روحاني
پنجشنبه، 21 دی 1396 - 02:44     کد خبر: 18970

نفت نيوز: در پي كشف سوء استفاده مالي يكي از كاركنان مديريت اكتشاف شركت ملي نفت ايران، مديركل روابط عمومي وزارت نفت توضيحاتي ارائه كرد.

به گزارش ايسنا، كسري نوري اظهار كرد: مسئولان امور مالي مديريت اكتشاف به تازگي در بررسي اسناد مالي خود با تخلف انجام شده توسط يكي از كارمندان امور مالي اين مجموعه مواجه شدند كه بلافاصله موضوع را به مراجعه اطلاعاتي و قضايي گزارش دادند.

به گفته وي،  فرد متخلف از كارمندان رسمي شركت نفت و داراي ۳۰ سال سابقه خدمت بوده و آن گونه كه به نظر مي‌رسد ظاهرا تخلفات خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز كرده و پس از كشف اين تخلف توسط مسئولان شركت نفت با احساس خطر دستگيري از كشور متواري شده است.

 نوري گفت: وزير نفت دستور داده است سازمان حسابرسي به عنوان بازرس قانوني شركت نفت و همينطور حسابرسي داخلي اين شركت ضمن انجام تحقيقات دقيق براي روشن شدن ابعاد موضوع و تعيين ميزان سوء استفاده اقدام كنند. همچنين وزير نفت دستور بركناري و آماده به خدمت شدن تعدادي از مسئولان ذيربط را كه در انجام مسئوليت هاي شان بي‌دقتي و اهمال كردند، هم صادر كرد.

مديركل روابط عمومي وزارت نفت اظهار كرد: در حال حاضر پيگيري‌هاي قضايي و اطلاعاتي براي استيفاي حقوق مردم با جديت در حال انجام است و اطلاعات تكميلي با روشن شدن بيشتر موضوع به آگاهي عموم خواهد رسيد.

انتهاي پيام

 


برگشت به تلکس خبرها