تلکس نفت نيوز: مسوول كميته ويژه رسيدگي به وضع نفتكش ايراني منصوب شد!
پنجشنبه، 21 دی 1396 - 02:38     کد خبر: 18969

نفت نيوز: وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با دستور رييس جمهوري، مسووليت كميته ويژه رسيدگي به وضع نفتكش ايراني و خدمه آن را بر عهده گرفت.

به گزارش چهارشنبه تارنماي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، در متن اين حكم كه «محمود واعظي» رييس دفتر و سرپرست نهاد رياست جمهوري امضا كرده، از «علي ربيعي» خواسته شده است: با حضور نمايندگان وزارتخانه هاي امورخارجه، نفت و راه و شهرسازي نشست هاي اين كميته تشكيل و گزارش بررسي ها با قيد فوريت ارائه شود.
رييس جمهوري به وزيران نفت، امورخارجه و راه و شهرسازي درخصوص رسيدگي به وضعيت نفتكش ايراني و خدمه آن كه در آب هاي چين دچار حادثه شده است ، جنابعالي از سوي ايشان به عنوان مسئول كميته ويژه رسيدگي به حادثه مذكورتعيين گرديده ايد ، لذا مقتضي است گردد .
به گزارش دفتر ايرنا از پكن، نفتكش ايراني حامل 136 هزار تن ميعانات گازي صادراتي ايران به كره جنوبي عصر شانزدهم دي ماه پس از تصادم يك كشتي باري با آن، طعمه حريق شد.
كشتي فله بر هنگ كنگي به نام «كريستال» با مالكيت يك شركت لجستيكي در استان «جه جيانگ» چين حاوي 64 هزار تن غله بود كه از آمريكا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چين مي رفت كه در بين راه به كشتي نفتكش «سانچي» با مالكيت شركت «برايت» از جمهوري اسلامي ايران برخورد كرد.
تانكر سانچي با پرچم پاناما در حال حمل 136 هزار تن ميعانات ايران به كره جنوبي بود. اين رقم معادل حدود يك ميليون بشكه ميعانات به ارزش 60 ميليون دلار است.
اين حادثه سبب انفجار و آتش سوزي در كشتي نفتكش شد و از 32 سرنشين آن شامل 30 ايراني و 2 بنگلادشي خبري نيست. البته دوشنبه پيكر يكي از خدمه هاي ايراني اين نفتكش در سه مايلي محل حادثه كشف شد.
كشتي باري چيني كه حامل غلات آمريكايي بود، آسيب جزيي ديد و 21 خدمه آن كه همگي اتباع چين هستند، نجات يافته اند.
عمليات براي اطفاي حريق و تعيين سرنوشت 32 خدمه نفتكش همچنان ادامه دارد.
مقام هاي چيني مي گويند چين چهار فروند كشتي نجات و سه فروند قايق پاكسازي، كره جنوبي يك فروند كشتي و يك بالگرد و آمريكا نيز يك فروند هواپيماي پي ـ 8 از پايگاه اوكيناوا در ژاپن به اين منطقه اعزام كرده است و در عمليات شركت دارند.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها