تلکس نفت نيوز: پيكر يكي از سرنشينان نفتكش سانحه ديده در آب هاي چين پيدا شد
دوشنبه، 18 دی 1396 - 19:56     کد خبر: 18964

نفت نيوز: مدير عامل شركت ملي نفتكش ايران با بيان اين كه احتمال غرق شدن نفتكش آسيب ديده سانچي اندك است، گفت: با توجه به يافتن پيكر يك دريانورد مجهز به لباس ويژه نجات، كاركنان كشتي احتمالا فرصت استفاده از وسايل نجات را داشته‎اند.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي شركت ملي نفتكش ايران، مدير عامل شركت ملي نفتكش ايران در خصوص وضعيت كشتي نفتكش حادثه ديده تحت مديريت اين شركت در آبهاي منطقه چين گفت: عمليات اطفاء حريق و مهار آتش كشتي به طور مداوم و مستمر ادامه دارد به طوري كه با اعزام سه فروند كشتي آتش‌خوار بزرگ به محل حادثه از شدت آتش كاسته شده است.
سيروس‎كيان ارثي افزود: به دليل ادامه آتش و وجود گازهاي سمي ناشي از حريق، امكان دسترسي ورود به داخل كشتي فراهم نشده است.
وي با بيان اينكه با وجود وضعيت فعلي كشتي و آسيب‎هاي وارده به آن، احتمال غرق شدن اين كشتي اندك است، اضافه كرد: در حال حاضر 2 فروند كشتي شركت ملي نفتكش و يك فروند كشتي كشتيراني جمهوري اسلامي ايران با نظارت و مديريت مركز جستجو و نجات شانگهاي به طور مستمر عمليات جستجو و يافتن دريانوردان مفقود شده را ادامه مي‎دهند.
عضو هيات مديره شركت ملي نفتكش ايران با بيان اينكه در نتيجه اين اقدامات، صبح امروز پيكر يك دريانورد مجهز به لباس ويژه نجات پيدا شده است، گفت: اين بيانگر اين است كه پرسنل كشتي تانكر احتمالا فرصت استفاده از وسايل نجات را داشته‎اند.
وي در خصوص هويت اين فرد گفت: اقدامات لازم براي شناسايي و احراز هويت پيكر وي در حال انجام است.
كيان ارثي ادامه داد: با وجود حضور تيم كارشناسي شركت ملي نفتكش ايران از زمان وقوع حادثه در شانگهاي، شب گذشته تيم جديدي متشكل از كارشناسان اين شركت و سازمان بنادر و دريانوردي به منظور پيگيري امور مربوط به كشتي حادثه ديده به منطقه اعزام شد.
وي گفت: كميته اضطراري شركت ملي نفتكش ايران از زمان وقوع حادثه در اين شركت تشكيل شد و 24 ساعته عمليات امداد و نجات را تحت كنترل و نظارت دارد و آخرين اخبار و اطلاعات موثق را به اطلاع عموم خواهد رساند.
به گزارش ايرنا، يك فروند نفتكش ايراني حامل ميعانات گازي پس از برخورد يك فروند كشتي فله‎بر چيني با آن در ساعت 20 شنبه شب در 158 مايلي آبهاي شرقي منطثه چين دچار حادثه و حريق شد.
30 سرنشين ايراني و 2 شهروند بنگلادشي در اين حادثه مفقود شده اند كه عمليات امداد و نجات براي يافتن آنها همچنان ادامه دارد.
انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها