تلکس نفت نيوز: اعتراض نماينده ولي فقيه در خوزستان ، استاندار، نمايندگان مجلس و 45 امام جمعه اين استان نسبت به آزمون جديد استخدامي نفت
شنبه، 11 آذر 1396 - 20:41     کد خبر: 18946

نفت نيوز: امام جمعه اهواز با انتقاد از روند استخدام اخير صنعت نفت گفت: روند در پيش‌گرفته‌شده در خصوص اين استخدام نشانگر بي‌مهري نسبت به خوزستان است و از هيچ مسئولي هم پذيرفته نيست.

به گزارش نفت نيوز به نقل از ايسنا - منطقه خوزستان، آيت‌الله سيدمحمدعلي موسوي‌جزايري در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز 10 آذر ماه در مصلاي مهديه امام خميني (ره) اهواز ، بيكاري را عارضه‌اي بسيار بد دانست و اظهار كرد: اين عارضه اگر زياد باشد براي هر كشور يا نظامي يك خطر محسوب مي‌شود. بنابراين معضل بيكاري حتي‌الامكان بايد كنترل شود. متاسفانه مسئولان كارگزيني صنعت نفت نسبت به استان خوزستان بي‌مهري كردند. در دستورالعمل يا بخشنامه اين استخدام اخير نفت مبني بر استخدام دو هزار و 500 نفر، شرايطي قيد شده است.

نماينده ولي فقيه در خوزستان افزود: شرايط بخشنامه مذكور به اين معنا است كه اين دو هزار و 500 نفر از آن سر دنيا يعني از استان‌هاي دور نظير تهران و خراسان و آذربايجان بلند شوند و براي كار به سوسنگرد و هويزه و جفير و ساير ميادين نفتي خوزستان بيايند. اما مردم بومي چه مي‌شوند؟

آيت‌الله موسوي جزايري ادامه داد: اين در حالي است كه در خوزستان افراد تحصيل‌كرده و متخصص داريم كه مي‌توانند در اين مشاغل به كار گماشته شوند. براي ديگر افراد بومي هم مي‌توان دوره آموزشي برگزار كرد. آيا شرايط اين بخشنامه صحيح و به انصاف است؟ در سمينار روز گذشته هر 45 امام جمعه شهرهاي خوزستان نسبت به روند در پيش‌گرفته‌‌شده براي استخدام‌ اخير صنعت نفت هشدار دادند و ابراز نگراني و اعلان خطر كردند.

وي افزود: آقايان مسئول چشم‌هاي خود را باز كنند و بدون در نظر گرفتن عواقب و پيامدهاي اقدامات خود دست به اين كارها نزنند. اين كارها باعث نگراني مي‌شود، احساسات برانگيز است و بعد حتي دشمن هم سوءاستفاده مي‌كند. خوزستان قابل قياس با ديگر استان‌هاي كشور نيست.

امام جمعه اهواز ادامه داد: در خارج از كشور شياطيني وجود دارند كه نه به اصفهان كار دارند و نه به شيراز و مشهد و تبريز و... بلكه فقط با خوزستان كار دارند و نقشه مي‌كشند و برنامه‌ريزي مي‌كنند تا خوزستان را به هم بريزند. اين شياطين در عربستان سعودي نشسته‌اند و راس آن‌ها ملك سلمان و فرزند منحوسش محمد هستند و صريحا و علنا نيز اين هدف خود را مطرح مي‌كنند. با وجود اين مسائل، آقايان مسئول مي‌خواهيد به دشمن كمك كنيد و زمينه را براي سوءاستفاده دشمنان مهيا كنيد؟

آيت‌الله موسوي جزايري با اشاره به ناراحتي ائمه جمعه خوزستان از شرايط و روند بخشنامه استخدام وزارت نفت، بيان كرد: بنده نيز به شدت از اين روند ناراحت هستم و اكنون نيز مجددا ناراحتي شديد خود را از اين قضايا اعلام مي‌كنم. اين روند نشانگر بي‌مهري نسبت به خوزستان است و از هيچ مسئولي هم پذيرفته نيست.

وي ادامه داد: اگر اين مسئولان مي‌توانند با تمام ملت به طور يكسان و با عدالت رفتار كنند، در پست خود باقي بمانند و در صورتي‌كه آدم‌هايي متعصب هستند و عدالت را رعايت نمي‌كنند، حق ندارند در نظام مقدس جمهوري اسلامي كه نظام عدالت است، مسئوليتي داشته باشند. ائمه جمعه در اعتراض به اين روند نامه‌اي به رئيس‌جمهور امضا و ارسال كرده‌اند. از نمايندگان و استاندار محترم نيز كه به اين موضوع توجه كرده‌اند نيز تشكر مي‌كنيم.

انتهاي پيام