تلکس نفت نيوز: آمادگي افزايش ظرفيت صادرات نفت خام/ پهلودهي سالانه 800 نفتكش در پايانه نفتي خارگ
چهارشنبه، 1 شهریور 1396 - 20:27     کد خبر: 18902

نفت نيوز: مديرعامل شركت پايانه هاي نفتي ايران از آمادگي اين شركت براي افزايش ظرفيت صادراتي تاسيسات پايانه نفتي خارگ خبر داد و يادآور شد: سالانه 800 فروند نفتكش در پايانه نفتي خارگ پهلودهي و عمليات ارسال و تحويل دهي نفت خام به اين تعداد نفتكش انجام مي شود.


به گزارش نفت نيوز، سيد پيروز موسوي در نشست با مديران اين شركت در آستانه هفته دولت، بر حفظ انسجام و نظم عملياتي در تمامي بخش هاي دريافت، ذخيره سازي، انتقال و بارگيري نفت خام، ميعانات گازي  و فرآورده هاي نفتي تاكيد كرد.
 
وي با اشاره به اهميت انجام صحيح عمليات دريايي به منظور اجراي دقيق فرآيندهاي عملياتي صادرات نفت خام كشور تصريح كرد: با توجه به اينكه هم اكنون براي پهلودهي و جداسازي نفتكش ها از شناورهاي با سيستم رانش ASD كه مجهيز به فناوري هاي روز مي باشند استفاده مي شود از اين رو مي توان نسبت به ضريب امنيت و ايمني عمليات دريايي در تمامي شرايط آب و هوايي اميدوار بود.
 
موسوي يادآور شد: در زمستان سال گذشته با استفاده از اين شناورها توانستيم با انجام عمليات دريايي و پهلودهي 8 فروند نفتكش در شرايط بد آب و هوايي، نفت خام صادراتي را به مشتريان خود تحويل دهيم و سهميه جمهوري اسلامي در اوپك را حفظ كنيم؛ افتخار بزرگي بود كه در تاريخ فعاليت شركت پايانه هاي نفتي ايران براي هميشه ثبت است.
 
وي گفت: با توجه به برنامه ريزي انجام شده توسط شركت ملي نفت ايران و با هدف پاسخگويي به مشتريان نفت خام ايران، حجم نفت خام صادراتي از طريق پايانه نفتي خارگ روزانه حدود 2 ميليون بشكه و ساليانه حدود 750 ميليون بشكه است.

آمادگي پايانه هاي نفتي براي جذب و توسعه سرمايه گذاري خارجي در حوزه فناوري هاي نوين پايانه داري

 مديرعامل شركت پايانه هاي نفتي ايران از آمادگي اين شركت براي جذب و توســعه سرمايه گذاري خارجي در حوزه فناوري هاي نوين ذخيره سازي و پايانه داري نفت خام، ميعانات گازي و فرآورده هاي نفتي خبر داد و افزود: اين مهم بخشي از پايبندي كاركنان شركت پايانه هاي نفتي ايران را به تحقق اقتصاد مقاومتي است.

 به گزارش نفت نيوز، سيد پيروز موسوي در جمع كاركنان پايانه نفتي شمال از تلاش و كوشش هاي انجام شده باي توسعه، نوسازي و بهسازي تمامي زيرساخت هاي عمليات سوآپ نفت خام درياي خزر تقدير كرد.
 
وي افزود: در نتيجه ديپلماسي فعال وزارت نفت و در راستاي تحقق ماموريت هاي اين شركت در حوزه درياي خزر، خوشبختانه با تلاش تمامي همكاران در پايانه نفتي شما، زيرساخت هاي اصلي شامل پهلوگاه ها، بازوهاي بارگيري،خطوط لوله جرياني، مخازن ذخيره سازي و سيستم هاي اندازه گيري نوسازي و بهسازي شد و امروز اين پايانه سبز كشور، به شرايط ايده آل گذشته خود برگشته است.
 
موسوي تصريح كرد: به روزبودن، چابكي و آمادگي شركت پايانه هاي نفتي ايران در پيشبرد تعاملات منطقه اي حوزه درياي خزر نقش حياتي دارد و از اين رو تلاش كاركنان در حفظ و نگهداري تاسيسات يك امر مهم و اثربخش است.
 
وي با اشاره به توسعه دانش تجربي در بدنه كارشناسي شركت پايانه هاي نفتي ايران يادآور شد: برخــورداري از دانش فنــي و اعتمــاد به توان متخصصان داخلــي دو عامل مهم موفقيت در پروژه هاي صنعت نفت ، از اين رو متخصصان فني و عملياتي شركت پايانه هــاي نفتي ايران با خلاقيت و نوآوري در عمليــات همچنيــن بهره گيــري از تجارب گذشته موفق شدند بسياري از فعاليت هاي ساخت داخل در زمينه تعميرات، نوسازي و بهسازي تاسيسات را طبق استانداردها و موازين ايمني بين المللي انجام دهند.
 
موسوي گفت: پايانه هاي نفتي ايران با بهره گيري از تمام ظرفيت‌ها و نيروي انساني توانمند و شايسته خود به موفقيت هاي بسياري در زمينه تحقق ماموريت هاي ابلاغي از سوي شركت ملي نفت ايران دست يافته كه اين امر مرهون تلاش شبانه روزي كاركنان اين شركت است.

مديرعامل شركت پايانه هاي نفتي ايران، به همراه مديران و روساي اين شركت در سفر به استان مازندران از تاسيسات سوآپ نفت خام پايانه نفتي شمال بازديد كرد.
انتهاي پيام
پايگاه اطلاع رساني شركت پايانه هاي نفتي ايران


برگشت به تلکس خبرها