تلکس نفت نيوز: آخرين وضعيت صادرات پارس جنوبي از زبان يوسفي
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 - 18:52     کد خبر: 18887

نفت نيوز: مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: در چهار سال فعاليت دولت يازدهم صادرات ميعانات گازي و محصولات پتروشيمي در اين منطقه با افزايش 2 برابري از 17 ميليون تن به 34.2 ميليون تن رسيد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني منطقه ويژه پارس ، در نشست با اصحاب رسانه استان بوشهر با اعلام اين خبر افزود:همچنين با تكميل و افتتاح فازهاي اولويت دار پارس جنوبي در سه سال گذشته برداشت و توليد گاز از ميدان گازي پارس جنوبي با افزايش 2 برابري از 270 ميليون متر مكعب به 600 ميليون متر مكعب در روز افزايش يافته به‌گونه‌اي كه امروز برداشت گاز ميدان مشترك پارس جنوبي با كشور قطر برابر شده است.
وي اضافه كرد: علاوه براين تا فروردين سال جاري ميزان توليد نفت در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس صفر بود كه درسال جاري توليد و صادرات نفت از اين ميدان مشترك آغاز شد.
يوسفي ادامه داد: در پايان سال 92 شمار واحدهاي پتروشيمي منطقه ويژه انرژي پارس 12 واحد بود كه اين شمار امروز به 16 واحد افزايش يافته است.
وي با اشاره به اينكه 14 واحد پتروشيمي در منطقه ويژه انرژي پارس در دست ساخت است گفت: تا پايان سال جاري 2 واحد پتروشيمي مرجان و بوشهر به بهره برداري خواهد رسيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به درخواست خبرنگاري مبني بر ضرورت نامگذاري يكي از ميدان هاي شهر بوشهر به نام پارس جنوبي گفت: براي نامگذاري يك ميدان شهر بوشهر به نام پارس جنوبي و نصب المان مورد نياز آن در صورت تمايل شوراي جديد شهر بوشهر آمادگي كامل داريم.
يوسفي در ارتباط با ميزان كمك هاي وزارت نفت در قالب مسئوليت هاي اجتماعي به مناطق پيراموني بيان كرد: افزون بر 6 هزار ميليارد ريال طرح هاي عام‌المنفعه در مناطق مختلف استان بوشهر اجرا شده كه از اين ميزان در طول سه سال كمتر از 100 ميليارد ريال به بخش ورزش استان كمك شده كه نتيجه شادي و نشاط حاصل از آن بيش تر از ساير بخش ها بود.
وي ادامه داد: تيم هاي شاخصي در حوزه پارس جنوبي مورد حمايت قرار دارند كه از جمله آنها مي توان به تيم فوتبال ساحلي دريانوردان پارس جنوبي و تيم ليگ برتري فوتبال پارس جنوبي جم اشاره كرد.
يوسفي در ارتباط با ديگر فعاليت هاي حوزه مسئوليت هاي اجتماعي وزرات نفت گفت: براي تقويت بنيه علمي دانش آموزان براي موفقيت در كنكور سراسري نيز حمايت هاي خوبي شده كه نتيجه آن افزايش قبولي هاي شهرستاني هاي ميزبان صنايع نفت و گاز در استان بوشهر است.
وي در ارتباط با ظرفيت رسانه اي استان بوشهر بيان كرد: اين استان از لحاظ رسانه اي داراي قابليت هاي فراواني است تا جايي كه وضعيت آن از لحاظ كمي و كيفي با بسياري از استان هاي با جمعيت بيشتر از برابري مي كند.
يوسفي ادامه داد: اين ظرفيت ارزشمند مي تواند در رونق و پيشرفت اين استان نقشي موثر ايفا كند.
وي گفت: منطقه ويژه انرژي پارس به ارج نهادن به جايگاه خبرنگاران اهتمام ويژه اي داشته و بر خود لازم مي داند در طول سال حداقل يكبار با آنها نشست و گفت و گو داشته باشد.

انتهاي پيام


برگشت به تلکس خبرها