کد خبر: 7826صفحه نخست » خبرهای تازهشنبه، 3 بهمن 1388 - 05:36
آلاینده بنزن 12 برابر استاندارد سالیانه هوا را آلوده می کند
نفت نیوز: میانگین غلظت آلاینده بنزن در ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا نشان می‌دهد که غلظت این آلاینده حدود 12 برابر استاندارد سالیانه است.
  

 به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، محمد علی نجفی مدیر بخش پالایش و مدل سازی آلودگی هوا می‌گوید: در حال حاضر در پنج ایستگاه از مجموع 14 ایستگاه شرکت کنترل کیفیت هوا آلودگی هیدروکربن‌های فرار شامل (بنزن، اتیل، تولوئن1 و 3 بوتادین و زایلن اندازه گیری می‌شود.

وی افزود: این ایستگاه ها شامل ایستگاه شهر ری، ژئوفیزیک، پارک رز، گلبرگ، اقدسیه است.سنجش آلودگی بنزن بسیار تازه است و از اواخر سال 86 در تهران سنجش آن اغاز شده است.
 
وی درباره آمار آلودگی آلاینده بنزن گفت: ایستگاه‌ های کنترل کیفیت هوا به صورت مداوم این الاینده را بررسی می کنند ولی از آنجاییکه استاندارد الاینده بنزن سالیانه است مقایسه میانگین غلظت سالیانه این الاینده با استاندارد سالیانه انجام می شود.

وی همچنین از افزایش سنجش این الاینده خبر داد و گفت تا پایان سال 1388 شرکت کنترل کیفیت هوا قصد دارد 5 ایستگاه که مجهز یه دستگاه های اندازه گیری هیدروکربن فرار هستند در شهر تهران نصب نماید.
 
 بنزن چیست؟
بنزن ترکیبی بسیار خطرناک بوده که به سرعت تبخیر می‌شود و ماده‌ای خوشبو است که در بنزین تولید داخل به مقدار زیادی وجود دارد این ماده همچنین درصنایع پلاستیک، رزین و نایلون‌سازی‌ نیز به کار می‌رود.
عامل اصلی به وجود آمدن آلاینده بنزن، بخارات ناشی از مصرف بنزین است که متاسفانه در ایران کنترلی بر این بخارها که ناشی از فعالیت پمپ های بنزین و خودروها است وجود ندارد.

حد استاندارد اروپا برای آلاینده بنزن موجود در هوا پنج میکروگرم در مترمکعب و در ژاپن سه میلی گرم بر مترمکعب است در حالی که در این پنج منطقه آلوده تهران بالاترین میزان بنزن موجود در هوا 150 میلی گرم بر متر مکعب و کمترین میزان 50 میلی گرم در متر مکعب است.

میزان آلاینده بنزن در هوای پایتخت حداقل بیش از 12 برابر استانداردهای جهانی است.

آلاینده بنزین از جمله آلاینده‌های خطرناکی است که اثر سرطانزایی آن به اثبات رسیده است به شکلی که EPA ـ آژانس محیط زیست امریکا ـ این آلاینده را در گروه A مواد سرطان زا طبقه‌بندی کرده و آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) نیز این آلاینده را به عنوان ماده سرطان‌زا برای انسان معرفی کرده است.
این در حالیست که به نظر می‌رسد سازمانهای متولی اعم از وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست نه تنها هیچ برنامه مشخصی برای کاهش این آلاینده در کلانشهر تهران ندارند بلکه حتی هیچ اطلاع‌رسانی هم در این خصوص انجام نمی‌دهند.

این ماده برای افزایش عدد اکتان و بهسوزی بنزین اضافه می‌شود که علت اصلی افزایش میزان این آلاینده بخارات بنزین و ترافیک است. ر تمام دنیا برای جلوگیری از افزایش این آلاینده بخارات بنزین را کنترل می‌کنند به شکلی که بنزین تولیدی علی‌رغم دارا بودن عدد اکتان 95 تا 98 فراریت بسیار کمی دارد. وجود هیدروکربنهای خاص و سرطان‌زا نظیر بنزن و 1 و 3 بوتادین است که غلظت آنها بسیار بالاتر از حد استاندارد است، افزود: در کنار بنزن آلاینده 1 و 3 بوتادین یکی از آلاینده‌هایی است که معمولا در مناطق صنعتی (صنایع پتروشیمی) وجود دارد، اما در مناطق شهری نیز در صورتی که کنترل برای بخارات بنزین صورت نگیرد و به دلیل احتراق‌های ناقص وجود خواهد داشت.
 
حد مجاز آلاینده 1 و 3 بوتادین را بر اساس استاندارد سازمان بهداشت جهانی 02/1 ppb در سال است. جدیدترین اندازه‌گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد میزان این آلاینده در تهران حداقل 4 برابر حد مجاز است.

نجفی نارسایی در کبد و کلیه، تولید مثل و سرطان را از اثرات این آلاینده است.

عوارض عصبی مؤثر از استنشاق بنزن شامل خواب آلودگی، سرگیجه، سردرد، بیهوشی و رعشه از اثرات حاد این آلاینده است از سوی دیگر بلع مقدار زیادی بنزن باعث سرگیجه، تهوع ، تشنج ، بی‌خوابی، تحریک معده و افزایش ضربان قلب، اغما و مرگ می‌شود و تنفس بخارات آن نیز باعث سوزش پوست، چشم و مشکلات شدید تنفسی شده، همچنین تماس مستقیم با بنزن موجب قرمزی، تورم و تاول‌های پوستی می‌شود.

استنشاق مقدار مشخصی بنزن را در طولانی مدت یکی از عوامل اصلی اختلالات خونی در انسان می‌شود. آزمایشات علمی نشان می‌دهد تماس طولانی مدت با بنزن، تأثیرات مخربی را بر روی بافت‌های سازنده سلول‌های خون خصوصا سلولهای مغز استخوان می‌گذارد و مهمتر از همه در معرض بنزن قرار گرفتن به صورت طولانی موجب سرطان خون می‌شود.

رئیس انجمن سم شناسی و مسمومیت‌های ایران، از ویژگی‌های این آلاینده هوا را تجمع در بافت چربی عنوان کرد و افزود: بی‌تردید به علت تجمع بنزن در بافت چربی، این ماده شیمیایی می‌تواند برخی از اندام‌های بدن را به صورت مزمن به عوارضی دچار کند.

عبداللهی ادامه داد: سمیت بنزن در مرحله نخست بر روی مغز استخوان، سلول‌های خونی و تظاهر کم خونی و در مرحله دوم سمیت عصبی و نهایتا سرطان زایی همراه است.

وی افراد مبتلا به بیماری‌های قلب و عروق، کودکان و زنان باردار را از افراد در معرض خطر این آلوده کننده شیمیایی برشمرد.
وزارت بهداشت قرار بود همزمان با روز هوای پاک سال گذشته ـ 29 دی ماه ـ تعداد مرگ و میر ناشی از آلودگی هوای تهران را اعلام کند که تا امروز با گذشت یکسال علی‌رغم قول مسوولان این وعده عملی نشده است و به نظر می‌رسد علاوه بر این آمار، امسال مسئولان باید تعداد سرطان‌های ناشی از آلودگی هوا را نیز به پایتخت‌نشینان اعلام کنند

آلودگی غلظت بنزن یکی از مسائل عمده ای که در نخستین نشست «کمیته هماهنگی مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران در سال 88» مطرح شد، بحث حذف «کنیستر» در خودروهای تولیدی به منظور کاهش قیمت تمام شده خودرو بود که این امر در بالا بردن میزان آلاینده بنزن در هوای شهر نقش اساسی داشته است. به طور کلی گفته می شود 85 درصد آلودگی هوای تهران ناشی از وسایل نقلیه غیراستاندارد است و در میان همه آلاینده های دیگر، بنزن موجود در بنزین از عوامل اصلی و اثبات شده ابتلا به سرطان خون است که کارکنان جایگاه های بنزین و افرادی که به صورت مستقیم با این فرآورده سروکار دارند و نیز شهروندان ساکن در اطراف این جایگاه ها بیشتر در معرض این بیماری مهلک قرار دارند.
انتهای پیام