تماس ها    صفحه اصلی    نفت    بحران خوزستان    گاز    پالایش و پخش    پتروشیمی    بهداشت ودرمان    تاریخ و سیاست    منابع انسانی    عمومی  
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 21:59   
   
 
  خبرهای تازه  

سرانجام لایه‌های نفتی پارس جنوبی
نفت نیوز: تولید آزمایشی از لایه‌های نفتی پارس جنوبی که به دلیل مشترک بودن با قطر اهمیت ویژه ای برای ایران داشت اواخر اسفند سال ۱۳۹۵ آغاز شده و طرح آن با ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه نفت در روز به بهره‌برداری رسید.امضای قرارداد توسعه این میدان تا یک قدمی شرکت دانمارکی مرسک رفت، اما به نتیجه نرسید و درحالی که برخی شرکت‌های E&P ایرانی اعلام کرده‌اند توان توسعه آن را دارند، به نظر می رسد وزارت نفت بنا بر دلایلی تمایلی به واگذاری طرح توسعه این میدان به شرکت‌های ایرانی ندارد.
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 - 17:32

جزییات طرح صندوق پروژه شرکت ملی نفت
نفت نیوز: مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت جزییات طرح صندوق پروژه شرکت ملی نفت را تشریح کرد.
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 - 17:31

برای توسعه میدان‌ها خود را به یک شکل قراردادی محدود نمی‌کنیم
نفت نیوز: وزیر نفت، ایران را کشوری صلح‌جو خواند و گفت: اصل ما همکاری با جهان و استفاده از فناوری روزآمد دنیاست، انتظار داریم اتحادیه اروپا عهدشکنی آمریکا را جبران کند.
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 - 17:26

تولید تجمعی ۶۵۵ میلیون بشکه نفت در میدان کرنج طی ۱۰ سال آینده تولید تجمعی ۶۵۵ میلیون بشکه نفت در میدان کرنج طی ۱۰ سال آینده
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با امضا و اجرای قرارداد توسعه‌ای میدان کرنج در قالب الگوی قراردادی این شرکت، در مجموع ۶۵۵ میلیون بشکه نفت طی ۱۰ سال آینده در این میدان تولید می‌شود.
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 - 17:24

تغییر روش تامین مالی وزارت نفت با خروج سرمایه گذاران خارجی از ایران
نفت نیوز: با خروج آمریکا از برجام برخی از شرکت های اروپایی و آسیایی نیز در حال خارج شدن از صنعت نفت ایران هستند و بر این اساس روش تامین مالی پروژه‌ها در وزارت نفت نیز تغییر خواهد کرد.
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 - 17:18

صادرات روزانه گاز ایران به بغداد دو برابر می‌شود
نفت نیوز: مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز با اعلام این که نخستین سال صادرات گاز ایران به بغداد روزهای پایانی خود را می‌گذراند، از افزایش حجم روزانه صادرات گاز به ۱۴ میلیون مترمکعب خبر داد.
دوشنبه، 24 اردیبهشت 1397 - 09:01

سناریوهای ایران برای توسعه فاز ۱۱ بدون توتال
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، میزان سرمایه‌گذاری توتال در بخش‌های طراحی و برگزاری مناقصات را ۹۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: پس از خروج آمریکا از برجام گزارشی از شرکت توتال مبنی برای همکاری نکردن در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی دریافت نکردیم.
چهارشنبه، 19 اردیبهشت 1397 - 15:41

واکنش‌ها به خروج آمریکا از برجام
نفت نیوز: اروپایی‌ها می‌گویند برجام برای امنیت دنیا لازم است و به همین خاطر از آن دفاع می‌کنند ولی سران رژیم‌های عربی و صهیونیستی علاوه بر استقبال از تصمیم ترامپ، از جهانیان خواسته‌اند که از آمریکا الگو بگیرند.
چهارشنبه، 19 اردیبهشت 1397 - 07:19

نخستین کامیون چاه‌پیمایی و نمودارگیری ساخت داخل رونمایی شد
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: ساخت کامیون چاه‌پیمایی و نمودارگیری تا پیش از این تنها در انحصار شرکت‌های خارجی بود که با همکاری متخصصان و کارشناسان ایرانی طراحی و ساخت آن در کشور بومی شد.
چهارشنبه، 19 اردیبهشت 1397 - 07:16

افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت ۲ میدان مشترک در سال ۹۷
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت متن از برنامه‌ریزی این شرکت برای افزایش حدود ۱۰۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت در ۲ میدان آذر و آزادگان جنوبی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سهم آذر از این میزان افزایش تولید بیش از ۳۰ هزار بشکه و سهم آزادگان جنوبی حدود ۷۰ هزار بشکه است.
چهارشنبه، 19 اردیبهشت 1397 - 07:14

برای اولین بار نمایشگاه بین‌المللی نفت بدون حضور رئیس جمهور یا معاون اول وی افتتاح شد!!  برای اولین بار نمایشگاه بین‌المللی نفت بدون حضور رئیس جمهور یا معاون اول وی افتتاح شد!!
نفت نیوز: بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران تنها با حضور وزیر نفت و شماری از میهمانان خارجی آغاز به کار کرد!
یکشنبه، 16 اردیبهشت 1397 - 22:23

افزایش تولید بنزین به ۹۶ میلیون لیتر تا پایان امسال
نفت نیوز: وزیر نفت بر غیرسیاسی بودن نفت تاکید کرد و گفت: سیاسی کردن بازار انرژی از طریق اعمال محدودیت‌های مالی، بازرگانی و تکنولوژی به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بزرگ بازار لطمه وارد می‌کند.
یکشنبه، 16 اردیبهشت 1397 - 22:20

ایران از لحاظ فنی آماده تحویل گاز به کرسنت است/ تاکنون هیچ گازی به این شرکت نداده‌ایم
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت ملی نفت از آمادگی ایران از لحاظ فنی و تجهیزاتی برای ارسال گاز میدان سلمان به شرکت اماراتی کرسنت خبر داد و گفت: تاکنون هیچ گازی به این شرکت تحویل نشده است.
یکشنبه، 16 اردیبهشت 1397 - 22:19

دولت محرمانه فقط با «حسن روحانی» معنا پیدا می‌کند +جدول محرمانه‌ها
نفت نیوز: درحالی رئیس جمهور بیان می کند که «محرمانه نداریم»، اما دولت روحانی را می توان دولت محرمانه نامید؛ دولتی که حتی در آن نرخ طلاق و بیکاری و رشد اقتصادی محرمانه شد.
یکشنبه، 16 اردیبهشت 1397 - 22:03

توسعه ارتباطات بین‌المللی مرهون برپایی نمایشگاه صنعت نفت است توسعه ارتباطات بین‌المللی مرهون برپایی نمایشگاه صنعت نفت است
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در یادداشتی درباره برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت برپایی نمایشگاه صنعت نفت را اقدامی مهم در راستای توسعه ارتباطات بین‌المللی دانست.
یکشنبه، 16 اردیبهشت 1397 - 22:00

ضرورت ادغام و یکپارچه‌سازی پیام رسان های داخلی
نفت نیوز: چند روزی است که از تصمیم مسئولان کشور برای مهاجرت به سمت پیام رسان های داخلی میگذرد.
شنبه، 15 اردیبهشت 1397 - 10:45

گاز رسانی به ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار خانوار شهری و روستایی در پنج سال گذشته
نفت نیوز: زنگنه از گاز رسانی به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار روستایی و بیش از ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار خانوار شهری در سال‎های ۹۲ تا ۹۶ خبر داد.
پنجشنبه، 13 اردیبهشت 1397 - 15:02

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی به میزبانی تهران برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی به میزبانی تهران
نفت نیوز: بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در تهران برگزار می شود.
پنجشنبه، 13 اردیبهشت 1397 - 14:57

مستمری بازنشستگان پیش از موعد صنعت نفت برقرار می‌شود
نفت نیوز: مستمری بازنشستگان جدید صنعت نفت به ترتیب تاریخ دریافت مدارک برقرار می‌شود.
پنجشنبه، 13 اردیبهشت 1397 - 14:50

عملیات بارگیری نفت خام به 4 فروند نفتکش در پایانه نفتی خارگ انجام شد
نفت نیوز: رییس عملیات دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: با وجود طوفان شدید با سرعت حدود 100 کیلومتر در ساعت، کارکنان پایانه های نفتی ایران در جزیره خارگ، عملیات بارگیری نفت خام به چهار فروند نفتکش را درنیمه شب گذشته با موفقیت انجام دادند.
شنبه، 8 اردیبهشت 1397 - 23:06

«سوکار» و «بی پی» قرارداد اکتشاف میدان انرژی در خزر امضا کردند
نفت نیوز: در جریان سفر الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به انگلیس روز پنجشنبه قرارداد اکتشاف یک میدان انرژی در دریای خزر بین شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) و شرکت بریتیش پترولیوم به امضا رسید .
جمعه، 7 اردیبهشت 1397 - 10:39

انتصاب سرپرست جدید منابع انسانی وزارت نفت با حکم زنگنه
نفت نیوز: کامران دهقانی مدیر کل آموزش وزارت نفت با حکم زنگنه بعنوان سرپرست منابع انسانی نفت منصوب شد.
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 - 03:28

تولید میدان نفتی آذر امسال به 65 هزار بشکه در روز می رسد
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: ظرفیت تولید در میدان نفتی آذر بر اساس برنامه ریزی ها پایان امسال به 65 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 - 03:35

خط انتقال گاز ایرانشهر - چابهار سبب توسعه اقتصادی مکران و چابهار می‌شود
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: احداث خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار سبب توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان، تامین امنیت منطقه و افزایش منافع اقتصادی از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها می‌شود.
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 - 03:24

واکنش وزارت نفت به شفاف‌سازی درباره سهم شرکت‌های داخلی در قراردادهای خارجی+پاسخ فارس
نفت نیوز: روابط عمومی وزارت نفت در واکنش به پاسخ فارس درباره توضیحات آن وزارتخانه درباره گزارش « دومین قرارداد IPC خارجی هم رؤیای اکتشاف و تولید را محقق نمی‌کند» مجددا توضیحاتی ارسال کرده است.
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 - 03:15

نتایج مطالعات اکتشافی در خزر بسیار امیدوارکننده است
نفت نیوز: معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، نتایج مطالعات ارائه شده از سوی شرکت ORG نروژ در چهار بلوک‎ اکتشافی خزر را بسیار امیدوارکننده دانست و گفت: اگر برآوردهای این شرکت نروژی از ذخایر هیدروکربوری موجود در خزر جنوبی تایید شود، می‎توانیم به افزایش ذخایر هیدروکربوری درجا و قابل برداشت کشور از این محل امیدوار باشیم.
یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 - 03:13

آماده‌سازی تاسیسات برای افزایش و تنوع‌بخشی به صادرات نفت خام کشور
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از آماده‌سازی تاسیسات برای افزایش و تنوع‌بخشی به صادرات نفت خام کشور به عنوان یک اولویت در سال جدید خبر داد.
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 23:02

آتش سوزی در تاسیسات گچساران با دو مصدوم
نفت نیوز: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از مهار آتش سوزی مجموعه 167 شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد.
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 23:01

نقش آفرینی بازار سرمایه در تامین مالی طرح های هلدینگ خلیج فارس نقش آفرینی بازار سرمایه در تامین مالی طرح های هلدینگ خلیج فارس
نفت نیوز: تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سیاست گذاری‌ها ی هلدینگ خلیج فارس دارای اهمیت ویژه ای است و در آینده نزدیک بازار سرمایه سهم ویژه تری را در این زمینه بر عهده خواهد گرفت.
یکشنبه، 26 فروردین 1397 - 23:15

برگزاری جلسه مدیریت بحران در مناطق نفت خیز جنوب
نفت نیوز: با اقدام سریع و به موقع نیروهای عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بخش زیادی از کاهش تولید نفت که در اثر طوفان شدید و قطعی برق بوجود آمد مرتفع گردید.
شنبه، 25 فروردین 1397 - 03:33

صفحه بعد
 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  جستجوی پیشرفته ::  نسخه تلکس
استفاده از مطالب نفت نیوز با ذکر منبع بلامانع است.
پشتیبانی توسط: خبرافزار