نفت نيوز: پيشرفت صنعت نفت در گرو توجه به استانداردها است
چهارشنبه، 1 آبان 1398 - 10:52     کد خبر: 19178

نفت نيوز: مدير عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در آيين گراميداشت روز جهاني استانداردها با بيان اينكه استقرار استانداردها در صنعت نفت بسيار حايز اهميت است گفت: صنعت نفت شاخص اصلي توسعه كشور است بنابراين پيشرفت اين صنعت نيازمند توجه ويژه به استقرار استانداردها در تمامي فرآيندهاي جاري است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني منطقه ويژه پارس، سيد پيروز موسوي با تاكيد بر اينكه منابع نفت و گاز كشور يك ثروت ملي براي نسل امروز و آيندگان است گفت:با وجود آنكه فرآيندهاي اجرايي فعاليت ها در صنعت نفت در مقايسه با ساير دستگاه ها بسيار دقيق و مطابق با استانداردهاي روز جهاني است اما برخي رويه ها نيز نيازمند اصلاح وبازنگري است زيرا هرگونه بي توجهي مي تواند صدمات جبران ناپذيري به كشور وارد كند.
مدير عامل سازمان منطقه ويژه پارس صنعت نفت را شاخص اصلي توسعه كشور دانست و افزود:رونق توليد و شكوفايي اقتصادي كشور ارتباط مستقيمي با ميزان توليد نفت كشور دارد و بر همين اساس استمرار توليد براي مديران صنعت نفت بسيار حايز اهميت است .
وي صنايع موجود در بالادست و پايين دست منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس را نمونه اي كامل از تنوع فعاليت ها در صنعت نفت عنوان كرد و تصريح كرد: استقرار استانداردها گام اول براي ارجاي دقيق فعاليت ها و فرآيندها در صنعت نفت است اما لازم است با تغييرات تكنولوژيك و نيازهاي سازماني اين استانداردها مورد بازنگري قرار گيرند.
موسوي در ادامه افزود: مديريت يكپارچه دارايي ها  و استقراراستاندارد IPS در صنعت نفت نتايج مثبتي در اجراي فرآيندها داشته است و خوشبختانه پس از ابلاغ وزير محترم نفت نظم و انضباط خاصي دراجراي فعاليت ها و فرآيندهاي صنعت نفت حاكم شده است.
مدير عامل منطقه ويژه پارس با تاكيد بر نقش حاكميتي اين سازمان در اجراي دقيق استانداردهاي صنعت نفت گفت: مديريت استانداردهاي سازمان مي تواند نقش مهمي در رويه هاي جاري شركت ها مطابق با استانداردهاي ابلاغي وزارت نفت در منطقه داشته باشد كه براي اين منظور بايد نظارت بيشتري بر فعاليت ها داشته باشد.
وي برگزاري دوره هاي آشنايي با استانداردها و استفاده از دانش روز دنيا در بازنگري استانداردها را يك الزام دانست و تاكيد كرد:استمرار توليد متضمن توجه به ايمني است و اجراي استانداردها مي تواند نقش مهمي در رونق داشته باشد.
همچنين در ابتداي اين مراسم علي احمد زاده مدير استانداردها ،كيفيت و بازرسي فني سازمان منطه ويژه پارس گزارش كاملي از روند اجراي استانداردها در سازمان و شركت هاي مستقر در منطقه ارائه كرد.
در پايان از شركت هاي برتر در حوزه استانداردها و كيفيت با اهداي لوح يادبود تقدير شد.
انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها